ТЕНДЕНЦІЇ | Маркетинг 30 вересня 2022 р.

4 маркетингові тренди, які з’явилися на горизонті в поточному році

Покладатись на маркетингові практики, які ви знаєте досконало, може бути зручним і передбачуваним. Ви майже впевнені, що отримаєте результати і доведете цінність своєї кампанії вищому керівництву. Але коли справа стосується маркетингу, правлять споживачі. Їх увага зменшується, а технології та контент, на які вони реагують, зумовлюють появу нових маркетингових тактик і трендів.

Деякі тренди можуть швидко згасати. Однак бізнес-лідери мають постійно адаптувати і оновлювати свої підходи до реклами і роботи зі споживачами. Це пов’язано з тим, що зміни в купівельній поведінці, уподобаннях та цінностях авдиторії можуть швидко зробити методи, які використовують маркетологи, неактуальними. Якщо ж бути в курсі нових трендів, то це може привести до більш ефективних кампаній та покращення результатів. Джон Холл (John Hall), співзасновник Calendar, додатку для планування та управління часом, та радник маркетингового агентства Relevance, пропонує ознайомитися з чотирма маркетинговими трендами, які з’явилися на горизонті цього року, і розповідає, чому вони варті уваги.

4 маркетингові тренди, які з’явилися на горизонті в поточному році

1. Інфлюенсери стають визнаними амбасадорами брендів

Уявіть, що ви бачите в інтернеті рекламу нового автомобіля від компанії, про яку ви раніше не чули. До того ж, це електромобіль. Вам цікаво дізнатися про технологію та бренд, але ви не впевнені, що їм можна довіряти. Тому ви припиняєте роздивлятися рекламне оголошення і вирішуєте залишитися з машиною, яка стоїть у вашому гаражі.

Пізніше, за тиждень, друг починає захоплюватися своєю новою машиною — тією самою, яку ви бачили в інтернет-оголошенні. Він хвалить її трансмісію, швидкий розгін і комфортний салон. Ваш друг також каже, що йому було легко перейти на електромобіль, оскільки компанія встановила домашню зарядну станцію. Спираючись на інформацію вашого друга, ви тепер переконані, що варто спробувати цей диво-автомобіль. У цьому сила реклами з вуст в уста.

Інфлюенсери використовують цей вплив, просуваючи бренди та продукти компанії серед авдиторії, яка вже їм довіряє. Це маркетингова стратегія зростання, яка може підвищити впізнаваність бренду та залучити нових потенційних клієнтів. Хоча інфлюенс-маркетинг (або маркетинг впливу) не є свіжою ідеєю, компанії стають більш стратегічними у цьому питанні. Бренди формують довгострокові відносини з впливовими особами та перетворюють їх на амбасадорів бренду для досягнення довгострокових результатів.

2. Інтерактивний контент дозволяє статичним постам заробляти більше грошей

У світі переповненим контентом брендам стає все складніше виділятися. Привернути чиюсь увагу вже не так просто, як раніше, оскільки тривалість уваги споживачів зменшується. Оскільки середня тривалість відео зараз становить близько восьми секунд, людям навіть важко додивитися 4-хвилинне відео до кінця. Натомість виграє коротший 15-секундний контент.

Так само знижується популярність статичного контенту, який не зацікавлює людей. Онлайн-авдиторія хоче взаємодіяти з брендами через їхні пости. Замість того, щоб просто читати поради, вони можуть захотіти взаємодіяти з інфографікою або пройти вікторину. Конкурси — ще один приклад інтерактивного контенту, з яким експериментують компанії. Один із способів зробити це — розміщення їх у соціальних мережах. Однак деякі бренди поєднують реальний і цифровий досвід.

Наприклад, ритейл-компанія може запустити «полювання на сміття». Клієнти відвідують місцеві магазини, щоб знайти певні товари та сфотографувати їх. Вони публікують свої фотографії на сторінці бренду в соцмережах, щоб офіційно взяти участь у конкурсі. Компанія отримує офлайн- та онлайн-трафік, а також користувацький контент для просування.

3. У соцмережах зростає кількість відеопостів

Що стосується соціальних медіа, авдиторії набридають традиційні пости, які показують картинку та трохи тексту підпису з посиланнями. Їх більше приваблюють відео, які відтворюють живий досвід. Ролики, які показують, як хтось використовує продукти в повсякденних ситуаціях, є більш ефективними, ніж нерухомі фотографії.

Авдиторія, яка прагне двостороннього досвіду, також знаходить привабливішими прямі трансляції на соціальних платформах. Трансляції подій, закулісні відео та прямі демонстрації запуску продуктів — лише кілька прикладів. Коли глядачі бачать, як щось відбувається, вони з більшою ймовірністю відчуватимуть себе присутніми при цьому.

Такий контент — це не просто реклама, яка закликає щось купити. Натомість це демонстрація того, як бренд або продукт поєднується з цінностями та ідентичністю клієнтів. Інтерактивні та живі відео краще створюють емоційний зв’язок. Споживачі можуть побачити, хто представляє бренд, і дізнатися більше про унікальну місію або індивідуальність компанії. Що ще важливіше, вони відчувають, як це — стати частиною того, ким і чим є цей бренд.

4. Штучний інтелект збирає більш точні дані

Успішні маркетологи знають, що блискучі кампанії не з’являються з повітря або завдяки інтуїції. Якісна творча робота ґрунтується на даних зворотного зв’язку зі споживачами, опитуваннях і фокус-групах. Однак традиційні методи маркетингових досліджень також мають свої недоліки.

Дані можуть стати неактуальними у швидкозмінному середовищі, а упередженість може вплинути на структуру запитань. Споживачі також можуть відчувати себе незручно, розкриваючи всю правду і нічого, крім правди. На щастя, взаємодія в режимі реального часу з чат-ботами та іншими формами штучного інтелекту (ШІ) може виявити інсайти, які звичайні дослідження пропускають.

Маркетологи починають отримувати дані з платформ обміну повідомленнями та автоматизованих технологій, таких як теплові карти веб-сайтів, щоб керувати своїми стратегіями. ШІ також створює портрети покупців, допомагаючи маркетологам створювати персоналізований контент і визначати, на яку авдиторію орієнтуватися. Оскільки дані, отримані від перших осіб в режимі реального часу, стають більш доступними і точними, залежність від сторонніх та історичних досліджень може зменшитися.

Чому ці маркетингові тренди мають значення

Безсумнівно, тренди можуть з’явитися одного дня і зникнути вже наступного. Тим не менш, компанії, які хочуть захопити авдиторію і генерувати потенційних клієнтів, мають експериментувати з новими споживчими уподобаннями і виявляти, що працює. Розвиток маркетингових трендів, таких як довгострокові відносини з лідерами думок та дані, зібрані за допомогою штучного інтелекту, починають формувати виграшні стратегії. Інтеграція цих змін у ваші рекламні та інформаційно-просвітницькі кампанії може допомогти вам просунутися вперед.

Ілюстрація: marketingplatform.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)