ТЕНДЕНЦІЇ | Провали 16 січня 2012 р.

Топ-10 компаній, які провалилися у 2011-му році

2011-ий рік став одним із найбільш щедрих на гучні падіння компаній. Деякі провали були настільки катастрофічними, що могло виникнути навіть питання щодо їх штучності. Втім, негативні результати для кожної з них стали цілком реальними.

Топ-10 компаній, які провалилися у 2011-му році Загалом десятка найбільш провальних компаній за рік зуміла втратити більш ніж $300 мільярдів своєї ринкової капіталізації. Нижче наведено перелік цих компаній.

Та перш, ніж перейти до списку, цікаво відзначити ще один факт — практично кожна із наведених нижче компаній у минулому була лідером свого ринку. А це приводить нас до сумного висновку: в сучасному гіперконкурентному середовищі жодна компанія не може дозволити собі спочивати на лаврах. Навіть якщо здається, що її справи йдуть дуже добре.

1. Kodak

Генеральний директор Антоніо Перез (Antonio Perez) мав шанс привести компанію у цифровий вік, але йому так і не вдалося зробити це ефективно. Прибутки та капіталізація компанії падала протягом 8-ми років. Частка ринку компанії за цей період скоротилася на 97%. У 2011-му році стало очевидним, що тепер чи не єдиним способом уникнути банкрутства компанії є монетизація її доволі обширного переліку патентів. Загалом же за останній рік капіталізація Kodak впала на 88%.

2. Research in Motion

3,5 роки тому компанія RIM володіла світом. Під час будь-якого зібрання директорів щонайменше п'ять або шість учасників одночасно перевіряли свої смартфони BlackBerry. Падіння почалося після запуску iPhone та презентації платформи Android. Не дивно, що вартість акцій компанії RIM скоротилася на 93% від моменту початку її падіння і на 83% за останній рік.

3. First Solar

Важко повірити, але ще в минулому році компанія First Solar була названа однією з найперспективніших і найшвидше зростаючих компаній Америки. Тоді ще не було очевидно, що сама галузь страждає від слабкого попиту. Вартість акцій First Solar за останні 52 тижні зменшилася на 83%.

4. Netflix

Після закриття аукціону четвертого липня акції Netflix коштували $295, втім, менш, ніж через п'ять місяців їх вартість була нижчою $60. У це важко повірити. До такого падіння призвели зміни в ціновій структурі Netflix. Загалом за 52 тижні компанія втратила 78% своєї капіталізації.

5. Alcatel Lucent

Після злиття Alcatel та Lucent у 2006-му році було багато сподівань, що бажання досягнути успіху цих двох великих бізнесів переважить їх культурні відмінності. На жаль, цього так і не сталося. "Шлюб" французького Alcatel з американським Lucent закінчився повним провалом. Падіння почалося відразу після злиття. А у 2011-му році компанія втратила 79% своєї капіталізації.

6. Bank of America

Падіння Bank of America також було спровоковане злиттям. Його активи за останній рік скоротилися на 67%.

7. Sprint Nextel

За останні чотири роки компанія Sprint втратила $9 мільярдів, а акціонери втратили 83% своїх інвестицій. За останній рік вартість акцій компанії зменшилася на 67%.

8. Sony

Проблеми Sony почалися ще задовго до приходу генерального директора Говарда Стінгера (Howard Stringer), але саме за його правління компанія втратила $4,5 млрд. за останні три роки і продовжує своє стрімке падіння. У минулому році вартість акцій компанії знизилася на 55%.

9. Nokia

За правління попереднього генерального директора Olli-Pekka Kallasvuo колись домінантний виробник мобільних телефонів втратив ринок смартфонів. Сьогодні ж можна констатувати, що Nokia послідовно продовжує втрачати ринок на користь Apple iPhone та Google Android. Причиною стала відсутність у компанії Nokia послідовної візії подальшого розвитку та відсутність планування. За останній рік компанія втратила 62% вартості акцій.

10. Hewlett-Packard

Позаминулого року рада директорів звільнила з посади генерального директора HP Марка Хурда (Mark Hurd) за сексуальний скандал, якого насправді ніколи не було. Після цього компанія приймала одне провальне рішення за іншим, доки це в результаті не призвело до дуже сумних наслідків. У 2011-му році компанія втратила 49% вартості акцій.

За матеріалами "10 biggest market losers of 2011", CBS News.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
25-26 вересня 2019
Київ
Фахівець із закупівель. Ефективна закупівля від А до Я
26-28 вересня 2019
Київ
Школа логістів LOGISTICMASTER 2.0
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Теорія каст і ролейТеорія каст і ролей
ПрокрастинаціяПрокрастинація
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2019, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)