БІЗНЕС-ВИДАННЯ: Журнал «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ» (№2-3, 2009)

ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ (№2-3, 2009)

Вийшов з друку №2-3 номер журналу «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ», 2009:

Бізнес-ідея

Шеф, два лічильники
Таксоперевезення — доволі висококонкурентний ринок, проте і на ньому можливою є поява нових гравців — диспетчерських служб або таксопарків, які можуть бути конкурентоспроможними завдяки наданню якісних послуг, прискіпливому підборі водіїв, контролю за їх діяльністю та використання спеціалізованого програмного забезпечення для роботи з водіями та клієнтами. Ввічливість, вчасність, увага і прозорість в розрахунку за послуги — ключові чинники успіху цього бізнесу.

Людина успіху

Ярослав Максимович: "Бізнес не любить ледачих"
Прийнято вважати, що успіх приходить з часом і є результатом кропіткої праці, адже не можна стати успішним, якщо нічого не робити. Як-то кажуть: фортуна не любить лінивих і боїться сміливців. У людини, яка прагне заробити мільйон, є шанс, але шанси того, хто нічого не робить, зводяться до мінімуму. Як стати успішним? Немає сталої відповіді чи поради, наслідування якої привело б до вершин слави, успіху та багатства. Секрет доволі простий — треба захотіти чогось досягнути в житті і робити все для досягнення своєї мрії, тоді й фортуна йтиме вам назустріч.

Практичні консультації

Корпоративна ідеологія проти фінансової кризи
Існують дві причини кризи. Перша — економічна, друга — ідеологічна. Про першу говорять і пишуть багато, про другу — набагато менше. Але якщо на першу причину українські підприємці вплинути не в стані, то «приборкати» другу можуть і повинні.

Як полегшити кредитну ношу
Нинішня криза тільки посилила фінансову неспроможність окремих підприємств виконувати кредитні зобов’язання перед банками. Останні, самі потерпаючи від неплатежів та зниження власної ліквідності, намагаються витрусити з рахунків наляканих клієнтів останні копійки. Проте така ситуація не може тягтися безкінечно, тим більше, що вона не влаштовує і обидві сторони. Тож варто спробувати застосувати шляхи зниження кредитного навантаження, використовуючи такі фінансові інструменти, як реструктуризація та рефінансування.

Купуємо лідерів
Ми з вами давно вже звикли до того, що сфера працевлаштування — це шумний, динамічний, часто стихійний ринок, адже робота консультантів — проаналізувати та оцінити ринок праці, завдання кандидатів, які перебувають у пошуку роботи, — продати себе на цьому ринку якомога дорожче і бажано «у добрі руки», а обов’язок менеджерів з персоналу та керівників компаній — вибрати найкращий товар, який пропонує ринок праці, за доступною ціною, з якісним вмістом та, безумовно, з гарантійним терміном.

Спілкування з "іншими" світами, або Якщо бізнес-партнер — іноземець...
Українським підприємцям нерідко доводиться спілкуватися з іноземними партнерами. На жаль, немає якогось універсального невербального способу спілкування, який би враховував усі можливі нюанси, знання та розуміння яких допоможе правильно інтерпретувати слова співрозмовника. Адже іноді невдалий жест чи міміка можуть налаштувати людину проти вас і підштовхнути до прийняття небажаного рішення. Для уникнення таких помилок фахівці радять ознайомитися з основними правилами, етнічними нормами та традиціями ділових стосунків, ґрунтованих на дипломатичному протоколі, національно-культурних та етнічних відмінностях переговорного процесу.

Економічна ефективність — цільовий критерій інвестиційного проекту
Нині всі згодні, що інформаційні технології, комп'ютери та інформаційні системи потрібні і займатися бізнесом без цього неможливо. Проте залишаються відкритими питання вибору конкретних напрямів комп’ютеризації, що забезпечать найвищий економічний ефект. Для всебічного обґрунтування доцільності створення та експлуатації певної КІС (комп’ютерної інформаційної системи) необхідно максимально точно оцінити вигоди від її використання та порівняти із капітальними та поточними витратами. Але як це зробити, коли буває досить складно порахувати корисний ефект від існуючих ІТ-активів, не кажучи вже про майбутні ефекти від інвестицій у створення нової чи модернізації існуючої КІС. Загальні витрати ще піддаються розрахункам, можна також порахувати, скільки потрібно вкласти та у яку суму вийде утримання КІС у робочому стані. А ось розрахунок вхідного грошового потоку, згенерованого створеною системою, викликає неабиякі труднощі.

Дайджест податкових новин

У дайджесті податкових новин цього номера читайте роз’яснення Міністерства праці та соціальної політики України щодо преміювання працівників і працевлаштування інвалідів, а також лист Державної податкової адміністрації України щодо відображення в податкових деклараціях податкових накладних, які були отримані покупцем із запізненням.

Фінансові послуги

Авто без права власності
Справдилися слова Остапа Бендера — автомобіль уже давно засіб не розкоші, а пересування. Як свідчить статистика, значна частина автомобілів на українських дорогах, взята в кредит. Фахівці твердять: найкращим конкурентом кредитування автомобілів є автолізинг. Особливо актуальним цей спосіб купівлі автомобіля може бути в період фінансової кризи, коли кредитування є важкодоступним.

Автомобілі

Металева сила іміджу
Автомобільний світ плавно поділяє авто на дві категорії власників. Для перших автомобіль — звичайний засіб пересування, за допомогою якого можна швидко дістатися до потрібного місця у будь-який час. А от для представників люкс-класу авто — це символ багатства й високого статусу власника. Так уже повелося, що дуже часто про досягнення людини судять за транспортним засобом, на якому вона їздить, адже відомо, що покупці VIP-машин не схильні до економії, вибирають найдорожчі і максимально "нафаршировані" моделі, за які платять чималі, але не останні гроші.

Вибираємо софт

Комп’ютерна епідемія
У світі, в якому ми живемо, немає нічого постійного. Широкомасштабне впровадження інформаційних технологій в усі сфери сучасного суспільства вимагає посиленої уваги до питань захисту інформації. Світова статистика комп'ютерних злочинів свідчить про неухильне зростання їх кількості та різноманітності. Атак зловмисників зазнають як корпоративні системи великих організацій, так і домашні комп'ютери інтернет-користувачів. Дедалі важливішим стає питання створення комплексних систем захисту інформації від проникнення вірусів в інформаційну систему підприємства, оповіщення користувачів і обслуговуючого персоналу про вірусні атаки та видалення вірусів із заражених об'єктів і максимально можливе відновлення первісного стану цих об’єктів. Про те, як уникнути значних втрат та вберегтися від посягання комп’ютерних зловмисників, у розмові з Романом Остапуком, іТ-директором компанії "іТнапрокат".

Управління з гумором

Докладніше про журналДокладніше про журнал



МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua