Огляд закордонної преси
Бізнес-ідея
Бізнес на АвтоСТО
У минулому номері журналу "Власний бізнес" ми публікували статтю про тенденції на ринку послуг автомобільних СТО (станцій технічного обслуговування), у цьому номері читайте детальніший матеріал про організацію власного автосервісу. Будь-який бізнес за умови правильної організації може принести прибутки своєму власникові, це саме стосується і станцій технічного обслуговування. Яким би надійним і дорогим не був автомобіль, рано чи пізно йому стають потрібні ремонт і технічне обслуговування. А це значить, що бізнес на обслуговуванні автомобілів (автосервіс, магазин запчастин, мийка тощо) є стабільно забезпечений клієнтами, приносить своєму власникові непоганий прибуток і викликає зацікавлення у багатьох охочих зайнятися цією справою.
Тенденції
Видавнича справа в Україні: пан, або пропав...
Пан або пропав — саме так можна охарактеризувати стан видавничої справи в Україні в умовах кризи, яка, звичайно ж, не оминула й книговидавців і ще більше ускладнила їхнє і так не завидне становище. Книга і надалі залишається основним інструментом передачі інформації, інтегратором у національну та світову культуру, а рівень культурної компетентності є важливим чинником економічного та політичного розвитку країни, її конкурентоспроможності. Нині у наукових, мистецьких, читацьких колах дуже гостро постають питання: чи існує український книжковий ринок, чому так мало україномовних книжок на ринку, чи знають ці книжки за кордоном тощо. Відомо одне — книжкових магазинів, у яких можна знайти якісну україномовну книгу, в Україні мало.
Досвід початківця
Ольга Озерова: «Життя треба прожити так, аби працювати з задоволенням, бути у злагоді зі собою, не боятися нового та ніколи не соромитися власних вчинків»
Львів — це місто, де переплетені давні культурні цінності і сучасні тенденції різних національностей. У поєднанні з неповторною архітектурою і ароматом кави, це надихає творити прекрасне. У реальному житті краса не має жодних обмежень, шаблонів. У кожної людини є своя родзинка, своя краса. Дарувати красу і бачити задоволені обличчя клієнтів — мистецтво. У продовження бізнес-ідеї про створення салону краси, яку ми травневому номері журналу, пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з людиною, яка впродовж 15 років працює в цьому бізнесі.
Франчайзинг
"Дім кави": концепція та умови придбання франшизи
Практичні консультації
Не дай себе стресувати
Перенасиченість життя сучасної людини стресовими ситуаціями — звичне і буденне явище. Кожного дня людина, незалежно від того чим вона займається: сидить вдома чи перебуває на роботі, відпочиває на природі чи спілкується з друзями, зазнає емоційного стресу, який проявляється через емоційне напруження, незадоволення, невпевненість, небажання щось робити, переживання за щось чи за когось, яке переростає у сварку, конфлікти тощо. Уникнути стресу — неможливо. Навіть той, хто ніколи нічого не робить, зазнає стресу від... неробства. Про стреси, причини їх виникнення та методи боротьби з ними у розмові з медичним психологом Львівського обласного психоневрологічного диспансеру Мирославою Старицькою.
Планування часу в умовах нестабільності
Час — це єдиний у світі непоновлюваний ресурс, доступний для кожного в однакових кількостях, — 24 години на добу. Чому ж тоді для одних 24 години — це мало, а для інших — так багато, що вони, нервово перемикаючи канали телевізора, чекають, поки закінчиться день? Деякі активні люди — ідеалісти — піддаються спокусі все робити власноруч, оскільки вони найбільше довіряють самим собі та переконані, що ніхто не зможе зробити це краще, ніж вони, або, принаймні, так само добре. Інша причина, з якої люди беруть на себе забагато завдань — бажання показати (довести комусь чи самим собі), що вони можуть самостійно зі всім упоратись. На жаль, велика кількість завдань, які ми для себе плануємо, усвідомлюючи наперед, що на все не вистачить часу, спричиняє стрес, відчуття постійної втоми та брак часу на особисті потреби. Аби запобігти цьому, у свій денний план слід включати не лише роботу, а й відпочинок. Повна сил та енергії людина, плануючи для себе завдання, набагато ефективніше виконує їх і затрачає на них менше часу, ніж людина, яка не планує взагалі нічого.
І чужому научайтесь...
Конкуренція завжди була і, мабуть, буде однією із рушійних сил бізнесу. Вимоги споживачів стрімко змінюються і стають дедалі різноманітнішими. Щоб досягнути успіху в конкурентній боротьбі, компанії змушені ретельно аналізувати свій сегмент ринку. Тому вивчення досвіду конкурентів стає важливим фактором розвитку власної справи.
Тонкі клієнти + відкрите ПЗ = подвійний ефект
У квітневому номері журналу "Власний бізнес", описуючи способи оптимізації витрат на інформаційні технології, ми згадували про впровадження тонких клієнтів (терміналів) — максимально спрощених комп’ютерів. У даному матеріалі розглянемо, як посилити корисний ефект від використання тонких клієнтів і ще більше зменшити експлуатаційні витрати та, відповідно, збільшити віддачу від комп’ютерної техніки.
Психологічний терор, або Як не стати жертвою колективного кілера
У "підвалах" корпоративної культури будь-якої організації, де відсутній належний контроль керівника за розвитком відносин у колективі, завжди формуються непрофесійні стосунки. За таких умов відбувається резонансне визначення лідерів. Головну роль у відборі лідерів відіграє фактор поведінки. Наприклад, агресивність. Закріплена потужним енергетичним потоком, який неспроможні подолати врівноважені та спокійні за характером люди, вона виштовхує окремих осіб у лідери. Зароджений лідерами страх тримає усіх працівників у рамках корпоративних стандартів.
Методи впливу на підлеглих
Кожен керівник щоденно опиняється в ситуації, коли треба вміло стимулювати роботу своїх працівників, змусити їх робити не те, що хочеться, а те, що потрібне. Залежно від життєвого та управлінського досвіду і теоретичних знань, кожен вирішує цю проблему по-своєму.
З появою науки соціоніки з’явилася можливість зрозуміти глибинні мотиви поведінки людей і впливати на них найефективнішим способом. Соціоніка поділяє людей на психологічні типи залежно від наявності в них певного набору вроджених рис. Цей набір називається соціальним типом і складає незмінну впродовж життя основу характеру людини, змушує її діяти за велінням власної «натури», розуміння якої дає змогу керівникові визначити основні мотиви поведінки людини, її схильності, здібності, підібрати індивідуальний підхід до кожного підлеглого.
Іноземна практика
КАЙДЗЕН. Антикризова стратегія зі Сходу
Зовсім недавно український уряд чи то з безвиході, чи, можливо, з серйозними та ретельно проаналізованими намірами завітав до свого далекого заморського сусіда – Країни Вранішнього сонця — Японії. Багато чого там було сказано, ще більше — обіцяно. Тепер Україна отримала нового стратегічного партнера, а деякі галузі нашої вітчизняної інфраструктури будуть розвиватися за японськими ноу-хау. Тож, у той час, як уряд активно працює над східним вектором, давайте і ми знайдемо щось для себе у цих, ще таких загадкових, проте багатообіцяючих секретах японського бізнесу.
Новинки технологій
Автомобілі
"Ave Avensis"
"Тойота Авенсіс" вкотре змушує визнати популярність цієї моделі серед європейців. У новій моделі "Авенсіс" втілено всі необхідні дані та характеристики, щоб підкорити європейську автомобільну моду. Автомобіль є економічним, зручним, комфортним та безпечним. Крім того, для нової моделі було розроблено ще жорсткішу платформу і збільшено перелік додаткового обладнання та аксесуарів.
Управління з гумором
Докладніше про журнал
|