БІЗНЕС-ВИДАННЯ: Журнал «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ» (№12, 2008)

ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ (№12, 2008)

Вийшов з друку грудневий номер журналу «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ», 2008:

Бізнес-ідея

Успішне завантаження
Заробляння грошей на чужих вантажах — висококонкурентний та дуже залежний від зовнішніх ризиків бізнес. Перевезення вантажів автомобільним транспортом традиційно поділяють на два види — внутрішні та міжнародні. Останні є доволі привабливими для перевізників, проте потребують чималих знань, досвіду, грошей та зв’язків. У цій статті зупинимося саме на них.

Досвід початківця

Ставка на свіжість. Автор ідеї кав’ярні «Золотий дукат» переконана – найкращий смак має щойно обсмажена кава
У невеликому підвалі неподалік львівської ратуші працює кавова міні-фабрика. Це єдина кав’ярня у місті, де смажать каву та готують власний шоколад. Незвиклий підхід до приготування кави та таємничий антураж — в кав’ярні «живе» привид — зробили заклад популярним не лише серед городян. Відвідини «Золотого дукату» — обов’язковий пункт у більшості львівських екскурсійних програм. Вдала концепція закладу дозволила «клонувати» його — кав’ярня «Золотий дукат» вже працює у Києві, незабаром відкриють заклади мережі у Харкові, Івано-Франківську, Тернополі, Маріуполі.

Людина успіху

Ярослав Рущишин: «У 26 років ми давали роботу 3 тисячам осіб»
Учасник студентської революції на граніті у жовтні 1990 року, підприємець Ярослав Рущишин прагне передати іншу країну своїм дітям — менш корумповану та менш залежну від держави. В інтерв’ю «Практиці управління» Ярослав Рущишин розповідає, з чого починав власний бізнес, які перспективи роботи є у швейної галузі України, зокрема, чому невдовзі стане невигідно працювати на давальницькій сировині і що він буде робити, щоб вийти на внутрішній ринок одягу.

Досвід практиків

Уроки бізнес-моделювання на прикладі ВАТ «Кредобанк»
Інтелектуальний капітал, інновації та найкращі плани успішні тільки тоді, коли вони реалізовані, а реалізувати їх можна лише в бізнес-моделях. Ми зустрілися з Романом Грицьківим, начальником відділу бізнес-моделювання ВАТ «Кредобанк», за досить незвичних обставин: він проводив в Українському Католицькому Університеті презентацію щодо можливостей використання ІТ-інструментів для підвищення ефективності управління організацією шляхом використання процесного підходу. Саме поєднання: католицький університет, презентація працівника банківської установи та розмова про бізнес-процеси та реінжиніринг — було на перший погляд незвичним. Після презентації ми говорили іще годину і було вирішено описати успішну практику реалізації бізнес-моделювання в «Кредобанку». Ми працювали над цим понад 3 місяці і за цей час зробили не одне відкриття. З’ясувалося, що за час реалізації проекту по бізнес-моделюванню в банку були опрацьовані можливості покращень на суми сотень тисяч гривень, а швидкість та ефективність роботи над банківськими продуктами та обслуговуванням клієнтів перетворено на конкурентну перевагу.

Практичні консультації

Не забудьте парасолю, або Як реагувати коли за вікном фінансова негода
Загальний спад ділової активності на тлі фінансових коливань змушує підприємство коригувати свою роботу — зміщувати акценти переважно з «максимізувати прибуток» на «втриматися на ринку», «не втратити», «зберегти напрацьоване» тощо. Якщо ж підприємець володіє коштами, то в умовах фінансової негоди, коли більшість учасників ринку ховаються, він може стати одним з небагатьох, хто робитиме інвестиційні «вилазки» в той час, коли конкуренти чекатимуть сонячної погоди. А це майже автоматично забезпечить його бізнесу передові позиції.

Мирись, і більше не судись
Кажуть, що поганий мир кращий за війну. В господарському спорі, який нерідко буває схожим на маленьку битву, у сторін є можливість добровільно чи під тиском певних обставин укласти мирову угоду. Така ж можливість передбачена і в процедурі банкрутства. Укладення мирової угоди у встановлених законодавством випадках і порядку дасть можливість продовжити співпрацю на нових, погоджених і затверджених судом умовах і уникнути збитків чи краху всієї справи.

Послуги для бізнесу

Інтернет: кабель не потрібен
Більшість компаній, які пропонують послуги зі встановлення високошвидкісного інтернету на українському ринку, вже давно відійшли від класичних рішень: прокладання кабелів, під’єднання до телефонного апарата, пошук мережі і неможливість під’єднати інтернет, якщо у вашому будинку немає мережі. На разі на запитання: „Як забезпечити безперервний якісний канал зв’язку між усіма філіями чи торговими точками команій, якщо вони розкидані по місту чи далеко за його межами?” — є відповідь: бездротовий інтернет. Як стверджують провайдери — це розумне рішення, за допомогою якого можна постійно перебувати у вирі подій і отримувати інформацію з розгалуженої мережі всієї компанії.

А в нашому офісі… Новий Рік
Корпоративний Новий рік святкують усі: від невеликих приватних компаній до величезних корпорацій. Застілля у колі колег за бокалом шампанського та салатом „Олів’є” давно втратило актуальність, натомість, індустрія розваг пропонує компаніям свої послуги в організації та проведенні Нового року на будь-який смак. Єдина умова, яка може завадити відсвяткувати перший день нового року так, як заманеться — гроші, точніше, їх нестача.

Юрій Савчак: „Усе має відбуватися своєчасно і давати прибуток”
На території старовинної «Цитаделі» в місті Львові розміщений головний офіс сервісного центру «Маркет-Львів», який з 1995 року утвердився як регіональний лідер з ремонту побутової та офісної техніки відомих світових брендів. Як стверджують його керівники, для міста, населення якого налічує близько 1 млн мешканців, п’ять точок сервісного обслуговування цілком достатньо, щоб задовольнити попит клієнтів. „Проте, — говорить Юрій Савчак, виконавчий директор ТзОВ «Маркет-Львів», — це не показник того, щоб припинити розширення і розвиток сервісної мережі в межах Львівської області. Просто все має відбуватися своєчасно і давати прибуток”.

Колектив = команда, команда = успіх у бізнесі
Майбутнє компанії залежить не лише від „залізної руки” керівництва, а й від колективу, який ця рука очолює. Як прийнято вважати, хороший керівник — не той, хто вміє завдяки авторитету змусити колектив до плідної праці, а той, хто спонукає до неї, хто вміє створити взаєморозуміння між собою та персоналом. Досягнення такої гармонії залежить, зокрема, від грамотної організації відпочинку — це дуже важливий інструмент корпоративної політики компанії, тому цьому приділяють пильну увагу. Можна створити багато ситуацій, у яких всі матимуть рівні права, наприклад тенісний корт, футбольне поле, волейбольний майданчик, гра в пейнтбол або колективний відпочинок (пікнік, сауна, туристичний похід). Це все дає можливість об’єднатися в невимушеній атмосфері в єдину команду, тим самим досягнути головної цілі бізнесу — створити надійний фундамент організації, який витримає будь-які проблеми повсякденного життя.

Вибираємо техніку

В’ячеслав Цаль: «Системи відеоспостереження – важлива складова безпеки компанії»
У наш час системи відеоспостереження перестали бути елементом шпигунських історій. Дедалі частіше відеокамери можна побачити у банках, супермаркетах, офісах, на складах чи виробничих цехах. Згідно з висновками психологів — одна наявність відеокамери здатна відлякати потенційних зловмисників та переконати їх відмовитися від своїх намірів.

Фінансові послуги

Застрахував вантаж — і спи спокійно
„Рух — це життя” — твердять науковці, „рух — це гроші” — говорять бізнесмени. Враховуючи динаміку сучасного бізнесового життя, ці вислови мають право на існування, адже, діяльність багатьох виробничих і торговельних підприємств невід’ємно пов’язана з перевезенням майна, робочого устаткування, сировини, товарів тощо. Тому на послугу страхування вантажів юридичних осіб існує чималий попит. Як кажуть: міцний сон за гроші не купиш, а от застрахувати свій вантаж і спати спокійно може кожен. Про це у розмові з Тарасом Гудем, начальником відділу розвитку ЛРУ АСТ «Вексель».

Автомобілі

Гроші на колесах, або Малі вантажівки — авто для бізнесу
У середовищі малого та середнього бізнесу перевезення малогабаритного багажу та пасажирів — щоденна діяльність. Беззаперечними лідерами у сегменті малих комерційних авто в Європі вважаються Volkswagen Caddy, Fiat Doblo, Renault Kangoo, Citroen Berlingo та Peugeot Partner. Ці моделі є гідним прикладом поєднання сімейного та комерційного авто, головне призначення яких — не лише перевозити легкі вантажі у межах населеного пункту та приміської зони, а й задовольняти побутові потреби родини. Про те, що вибирає сучасний покупець, розповідає Сергій Федчун, спеціаліст з розвитку продукту відділу комерційних автомобілів ТОВ "Порше Україна".

Управління з гумором

Докладніше про журналДокладніше про журнал



МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua