БІЗНЕС-ВИДАННЯ: Журнал «ВЛАСНИЙ БІЗНЕС» (№5, 2009)

ВЛАСНИЙ БІЗНЕС (№5, 2009)

Читайте у №5, 2009 журналу «ВЛАСНИЙ БІЗНЕС»:

Бізнес-ідея

Лише висококласні майстри гарантують успіх салонів краси
Створення салону краси (СК) — справа клопітна й затратна, як, власне, започаткування бізнесу в будь-якій сервісній сфері. Утім є й специфічні особливості. Про них і говоримо із директором київської мережі салонів «S&A Group» Наталією Уляновою. Одразу зазначу, що в подальшій розмові під поняттям «типовий салон» розуміємо сервісний заклад середнього класу, так званий «стандарт-оптимум» (докладніше про тенденції на ринку салонів краси, а також про класифікацію таких закладів йшлося в попередньому номері журналу "Власний бізнес"), із створення якого й рекомендується починати власну справу з надання перукарських та косметологічних послуг.

Тенденції

ПроСТО сервіс
Згідно зі статистичними даними, в Україні станом на кінець 2008 року зареєстровано понад 10 млн транспортних засобів. Фахівці стверджують, що попри економічну кризу український парк транспортних засобів зростатиме, хоча й не такими стрімкими темпами, як донедавна. Відповідно, виникатиме потреба в його обслуговуванні. Тому в найближчому майбутньому можна сподіватися на незначне збільшення кількості станцій технічного обслуговування (СТО).

Досвід початківця

Марія Теодорівна: «Краще синиця в руках, ніж журавель у небі»
Донедавна аптеки, як гриби після дощу, виростали на кожному кроці. Причина дуже проста — аптека з "закладу охорони здоров'я" перетворилась на заклад, на якому успішно можна робити бізнес та заробляти гроші. Для того, щоб бути одним із перших, слід бути оригінальним. Навіть якщо ваша оригінальність полягає у тому, щоб пропонувати покупцеві лікарські засоби за нижчими цінами від їх закупівельної вартості.

Людина успіху

Олексій Тюльпін: "Спершу був острах... але ми це подолали завдяки бажанню працювати на себе"
У цьому номері журналу ми продовжуємо публікувати найцікавіші інтерв’ю, опубліковані в книзі "Успішні історії львівських підприємців", котру готує до друку Інститут громадського лідерства в рамках проекту "Стань успішним підприємцем". У цьому матеріалі про секрети успішного підприємця розповідає Олексій Тюльпін, співвласник ТзОВ «Технології бізнесу».

Олег Мандюк: "Щоб збудувати бізнес, треба ним жити"
У цьому матеріалі Олег Мандюк, голова наглядової ради ТзОВ "Віденська кав’ярня", розповідає читачам журналу "Власний бізнес" про секрети власного успіху, етапи становлення свого бізнесу, успішні та неуспішні проекти, відносини з державними інституціями та перспективні ніші для підприємницької діяльності в Україні.

Досвід практиків

Оптимізація витрат: на чому можна зекономити в ІТ-відділі
У попередньому номері журналу "Власний бізнес" ми опублікували статтю про способи оптимізації витрат на інформаційні технології. Йшлося зокрема про системи уніфікованих комунікацій, відеотелефонію та веб-конференції, ІР-телефонію, системи контролю робочого часу, системи веб-фільтрування, системи віддаленого контролю, системи інформаційної безпеки, віддалений доступ до робочого місця, ІТ-аутсорсинг, віртуалізацію, консолідацію обчислювальних ресурсів, централізацію управління обчислювальними ресурсами, "тонкі" клієнти, багатотермінальні системи, "обчислювальні ресурси, як послуги", "програмне забезпечення за вимогою", бізнес-аналітику.
Ці методи відомі досить давно, апробовані на практиці, їхня економічна ефективність доведена численними прикладами вдалих упроваджень. Нинішні часи не сприяють радикальним нововведенням, проте створюють сприятливі умови для надійних та перевірених рішень. Більше того — зараз потрібно і можливо знаходити рішення, які поєднують одразу декілька напрямків економії ІТ-витрат.

Практичні консультації

Ера оптимізації
У цей досить важкий для багатьох компаній кризовий період економія грошей та зниження витрат є ключовими умовами виживання майже кожного малого або середнього бізнесу. Якщо власник або керівник компанії прискіпливо проаналізує витрати своєї організації, він побачить, що вони майже не зменшилися, порівняно із докризовим рівнем.

Планета бізнесу
У всіх є хороші ідеї. Всі ми бачимо гаму кольорів та відтінків, унікальність форм та граней, проте шанс стати генієм є лише у того, кому вистачить сміливості взятися за пензлик і фарби. Усі добре знають, що бізнес-план є основним документом бізнесу. Без добре сформованого та переконливого бізнес-плану неможливо уявити сформувати та викласти бізнес-цілі компанії чи визначити джерела фінансування. Без нього ніхто серйозно не оцінить вашу навіть найгеніальнішу та перспективну бізнес-ідею.

Як відняти своє
Одним із наслідків нинішньої кризи є невиконання зобов‘язань по розрахунках за отримані товари (продукцію) чи послуги. Природною реакцією є намагання кредитора стягнути з контрагента-боржника суму заборгованості, а якщо вдасться, то й покарати його за прострочення пенею чи штрафом. Проте на практиці далеко не завжди є можливим повернути всю необхідну суму, та й існуючі важелі впливу нерідко не дають бажаного результату.

Кадрові інтриги або Тактика звільнення
Сучасне засилля словосполуками «в сучасних умовах кризи», «скорочення штату», «оптимізація чисельності штату» може хибно наштовхувати на думку, що кадровий ринок до та після кризи — це різні явища. Та ні. Завжди було і є актуальним питання, чи ефективно ми використовуємо наші людські ресурси, чи інвестування не стало нині дещо однобоким?

Тихі гавані в океані бізнесу
Сплата податків — одна з основних проблем бізнесу, навколо якої обертаються всі бізнес-процеси компанії. Підприємства намагаються, якщо не позбутися податкових зобов'язань взагалі, то хоча би знизити їх до мінімуму. А держава вї особі податкових органів, навпаки — намагається «вичавити із бізнесменів по максимуму». Ця «холодна війна» триває уже сторіччя, і немає їй ні кінця ні краю. Невеликими острівцями перемир'я в цьому протистоянні є «низькоподаткові гавані» у міжнародному законодавстві. Не можна уникнути податків узагалі, але можна їх мінімізувати. Що для цього потрібно? Зовсім небагато: розуміти суть податкового планування, орієнтуватись у міжнародному законодавстві й законодавстві України.

Послуги для бізнесу

Ех, рано встає охорона!
Тенденція щодо охорони офісу — звичний крок у діяльності будь-якого підприємця. Це не просто питання престижу фірми, — це життєво необхідна умова її існування. Якщо охорона організована правильно і професійно, то можна не хвилюватися за комфорт роботи персоналу та за збереження матеріальних і інформаційних цінностей. Охороняють нині українці здебільшого свої офіси, склади та помешкання. Значно рідше користуються послугами охоронців для власної безпеки, до того ж роблять це періодично, в разі потреби. Про те, як зберегти своє майно чи майно компанії від зловмисних нападів, як про види охорони та інші важливі ньюанси у розмові з Олегом Антоновим, головою праління ЗАТ «Агентство економічної безпеки «ЕФОРТ».

Вибираємо техніку

GPS-навігатори: від портативного до автомобільного
Незважаючи на зростання популярності GPS-навігаторів, багато хто все ще сумнівається в доцільності і необхідності такої покупки. Когось стримує висока вартість, хтось немає уявлення про функціональні можливості, а ще хтось не може визначитися з моделлю... Прогнози фахівців оптимістичні: кількість користувачів GPS-навігаторів з кожним роком стрімко зростатиме. Про це та багато іншого розповідає Максим Кононенко, директор компанії "Наутіка", яка здійснює продажі навігаційних приладів від компанії Garmin International.

Теплонасоси: економно, екологічно, універсально і безпечно!
За нинішніх кризових умов коштів у підприємств на все не вистачає, з телевізорів тільки і чути про від’єднання постачальниками-монополістами підприємств від тепла і води. Постає запитання: а чи можна нагріти офіс чи будинок без участі монополістів? З’ясувалося, що можна — і досить успішно. Але для цього треба правильно зорієнтуватися, чим саме грітися.

Управління з гумором

Докладніше про журналДокладніше про журнал

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua