Вийшов з друку червневий номер журналу «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ», 2008:
Бізнес-ідея
Хлібний бізнес. Обережна інвестиція
Хлібопекарське виробництво привертало увагу потенційних інвесторів ще від початку ринкових реформ в Україні. Їхні мотиви зводилися до впевненості у стабільному попиті на хлібобулочні вироби та до того, що великі державні хлібозаводи поступляться місцем приватним міні-пекарням. Частково їхні прогнози справдилися, оскільки чимало державних хлібозаводів з різних причин припинили своє існування у 1990-х рр. Проте міні-пекарні не стали повноцінною заміною великим підприємствам, а радше подекуди спромоглися захопити частину ринку у великих комбінатів, які, однак, після приватизації та модернізації перейшли в наступ та у багатьох регіонах змогли відновити свої позиції на ринку. Міні-пекарні мають шанси на успіх і там, де працюють модернізовані хлібозаводи, орієнтовані на виготовлення масових й порівняно недорогих сортів хліба, і там, де старі хлібозаводи ще не встигли відвоювати колись втрачене.
Тенденції
Послідовники Федорова. Тенденції поліграфічної галузі України
За інформацією рекламного агентства Optima-PR з Харкова поліграфічна галузь у світі — одна з найпривабливіших для здійснення інвестицій, а в Україні — друга за інвестиційним рейтингом після харчової промисловості. За річним обігом галузь посідає четверте місце в світі та входить у десятку лідерів за прибутковістю. В Україні поліграфічна промисловість та видавнича справа налічує 6 683 підприємства; 2000 з них працюють у столиці.
Досвід початківця
Найдієвіша реклама студії засмаги — «клієнт клієнту порадив»
У минулому, травневому номері журналу Ви ознайомилися зі статтею про те, як створити студію засмаги, основними ризиками засмагального бізнесу та головним — які є солярії, та чим вони відрізняються. Пропонуємо тепер Вашій увазі досвід власників цього бізнесу. Студія засмаги «Еквадор» з’явилася у Львові на вул. Вітовського, 15 у серпні 2007 року. Не минуло року з часу її відкриття, а клієнти вже шикуються в чергу, щоб позасмагати під «екваторіальними» променями якісних голландських соляріїв. І це при тому, що розташована вона в центрі міста, де кожен салон краси має власний солярій.
Для «лінивих» інвесторів — студія засмаги «під ключ»
Підприємці, котрі мають «зайві» гроші і не хочуть оббивати пороги різних інстанцій, пов’язаних із відкриттям студії засмаги, можуть купити її вже готову. Корпорація «Академія Наукової Краси» вже четвертий рік є офіційним представником італійської компанії-виробника соляріїв Sportarredo в Україні та автором мережі студій засмаги «Сонце Sportarredo». Саме ці студії корпорація будує «під ключ». У розмові з генеральним директором західноукраїнського представництва «АНК» Романом Матисом «Практика управління» з’ясувала, що таке студія засмаги «під ключ» і чим вона відрізняється від «саморобної».
Практичні консультації
Кар’єра з жіночим / чоловічим обличчям
У березневому номері «Практики управління» ми розглянули гарячі моменти в управлінні кар’єрою, які є актуальними для сучасного ділового суспільства. Проте у відомих, здавалося б, істинах щодо побудови кар’єри є ще багато «білих плям», які ми спробуємо заповнити. Незаперечним є той факт, що важливість побудови успішної кар’єри є одним із ключових моментів розвитку особистості. Як молоді люди, які лише починають свій кар’єрний шлях, так і зрілі професіонали, котрі мають за плечима неабиякий досвід, розуміють, що є обставини, які можуть посприяти їхньому кар’єрному зростанню, і такі, що здатні його пригальмувати. До першої групи належить професія, яку обрала людина, активність життєвої позиції, мотивація досягнення успіху, чіткі кар’єрні цілі тощо. Проте, є ще один не менш вагомий фактор, який, зазвичай, відіграє одну з ключових ролей у кар’єрному зростанні, а саме — стать працівника.
Рада колективу — як контролюючий орган на підприємстві
Усі ми пам’ятаємо профспілки на великих державних і не тільки підприємствах. Ці організації керували відпустками працівників (курортами), відслідковували визначні дати, свята, збирали матеріальні кошти на святкування днів народжень, допомогу по хворобі, влаштовували страйки тощо. З переходом до ринкової системи необхідність у цій структурі відпала, адже вона затратна матеріально та відстоює інтереси зовсім не власника підприємства. Але, окрім витрат, ми втратили і джерело інформації зсередини колективу, а також вагомий мотиваційний інструмент утримання персоналу на підприємстві, адже працівники були більш захищені ніж зараз. Отже, ми зекономили, але й втратили.
Модний аксесуар у гардеробі підприємця. Як підібрати інвестиційний портфель
Якщо у вас є вільні кошти і ви з різних причин не хочете їх інвестувати у розвиток власного бізнесу, але водночас маєте бажання отримувати прибуток більший, ніж відсотки за депозитом, можна сформувати інвестиційний портфель. При цьому у портфель можна покласти акцію, облігацію чи сертифікат інституту спільного фінансування. Але робити це потрібно грамотно — зважувати усі ризики, диференціювати вкладення за терміном, сумою, об’єктом інвестування, видом та дохідністю цінного паперу.
Сам собі діловод
Належно організована система документообігу є запорукою надійності роботи суб’єкта підприємницької діяльності (СПД). Окрім того, інколи вона може стати своєрідною гарантією захисту від адміністративних, кримінальних правопорушень чи просто від недбалості в повсякденній діяльності, що тягнуть за собою нарахування недоїмок, застосування штрафних санкцій тощо.
Досвід практиків
Створення системи управління персоналом: як почати з нуля
Кожна компанія рано чи пізно приходить до висновку, що персонал — це її головний ресурс. У сучасному конкурентному середовищі складно чимось кардинально відрізнятися від конкурента: усі ресурси майже однаково доступні на ринку. Тому кілька років тому почала дуже активно розвиватися тенденція вкладання коштів у розвиток персоналу. Адже хочемо ми цього чи ні, саме від людей, які працюють в компанії, залежить її успіх на ринку, якість виробленого товару чи надаваної послуги, рівень впізнаваності її серед інших, і, певна річ, її популярність серед клієнтів.
Обережно! Сірі кардинали!
“Сірий кардинал”, “чорний директор”, “підпільний керівник”, “хитрий лис” — це неформальні лідери, назви яких говорять самі за себе. Оцінюючи структуру будь-якої організації, можна визначити управлінські моменти, без яких неможлива маніпуляція співробітниками, зокрема керівником підприємства. Маніпуляція — це один із елементів управління підприємством. Усі працівники в певній ситуації потребують узгодженості дій для досягнення результативності у вирішенні організаційних питань. Так, харизма керівника, як елемент продуманої маніпуляції впливає на підсвідомість підлеглих, таким самим чином підлеглі впливають на керівників своєю поведінкою. І доти, поки такий вплив допустимий в межах корпоративної культури та економічних показників підприємства і є контрольованим з боку керівника, організаційний баланс буде в межах норми. Керівник може дозволити маніпулювати собою, якщо це позитивно позначиться на процесах організації, але трохи безконтрольності і — те, що раніше приносило користь, стане основною причиною розладу на підприємстві. Це як отрута, яку можна використовувати в лікувальних цілях лише в малих дозах.
Облаштування офісу
Нові меблі. Тенденції офісної моди
Меблі для кабінетів керівників прийнято поділяти на «класичні» і «сучасні». Учасники ринку під поняттям «класичний кабінет» мають на увазі солідні лаковані й оброблені шпоном меблі. Цей образ був вельми популярний у Європі у 70-80-х роках ХХ століття і досі користується популярністю у частини управлінців вищої ланки і в органах державної влади. Тим, хто не хоче експериментувати з власним кабінетом, але при цьому не бажає виглядати ретроградом, можливо, варто віддати перевагу своєрідному «класичному» компромісу, тобто вибрати традиційні моделі, що проте піддалися легкій «модернізації».
Фінансові послуги
Страхування автопарку
На підприємствах, залежно від специфіки діяльності, зазвичай, може бути як декілька службових автомобілів, так і цілі автопарки. Проте питання страхування цих транспортних засобів, безсумнівно, є актуальним для всіх компаній, оскільки наявність страхових полісів зменшує ризики, які вона несе. Останнім часом, коли Україна мало не щомісяця б’є рекорди продажу нових автомобілів і, відповідно, транспортних засобів на дорогах наших міст стає дедалі більше й більше, ДТП трапляються досить часто, тому поліси страхування транспортних засобів покликані вберегти вашу фірму від небажаних витрат.
На правах реклами
Інтернет — фундамент успішного бізнесу
У рекламу в інтернеті інвестують дедалі більше коштів, адже ефективна
та недорога, вона дає справді вражаючий результат. Як зацікавити своєю
пропозицією якнайбільше споживачів і змусити інтернет працювати на вас?
Докладніше про журнал
|