ТЕНДЕНЦІЇ | Штучний інтелект 26 лютого 2024 р.

4 галузі, на які очікується значний вплив штучного інтелекту у 2024 році

Штучний інтелект може суттєво змінити те, як люди взаємодіють зі світом, у тому числі й роботу, яку вони виконують. Як і у випадку з іншими технологічними досягненнями, бізнес використовує ШІ для підвищення ефективності та рентабельності інвестицій. Джон Холл (John Hall), співзасновник і президент компанії Calendar, бачить вплив ШІ майже на кожну галузь, адже він впливає на те, як ми взаїмодіємо.

Минулорічне дослідження PwC щодо новітніх технологій показало, що 73% американських компаній вже впровадили штучний інтелект або планують це зробити. Це говорить про те, який вплив матиме ця технологія. Однак деякі галузі зазнають більшого впливу, ніж інші. Будь-які робочі місця з простими завданнями в будь-якому цифровому середовищі будуть порушені.

Замість того, щоб намагатися уникнути цього, вам доведеться прийняти це, якщо ви хочете продовжувати домагатися успіху. Перехід до більш підприємницького мислення на кожній позиції є обов’язковим, оскільки ШІ зробить вас більш ефективними. Що ж робити з рештою часу? Вам доведеться знайти способи підвищити свою цінність. Це особливо актуально, якщо ви працюєте в одній із наступних галузей.

4 галузі, на які очікується значний вплив штучного інтелекту у 2024 році

1. Розробка програмного забезпечення

Не викликає подиву, що галузь, відповідальна за створення штучного інтелекту, зазнає глибоких змін завдяки його можливостям. Дослідження IEEE опитало керівників із різних країн про те, як вони використовують програми зі ШІ. Кібербезпека, ланцюги поставок і розробка ПЗ — три основни сфери, в яких вони вбачають найбільший потенціал.

Вплив штучного інтелекту пошириться і на інші галузі, які вже відчувають технологічні зміни. Наприклад, один із моїх друзів запустив DealMachine — корисний інструмент для пошуку угод у сфері нерухомості, який допомагає інвесторам знаходити вигідні пропозиції. Інструмент використовує ШІ-функцію, яка діє як помічник у сфері нерухомості.

Віртуальний асистент допомагає інвесторам вирішити, чи підходить їм об’єкт нерухомості, визначаючи потенціал прибутку. Серед можливостей інструменту — рекомендації, відповіді на запитання та ефективна комунікація з клієнтом. DealMachine могла б ігнорувати штучний інтелект і, можливо, все одно досягла б певного успіху. Однак її прихильність до інновацій забезпечує клієнтам першокласний досвід, а компанії — актуальність.

2. Дослідницький аналіз

Цілі робочі функції, такі як дослідження ринку, залежать від потреби в інформації, що базується на даних. У 2022 році лише індустрія маркетингових досліджень перевищила $81 млрд. До того ж, із 2008 року вона зросла більш ніж удвічі.

Зараз проведення досліджень та оцінювання даних — це індустрія, що складається не лише з ринкових інсайтів. Вона впливає на все — від академічних кіл до юридичних професій. ШІ не замінить збір та аналіз інформації повністю. Але він, безумовно, спростить процес оцінювання даних та аналітики, що стоять за певними явищами.

Моделі та алгоритми машинного навчання збільшать швидкість, з якою фахівці можуть досліджувати дані. ШІ також краще справляється з великими обсягами даних, особливо якщо вони розпорошені або неструктуровані. Кореляції, які людина може не знайти або виявлятиме повільно, будуть миттєво розпізнані. Це означає, що аналіз буде швидшим і ближчим до істини.

3. Фінанси / комплаєнс

Фінанси та комплаєнс можуть бути досить складними для роботи людини. У цих сферах існує багато потенційних «проколів» через суб’єктивні інтерпретації нормативних актів і ситуацій. Коли ви стикаєтеся з високими ставками в поєднанні з терміновістю, ймовірність помилок зростає.

Навіть якщо ви дієте з обережністю, може бути щось, про що ви не знаєте. Візьмемо для прикладу страхову галузь. У різних штатах існують відмінності у страхових кодексах, які допомагають страховикам складати поліси. Але більшість страхувальників не читають те, що там написано, що ускладнює обговорення претензій. Іноді формулювання можуть бути відкритими для інтерпретацій і складними для адвокатів, особливо в міру того, як змінюються правові рішення, що стосуються спірних претензій.

ШІ зможе виявити потенційні ризики та червоні прапорці, які люди не могли помітити раніше. Ця додаткова перевага поширюється і на фінансову сферу. Не секрет, що помилкові фінансові та звітні рішення можуть мати довгостроковий вплив на компанії. Штучний інтелект може помітити те, про що людина може здогадатися не одразу. Проте люди все одно будуть змушені виконувати ці рекомендації.

4. Мистецтво

Вплив ШІ на творчі професії — одна з найбільш суперечливих змін. Як би сумно це не було, але зараз ми бачимо фотографію, мистецтво та літературу, створені штучним інтелектом. Чи є більше сенсу в мистецтві, створеному людьми? Я сподіваюся, що так.

Проте я бачив деякі світлини та портрети, створені штучним інтелектом. Чесно кажучи, деякі з них просто вражають. Мене приголомшує, що програма може створити мистецький твір без особливого втручання людини.

Звичайно, існують етичні проблеми, пов’язані з підробками та авторськими правами. Крім того, творчі люди задаються питанням, чи зможуть вони продовжувати свою професію паралельно зі штучним інтелектом. Важко сказати, чи зможе ШІ повністю замінити митців у комерційному сенсі. Але поки що креативні люди можуть сприймати технологію як інструмент і помічник у своїх процесах.

Так, штучний інтелект вважається проривним, оскільки він змінює світ і спосіб ведення бізнесу. Коли завдання, які люди виконували десятиліттями, раптово відходять на другий план, що залишається робити? Це питання спонукає до подальших дискусій про сенс, мету та цінність. Якщо ви зможете знайти способи створити ці речі, співіснуючи зі штучним інтелектом, ви зможете рухатися вперед у будь-якій галузі.

За матеріалами Inc.

Ілюстрація: tech-mag.co.uk



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)