БІЗНЕС-ВИДАННЯ: Журнал «ВЛАСНИЙ БІЗНЕС» (№6-7, 2010)

ВЛАСНИЙ БІЗНЕС (№6-7, 2010)

Вийшов із друку номер журналу «Власний бізнес» за червень-липень 2010:

Бізнес-опитування

Про методи пошуку і мотивації персоналу у своїх компаніях розповідають читачам журналу "Власний бізнес" керівники українських підприємств

Дослідження заробітної плати у Західній Україні
У травні 2010 року "Львівська консалтингова група" провела дослідження оплати праці виробничих підприємств Західного регіону України. Було досліджено 22 виробничі компанії, котрі працюють у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях і задіяні у машинобудуванні, металообробці, легкій промисловості, автомобілебудуванні, переробній промисловості та інших галузях.

Партнерство

Соціальне таксі — новий метод інтеграції неповносправних
Підтримка людей з особливими потребами нині набирає реальних обрисів. Грамотних у питаннях благочинності та меценатства підприємців стає дедалі більше, а їхня допомога — системнішою та адреснішою. Відтак, за підтримки ГО «Volkshilfe Osterreich» з Австрії, Федерального міністерства соціального забезпечення та захисту прав споживачів Австрії, Львівської міської ради та низки приватних спонсорів та благодійних фондів міська громадська організація «Народна допомога — Львів» з липня 2008 року розпочала реалізовувати проект «Соціальне таксі» для неповносправних людей. Через відсутність ресурсів проект на декілька місяців припинив свою роботу, відновилася послуга соціального таксі у Львові з вересня 2009 року. Мета цього проекту — надавати допомогу в транспортуванні особам, які самотужки не мають змоги пересуватися, в максимально зручних для них умовах та за мінімальну платню.

Людина успіху

Ігор Палига: «Якщо ти знатен завжди усміхатись життю, життя завжди усміхнеться тобі»
Санскритські тексти стверджують, що людина завжди має свободу обирати інше майбутнє. Ще 20-30 років тому в Україні діагноз “безпліддя" звучав як вирок, жінки роками лікувалися, але так і не досягали бажаного результату. Потім з’явилися допоміжні репродуктивні технології (ДРТ), які давали змогу, як у казці про Дюймовочку, виростити дитинку. Перша українська Дюймовочка вже отримала паспорт. Чарівником був професор Ф.В. Дахно, який у березні цього року урочисто перерізав стрічку при відкритті Клініки репродукції людини "Альтернатива". Директор цього закладу Ігор Палига нині розповідає читачам журналу "Власний бізнес" про себе, свою роботу і плани на майбутнє.

Володимир Соха: "У моєму життя є два успіхи — робота і сім’я"
У житті кожної людини є рубіж, перейшовши який розумієш, що можна досягнути всього, чого захочеш. Головне — жити так, аби іншим хотілося брати з тебе приклад, а не соромитися тебе. З діда-прадіда професія будівельника високо цінувалася. І завжди були люди, які своєю кропіткою працею та наполегливістю уміли досягнути вершин успіху та слави, хоча й зовсім не прагнули цього. Нашим співрозмовником є Володимир Соха, генеральний директор компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)», який вважає успіхом улюблену роботу та щасливу сім'ю.

Тенденції

"Софт" — не м’яка справа!
Ринок програмного забезпечення (ПЗ) розвивається стрімкими темпами. За оцінками спеціалістів, нині на ринку є десятки тисяч програм і програмних систем для найрізноманітніших напрямів застосування. Практично кожна компанія бажає мати власне, ні від кого не залежне програмне забезпечення. І це зрозуміло, адже є можливість вибору та порівняння якості компаній-виробників. Про те, як зараз ведеться софтовим компаніям на українському ринкові, ми розповімо у цій статі. Нашими коментаторами будуть Володимир Федорчук, завідувач відділу "Java" та web-розробок, керівник проектів, "Альтертех"; Іван Долюк, засновник аутсорсингової компанії.

Досвід початківця

Талія Раїник: "50% успішної фотосесії дітей — активна участь у ній їхніх батьків"
Кожен фотограф любить порядок та чистоту у своєму робочому кабінеті — в студії. Все має стояти на своїх місцях, готове будь-якої миті видати мало не фото-шедевр. У міні-студії Талії Раїник — все догори ногами. Не подумайте, що такий творчий безлад її надихає. Річ у тім, що по-іншому просто бути не може, адже пані Талія — дитячий фотограф. Відтак під час роботи усе летить шкереберть, у студії крик, сміх, гамір і плач. Талії до цього не звикати, оскільки сама із чоловіком-фотографом виховує двох малих доньок. Зрештою, хтозна, якби не вони, чи наважилася б їхня матуся на таку авантюрну справу — фотографувати дітей.

Ретроспектива

Чарльз Доу: «Незалежно від того, чим Ти плануєш зайнятися, робота повинна приносити користь»
Часто чуємо, що без освіти ніяк. З одного боку, справді, без освіти — ніяк, а от з іншого — освіта допомагає, але насамперед тоді, коли ми вже визначилися зі своєю діяльністю, якій хочемо присвятити життя. Людина, про яку ми розповідатимемо у цій статті, не мала освіти, проте зуміла видати постулати, якими й до нині користуються у фінансовому світі.

Досвід практиків

"Монтана". Рецепт гарного настрою: покер, суші, кальян
Як створити успішний та популярний клуб? Саме з таким запитанням ми завітали до клубу «Монтана» та поспілкувалися з молодими та успішними менеджерами цього закладу: Вікторією Черкашиною, Іриною Вирт та Миколою Крадецьким.

Власними руками

Від середньовічного кошеля до чохла для мобільного
Кожному сучасному ремісникові потрібно пам’ятати два нюанси — для кого він робить оригінальні речі власноруч та завжди достойно оцінювати свою працю, адже синонім до останніх модних тенденцій є «hand-made». Київський майстер-шорник Сергій Приймак за збігом обставин без проблем зрозумів, хто є його потенційними замовниками. Зацікавившись історичним рухом, рицарськими боями, Руссю та Середньовіччям, він почав шити елементи одягу та спорядження для сучасного рицаря, паралельно торуючи собі професійний шлях інженера. Та чи потрібні ці неординарні, часто диковинні речі сучасному українцю? Кількість рицарських фестивалів свідчить про те, що попит є, але чи вистачає його для розвитку власної справи, майстерності, розповідає сам Сергій Приймак.

Практичні консультації

На найвищому рівні! Стандарти обслуговування: як розробити і запровадити
Кожен підприємець усвідомлює, що його бізнес живе і розвивається завдяки клієнтам: що більше клієнти задоволені обслуговуванням, то більше шансів на успіх у компанії. На перший погляд, задовольнити бажання клієнтів дуже просто — варто запропонувати йому те, що він хоче купити (товар чи послугу), що відповідає його потребам. Фахівці радять: необхідно треба продавати свої товари чи послуги таким чином, щоб клієнтам було приємно їх купувати. Інакше кажучи, підвищувати якість обслуговування.

Франчайзинг

Кавовий запах сімейного бізнесу
Італійська компанія "Victor Moka" займається виробництвом обсмаженої кави. Це сімейний бізнес, що працює вже протягом 30 років. Компанія закуповує зелену каву найкращої якості (Сантос, Колумбія, Нікарагуа, Індія, Санто-Домінго) і присмажує її в індивідуальному порядку, з різним часом готування залежно від походження кави, щоб підкреслити її індивідуальні властивості. У 2001 році компанія отримала сертифікат якості UNI EN ISO 9001:2000. Кавові суміші компанії "Victor Moka" продають переважно в Мілані, Ломбардії та інших італійських регіонах, а також експортують за кордон — до Німеччини, Хорватії, Росії, України.

Почни власний бізнес із "Мережею агенцій "СОНАТА"
Туристична фірма "Соната" розпочала свій шлях на українському ринку в 2002 році як туристичне агентство. Уже тоді сформувалися основні цілі й пріоритети нашої роботи, а саме: різнобічність напрямів, орієнтація на розвиток та вдосконалення і, звичайно ж, надання послуг найвищої якості для наших клієнтів. З роками компанія «Соната» завойовувала все нові і нові ніші у сфері туризму і відпочинку, відкривала нові напрями й проекти, налагоджувала роботу своїх підрозділів.

Ломбард "Комод": дедалі більше! За рік роботи на ринку ломбард "Комод" розвинув мережу до 20 франчайзингових відділень
Ломбард "КОМОД" розпочав працювати на ринку більше року тому — у квітні 2009 року. Тоді ж компанія почала співпрацювати з партнерами-франчайзі, які з того часу відкрили 20 відділень ломбарду "КОМОД". Нині мережа представлена в Києві, Херсоні, Житомирі, Хмельницькому, Рівному, Львові, Донецьку, Чернівцях, Миколаєві, Сімферополі, Ялті, Дніпропетровську, Луганській, Одеській та Закарпатській областях. У мережі працюють і чотири власні точки, у поточному році планують відкриття ще двох, однак, акцент робиться саме на розвиток по франчайзингу. Відтак, мережа ломбардів "КОМОД" налічує вже 24 відділення по усій території України.

На правах реклами

Вишукані меблі — запорука ефективної праці та гармонійного відпочинку
Клініка репродукції людини "Альтернатива" презентує у Західному регіоні України високі технології в гінекології з березня 2010 року. Попри "молодий вік" закладу, його фахівці мають 10-річний досвід роботи в репродуктології. Очолює колектив член Асоціації репродуктологів України, кандидат медичних наук Ігор Палига, відомий завдяки своїй діяльності не тільки у Львові, а й далеко за його межами.

Вибираємо софт

CRM-системи: поділяй і пануй
Усім відомо, що втримати існуючого клієнта в 5 разів дешевше, аніж залучити нового. А чи знаєте ви, що робить клієнт, якого ви не втримали? Що далі робитиме ваш колишній клієнт? Зрозуміло &#


МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua