ТЕНДЕНЦІЇ | IT 8 липня 2011 р.

ІТ будуть формувати стратегію всього бізнесу

Спільне дослідження компанії Gartner і видання Forbes, проведене серед рад директорів великих компаній, показало, що вплив ІТ-директорів на загальну стратегію бізнесу буде зростати. Тому ІТ-підрозділи повинні бути готові до змін.

Gartner: ІТ будуть формувати стратегію всього бізнесу Переконані в майбутніх важких часах, ради директорів усе більше очікують на дуже високий стратегічний внесок інформаційних технологій у 2012-му році, повідомляє компанія Gartner. Очікування респондентів, що стосуються стратегічної участі ІТ у бізнесі, виросли з 32% у 2010-му році до 66% у 2012-му.

В опитуванні 96 директорів компаній, яке проводилося з жовтня по грудень 2010 року, взяли участь компанії з виторгом більше $1 млрд.

Хорхе Лопес (Jorge Lopez), віце-президент і провідний аналітик Gartner, уважає, що досягнення більшого впливу ІТ, в умовах бюджетних обмежень, є тим, що змушує переписати правила, за якими діють ІТ. "Є два аспекти: продуктивність ІТ, де внутрішні операції і структури реформовані самими ІТ для досягнення вартості, що значно відрізняється від конкурентної, а також сценарій CIO, де ІТ-організація займає лідируючі позиції, переписуючи правила конкуренції в галузі. Щоб виправдати підвищені очікування, буде потрібно переосмислити те, як працюють ІТ", — сказав Лопес.

Хоча 73% опитаних керівників уважають, що економічна ситуація жорстка й залишиться такою у доступному для огляду майбутньому, більше половини (51%) сказали, що вони як і раніше орієнтовані на зростання доходів. Напруга між цими двома точками зору означає, що ІТ-директорам необхідно ретельно планувати системи, які знадобляться для розвитку, але будувати їх гнучко, на випадок зміни обставин в умовах високого рівня непередбачуваності.

Одна із цілей дослідження — уточнити, яка є точка зору рад директорів на різні питання бізнесу, що постають перед ними. Існувала гіпотеза, що питання управлінського рівня, такі як корпоративне управління, поряд з корпоративною соціальною відповідальністю, диверсифікованістю робочої сили, "зеленою" політикою й добродійною діяльністю, будуть мати високий рейтинг. Однак, серед 28-ми найвищих пріоритетів існувало чітке розмежування, де пріоритети бізнесу розділені на три групи:

  • Топ-12: Блок ефективності бізнесу: у цьому списку домінували питання, що мають прямий зв'язок з доходами й прибутком.

  • Середні 8: Блок політики ради директорів: тут домінували питання, що стосуються безпосередньо ради, такі, як призначення або зміцнення керівництва.

  • Нижні 8: Блок соціальної відповідальності: цей список містить "зелену" політику, корпоративну соціальну відповідальність і добродійну діяльність, а також політичне лобіювання.

Лопес відзначив, що переважає наступний орієнтир: рятування від усього, що не є головним у бізнесі. "Рецесія вже скоротила значну кількість непотрібних дій у підприємствах більшості галузей. Ці кроки призначені для зниження витрат бізнесу, які не входять до складу основної стратегії, а ІТ тут нічим не відрізняються".

За матеріалами TADVISER.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4 грудня 2021 — 15 січня 2022
Онлайн-курс
Стратегічний розвиток бізнесу
8-9 грудня 2021
Київ
Сучасні методи управління виробничими процесами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Розвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати метиРозвиток мозку. Як читати швидше, запам’ятовувати краще та досягати мети


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)