Бізнес-ідея
Бізнес на читанні
Ситуація на ринку змінюється стрімкими темпами. Якщо донедавна у видавничій справі домінувала позиція "пропозиція диктує попит", за якою видавництва випускали у світ книжки, які вони самі вважали вартими прочитання та конче потрібними читачеві, то нині ситуація суттєво змінилася — видавництва, вивчаючи бажання та потреби своїх клієнтів, спрямовують і добирають книжкову продукцію для задоволення попиту з боку читачів. Певна річ, це не є щось зовсім нове. Завжди існували окремі видавництва і книгарні, які добирали свою продукцію та складали свій асортимент, орієнтуючись на потреби клієнтури, працювали для конкретних читацьких контингентів і задовольняли конкретний попит.
Тенденції
Чисто і з прибутком
За статистикою, в Італії 1 млн жителів обслуговує близько 370 хімчисток. У самому лише Мілані із населенням 4 мільйони мешканців працює їх близько 4 тисяч. В Україні цифри менш втішні. За підрахунками Асоціації підприємств хімічного чищення та пралень, нині в Україні працює понад 300 таких закладів. У Києві їх налічують понад 50, у містах-мільйонниках — по 10–20, а в невеликих обласних центрах — до 10.
Досвід початківця
Володимир Телеп: "Основне правило у бізнесі — не обманювати клієнтів та не заважати працювати конкурентам"
Прагнення розпочати власний бізнес притаманне багатьом. Для одних це так і залишається нереалізованою мрією життя, а от для інших — ні друге, ні третє починання не стають на заваді займатися улюбленою справою, а навпаки — є гарним мотиватором на шляху до успіху. Кажуть, що на помилках вчаться. І не важливо, скільки разів ти спіткнувся, головне — чи зумів ти підвестися після цього, адже кажуть, що успішна людина підводиться на один раз більше, ніж спотикається. Як продовження бізнес-ідеї, яку ми опублікували у минулому номері журналу, пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з людиною, яка упродовж 20 років працює в авторемонтному бізнесі співвласником та технічним директором СТО ПП "Боянівський" Володимиром Телепом.
Ретроспектива
Автомобільний король Америки
Якщо те, що Америку створив автомобіль, правда, то Америку створив «Ford», Генрі Форд. Талановитий конструктор та хитрий підприємець, він зумів довести, що мрії дитинства здійснюються. Нехай для більшості його плани видавалися дивацтвом, а винаходи — суцільним на перший погляд непотребом, він чітко уявляв, яким повинен бути кінцевий результат його старань. Як наслідок, свої статки наприкінці життя Генрі Форд оцінив у 600–700 млн доларів. Усіх їх він заповів фонду із власним ім’ям.
Франчайзинг
«Mebelini» піклується про своїх партнерів
Нині у різних містах країни функціонує 15 меблевих магазинів мережі «Mebelini». Паралельно тривають переговори ще з 5 потенційними клієнтами. Крім того, програмою починають цікавитися підприємці з країн СНД. На початку літа 2008 року почав працювати сайт www.mebelini.com, завдяки якому покупки можна здійснювати, не виходячи з дому.
Практичні консультації
Позитивна відмова. Як відмовляти в роботі без шкоди для репутації компанії
В умовах економічної кризи переважна більшість українських приватних компаній вимушено скорочують персонал і відмовляють у роботі навіть тим претендентам, яких ще рік-два тому шукали і не могли знайти. Конкуренція на кожну вакантну позицію збільшилася в рази, претенденти готові на все заради отримання оплачуваної роботи, а працівники тримаються за свої місця з останніх сил. У разі звільнення образа бере гору над здоровим глуздом. Ображені колишні працівники стають носіями негативної інформації про компанію та її керівництво.
ПЗ "в законі"
Багато користувачів ПЗ (програмного забезпечення) мають справу з нелегальним ПЗ, зазвичай, через те, що не всі споживачі усвідомлюють протиправний характер таких дій. Нелегальне використання ПЗ, яке здійснюється без дозволу правовласника, є комп’ютерним піратством, тобто незаконним відтворенням і розповсюдженням ПЗ шляхом тиражування, продажу компакт-дисків із записом комп’ютерних програм, встановлення неліцензійного ПЗ на комп’ютерну техніку та розповсюдження піратських програм через інтернет. Багато людей не розуміють, що вони купують не саму програму, а ліцензію на її використання, у якій зазначено, скільки разів користувач має право встановлювати і використовувати програму.
To be or not to be?
Наше життя побудоване на прийнятті рішень. Кожного дня, починаючи від пробудження, ми приймаємо якісь рішення та робимо якийсь вибір, наприклад, який одяг одягти, яким транспортом їхати на роботу, як вчинити в тій чи іншій ситуації, яке рішення прийняти, щоб нікому не зашкодити, тощо. Вибір переслідує нас від самого народження — ми обираємо собі друзів, школу, спортивну секцію, ВНЗ, кохану людину, роботу... Інколи зробити якийсь вибір чи прийняти якесь рішення буває дуже складно. У голові виникає безліч думок, вагань, сумнівів, які змушують постійно аналізувати ситуацію і продумувати різні варіанти. Про це та багато іншого ми спілкувалися з психологом Львівського обласного психоневрологічного диспансеру Мирославою Старицькою.
Автомобілі
Fiesta de la Ford
Новий "Ford Fiesta" нарешті з’явивсяі і на українському ринку. Стрімкий, яскравий автомобіль — квінтесенція кінетичного дизайну, творіння інженерів та стилістів із Кельна, тепер в Україні.
Бізнес-освіта
Навчатися ніколи не пізно!
MBA (Master of Business Administration — магістр бізнес-адміністрування) зараз є найпопулярнішим у світі і широко визнаним бізнес-ступенем. Щороку понад 100 тисяч студентів витрачають свій час, зусилля і гроші, щоб здобути його. У цій статті ми коротко розповімо, що саме цей ступінь означає і чого насправді вартує.
Вибираємо техніку
Жорсткий накопичувач
Як стверджують фахівці, незважаючи на свою непомітність у загальній роботі комп'ютера, жорсткий диск (HDD) — вінчестер — одна з найголовніших деталей. Якщо, наприклад, при поломці процесора, материнської плати, відеокарти й інших деталей власник втрачає вкладені у покупку гроші, то при поломці вінчестера, перш за все, втрачають інформацію. А вартість інформації, що міститься на HDD, як правило, у багато разів перевищує вартість самого пристрою. Саме тому до підбору вінчестера слід поставитися дуже серйозно. Про те, як вибрати найкращий жорсткий диск, ми спілкувалися з Романом Шолоком, керівником магазину "BRAIN" (Асоціація "BRAIN-computers", ТзОВ "Медіа-Вест").
Послуги для бізнесу
Шантаж у законі. Боротьба за борги стає дедалі винахідливішою
Нормальна боргова ситуація — це коли на взаємовигідних договірних умовах береться позичка, а потім в обумовлені терміни з обумовленими процентними нарахуваннями повертається. Коли ж ця схема порушується — як-от у нинішні кризові часи, — розпочинається боргова боротьба: позичальників — за стягнення своїх коштів, боржників — за їх неповернення або відтермінування розрахунку. Оскільки криза — усе ж форс-мажорне явище, законодавства багатьох країн, насамперед пострадянських, виявилися не готовими повною мірою забезпечити правове врегулювання боргових конфліктів. Як наслідок, звертання кредиторів до судових інстанцій виявилося малоефективним. Отож, позичальники почали активно застосовувати додатковий інструментарій для стягнення боргів, яким стало колекторство. Цей засіб у багатьох випадках виявляється справді більш дієвим, ніж судова тяганина, тому колекторство активно культивується й динамічно розвивається, підтвердженням чого і є ця публікація.
На правах реклами
Бізнесмен у домашніх капцях
Нещодавно на інтернет-аукціоні "eBay" з’явився перший мільйонер. Усього десять років знадобилося британцю, аби перетворити домашній бізнес на успішну компанію з продажу всіляких корисних пристроїв на інтернет-аукціоні.
Дайджест податкових новин
Управління з гумором
Докладніше про журнал
|