Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


ТЕНДЕНЦІЇ | Ринок праці 20 жовтня 2009 р.

На одну зарплату

Автор: Олена Струк, дiловий тижневик "Контракти" (№41, 2009)

Деякі компанії скористалися нинішньою ситуацією на ринку праці, щоб зміцнити свої управлінські команди, зазначають хедхантери. За словами керівника українського офісу компанії Pedersen & Partners Ігоря Кабузенка, сьогодні особливо активні на ринку executive search фармацевтичні компанії, IT-підприємства, деякі гравці FMCG-сектору.

Заміна на полі

Водночас поступово пожвавлюється попит з боку інвестиційних компаній і банків. Наприклад, керівники іноземних компаній прагнуть скористатися ситуацією й залучити талановитих менеджерів з конкуруючих фірм або з інших ринкових сегментів і зміцнити команду з меншими витратами.

Найчастіше компанії executive search отримують замовлення на пошук фінансових і комерційних директорів. Фіндиректорів міняють з двох основних причин: фахівець не зумів створити ефективну систему фінансової звітності або не зміг взяти під контроль витрати підприємства. Від комерційних директорів очікують дива — поліпшення продажу компанії.

За словами Ігоря Шехтермана, партнера RosExpert (Москва) / MAIN. Search & Development (Київ), сьогодні затребувані менеджери з навичками антикризового управління, ефективні операційні керівники, тоді як раніше активно шукали менеджерів «під розвиток». Компанії вже не з таким пієтетом ставляться до аудиторів великих міжнародних організацій. Якщо раніше їх охоче запрошували в бізнес, то тепер на перше місце для власника постає реальний управлінський досвід, і не має значення, з якого сегмента прийде фахівець.

При цьому ефективність менеджменту оцінюють не за збільшенням вартості активів компанії, а в першу чергу за наявністю в неї cash flow.

Де гроші, Зіно?

У великих компаніях компенсаційна політика змінилася незначно. Фіксовану частину зарплат скоротили на 10-20%, а змінну прив’язали до досягнення чітких показників. Так, комерційний директор великої іноземної компанії може претендувати на $120 тис. на рік фіксованої зарплати та бонус. Його розмір почасти сягає 50-100% зарплати.

Однак, за даними RosExpert, у більшості компаній в 2009 році або взагалі не виплачуватимуть бонуси, або топ-менеджери отримають невеликі суми. «Бонуси зараз платять за екстраординарні результати. Навряд чи на тлі загальної економічної ситуації хтось зможе наприкінці року констатувати значне зростання», — пояснює Ігор Шехтерман.

Як зазначають консультанти executive search, у середньому доходи топ-менеджерів знизилися на 30-50%. За словами Марини Попович, фахівця компанії Hay Group, зростання зарплат за минулий рік з’їла девальвація гривні. А ось очікування здобувачів зменшилися на 15-20%.

У найважчій ситуації опинилися керівники будівельного сектору та ринку нерухомості. У деяких компаніях змінна частина зарплати в загальному доході керівника підвищилася до 100%. При цьому власники виплачують бонуси за досягнення конкретного результату — наприклад, переведення земельної ділянки під будівництво тощо. У цьому секторі працювали найбільш переоцінені фахівці. Деякі з них отримували $300-500 тис. на рік. Тепер же їхні доходи впали в найкращому разі до кількох десятків тисяч доларів на рік.

Утім, як визнають хедхантери, якщо фахівець справді необхідний, на ньому не будуть економити. Залучаючи конкретну людину, компанії дотепер надають бонус за перехід, який може сягати $50 тис. «Талановитих топ-менеджерів у бізнесі завжди бракує. Те, що на ринку раптом з’явилося дуже багато висококласних фахівців серед керівників — міф», — запевняє Ігор Шехтерман. Крім того, власники бояться значно урізати зарплати першим особам, хоча й не соромляться навантажувати їх додатковими функціями.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Искусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизниИскусство возможности. Как сыграть свою лучшую партию в карьере и жизни
Искусство мыслить масштабноИскусство мыслить масштабно
Совет на миллион. Измени мир и заработай состояниеСовет на миллион. Измени мир и заработай состояние
Жизнь в потоке. КоучингЖизнь в потоке. Коучинг
Работа как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем местеРабота как внутренняя игра. Фокус, обучение, удовольствие и мобильность на рабочем месте

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)