ТЕНДЕНЦІЇ | Архітектура підприємства 29 квітня 2011 р.

Gartner: Потрібно будувати не лише архітектуру ІТ, але й усього бізнесу

Необхідність пильної уваги до архітектури підприємств, а не лише до архітектури ІТ у підприємствах — вимога нинішнього часу, вважає дослідницька компанія Gartner. Неуважність до цього питання може обернутися доволі неприємними наслідками для компаній.

Gartner: Потрібно будувати не лише архітектуру ІТ, але й усього бізнесу Архітектура підприємства (EA) є однією з ключових стратегічних ініціатив, оскільки більшість керівників переключили свою увагу на стратегічне бачення свого бізнесу, не загострюючи увагу лише на ІТ в організації. До 2016-го року 30% обсягу діяльності EA буде здійснено в співробітництві між ІТ і бізнесом, у порівнянні з 9% на початку 2011-го року.

Бетсі Бертон (Betsy Burton), віце-президент і відомий аналітик Gartner, переконана, що дисципліна EA пройшла той переломний момент, коли практикуючі виходять за рамки застосування EA винятково в ІТ. "Ми виявили, що більшість тих, хто застосовують ЕА, прагнуть використати її для збільшення вартості бізнесу, росту й перетворень, а не тільки для управління ІТ-рішеннями. У той час як розуміння EA склалося за багато років, у цей час ми чуємо від багатьох клієнтів чітке бачення цього й прагнення до EA", — сказала вона.

Разом із багатьма традиційними практиками ІТ, дисципліна EA розвивається поступово протягом декількох років, щоб стати більш тісно інтегрованою й узгодженою з бізнес-стратегією. Існують, однак, кілька тенденцій, які допомогли стимулюванню цього розвитку:

  • Розширення можливостей бізнес-користувачів в організації та створення технологічних рішень, з ІТ або без них.
  • Стійке розуміння CIO, що ІТ-стратегія повинна бути тісно пов'язана зі стратегічними пріоритетами бізнесу.
  • Збільшення управлінського тиску на EA для наочного доказу ділової цінності, у зв'язку з економічним спадом.
  • Триваючий ріст і поява кількох нових методів і дисциплін, які зосереджені на наданні кращої взаємодії з бізнес-лідерами, які використовують ЕА.

"Архітекторам підприємств необхідно оцінювати свої устремління, сподівання свого вищого керівництва у відношенні EA і типу управління ІТ-сервісами (ITSM), якими вони оперують для розуміння можливостей й обмежень їхньої можливості у взаємодії з керівниками бізнесу", — сказав Філіп Аллега (Philip Allega), віце-президент Gartner з досліджень.

Бетсі Бертон заявила також, що якщо якась організація усе ще думає про архітектуру підприємства винятково як про ІТ-дисципліну або розробку управління, зосередженої на ІТ, то серед конкурентів вона виявляється в меншості.

Тому, як тільки підприємство активне прагне до взаємодії з керівниками бізнесу й націленості EA на бізнес-стратегію, це створює конкурентні переваги. Організації, що не націлюють EA на свою бізнес-стратегію й спільну діяльність із керівництвом підприємства, будуть у значній мірі обмежені в забезпеченні значимої цінності бізнесу, говориться у звіті Gartner.

За матеріалами TADVISER.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Перемогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потімПеремогти прокрастинацію. Як припинити відкладати справи на потім
Формула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілейФормула максимуму. Переможні стратегії досягнення цілей
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)