Зміст журналу «ВЛАСНИЙ БІЗНЕС» №3, березень 2012:
Бізнес-конкурс
Журнал «Власний бізнес» вдруге назвав ТОП-десятку львівських бізнесменів
7 березня відбулася прес-конференція, на якій було оголошено імена десяти найкращих бізнесменів Львівщини, що стали переможцями конкурсу «ТОП-10. Власний бізнес». Організатором заходу виступив журнал «Власний бізнес» спільно з Львівським інститутом менеджменту, Клубом ділових людей та книгарнею «Leole books».
Бізнес-події
Семінари для бізнесу з питань податків та ризиків
2 лютого 2012 року у Львові відбувся вже третій практичний податковий семінар на тему «Загальні зміни в податковому законодавстві України». Організаторами заходу стали ТОВ «Юридична компанія «Ейч.Ді.Партнерз» спільно з аудиторською компанією «Бейкер Тіллі Україна».
Форум оптимізму від «Ейч.Ді.Партнерз»
26–27 квітня у Львові відбудеться вже IV Весняний діловий форум, організатором якого традиційно є юридична компанія «Ейч.Ді.Партнерз». У Форумі візьмуть участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, провідних банківських установ та інституцій, девелоперського бізнесу, успішні підприємці.
Людина успіху
Андрій Якимів: «Моя місія — створювати можливості»
Ми самі — володарі власного життя. Лише ми можемо запрограмувати себе на успіх чи, зациклившись на власних страхах і турботах, нічого не робити, а нарікати на долю чи владу і при цьому порівнювати своє життя із життям успішних людей та мріяти «жити так, як вони». І мало хто задумується над тим, що, говорячи про успішну людину, висуваючи на перший план її здобутки чи досягнення, ми часто забуваємо, що, крім становища у суспільстві, успіху в бізнесі, визнання, слави та грошей, є ще й інший бік її життя, який робить її або неповторною і прекрасною, або ж, навпаки, повністю нівелює ці твердження. Адже, як сказав мій співрозмовник, «якщо кожен день твого життя розпочинається з думки про те, що ти кращий і можеш щось змінити для себе, для своєї сім’ї та для інших людей, отже, ти живеш не намарно і гідний того, аби жити в кращій країні, ніж живеш…» Про те, як вдається бути не лише успішним підприємцем, політичним і громадським лідером, а й людиною, яка силами власними та команди однодумців прагне до позитивних змін та покращення добробуту країни, — у розмові із Андрієм Якимівим, президентом Групи компаній «Територія Бізнесу».
Тенденції
Ринок праці в Україні: що готує для нас новий рік?
За словами експертів ринку праці, очікувати якихось позитивних змін та сподіватися на 2012 рік не варто. Застій в економіці, вичікувальна позиція компаній та переформатування їхніх рекрутингових та фінансових планів не гарантують покращення ділової ситуації. Як і в минулі роки, правила гри на ринку праці диктуватиме роботодавець.
Попит на консультації: що підготував нам «законодавець»?
За даними корпорації «Глобал Консалтинг», у 2011 році кількість звернень українських підприємців за консультаціями юристів і податкових експертів зросла в кілька разів порівняно з 2010 роком. Фахівці компанії пов'язують це з новою редакцією Податкового кодексу та прийняттям закону про спрощене оподаткування.
Чайний бізнес: від давнини до сьогодення
Після води чай є одним із найпопулярніших у світі напоїв, відомий ще й лікувальними та спраготамувальними властивостями. До щоденних напоїв на території нашої країни чай почав належати у XIX сторіччі. Привозили його переважно з батьківщини чаю — Китаю. Сама назва «чай» походить від китайського «ча», що означає «молодий листочок».
Бізнес-ідеї
Бізнес латиноамериканського походження
Вирізнятися з-поміж інших — на основі цієї ідеї завжди розвивалися особистості та наділені статусом люди. Саме тому, навіть зі зміною епох, привілейовані постаті намагалися виокремитися за допомогою атрибутів заможності та успішності. Люди цінують речі, які в природі зустрічаються рідко і відрізняються своєю унікальністю. Так, споконвіків хутро було на одному рівні з дорогоцінним металом, слугувало грошовою одиницею у різних куточках Землі.
Франчайзинг
Ринок франчайзингу — очима… франчайзерів!
Дослідницька компанія «КВІКСТАРТ» у листопаді 2011 року організувала бізнес-зустріч для підприємців малого та середнього бізнесу, у межах якої була розглянута тема банківського кредитування франчайзингу. Цей захід став першим кроком до розгляду питання про проведення спеціалізованого огляду ринку франчайзингу.
«Петро Сорока» — успіх гарантовано!
Досконалість ліній і елегантність, функціональність і неповторний стиль, завжди актуальна класика і втілення цікавих дизайнерських ідей — усе це жіночий одяг від Будинку Моделей «Petro Soroka». Як вишукана оправа перетворює коштовний камінь у чудову ювелірну прикрасу, так одяг від виробника «Petro Soroka» перетворює жінку в Богиню, оспівану поетами Прекрасну Даму, ідеал гармонії і краси.
Каталог франшиз
Актуально
«Коли мене запитують про мої враження від Китаю, я відповідаю: це інша планета»
«Піднебесна» — це до нині terra incognita не лише для багатьох українців, а й для міжнародної спільноти. Але близькість Китаю ми відчуваємо всюди, бо одяг, техніка, побутові речі, китайська культура заполонили світ. Країна із тисячолітньою філософією, де цінності, розуміння добра і зла відрізняються від звичного європейського сприйняття, зуміла здійснити величезний економічний стрибок. Китай – батьківщина багатьох технічних винаходів, які визначили розвиток людства.
Історія бренда
«Kodak»: від лідерства до банкрутства
Пригадуєте, як ще років 10 тому ми приходили в салони друку фотографій, віддавали дівчині за прилавком коробочку з плівкою і замовляли «усі хороші — по одній»? І майже в кожного був маленький чорний фотоапарат «Кодак». І де цей «Кодак» нині? У 1996 році «Кодак» був одним із чотирьох найдорожчих брендів у світі, поступаючись лише «Disney», «Coca-Cola» і «McDonald’s». А потім прийшла «цифра», і вже на початку цього року компанія «Кодак», яка колись здійснила справжню революцію у сфері аматорської фотографії, розпочала процедуру банкрутства. Історія знає немало історій про банкрутство компаній, які колись посідали провідні позиції у своїй галузі, а потім почали «пасти задніх». У цьому матеріалі ми спробуємо з’ясувати, у чому ж причина невдачі компанії, оскільки експерти висловлюють різні думки з цього приводу.
«BMW»: три престижних букви
У 1913 році на північній окраїні Мюнхена Карл Рапп і Густав Отто створюють дві маленькі авіамоторні фірми. Перша світова війна відразу принесла численні замовлення на двигуни для літаків. Рапп і Отто вирішують об'єднатися в один авіамоторний завод. Так у Мюнхені виникає завод авіаційних двигунів, який у липні 1917 року реєструють під назвою «Bayerische Motoren Werke» («Баварські моторні заводи») — «BMW». Цю дату і прийнято вважати роком заснування «BMW», а Карла Раппа і Густава Отто — його творцями. Після закінчення Першої світової війни фірма виявилася на межі краху, тому що за Версальським договором німцям заборонили виготовляти двигуни для літаків, а на той час саме вони були єдиною продукцією «BMW». Однак заповзятливі Карл Рапп і Густав Отто знаходять вихід із ситуації — завод перепрофільовують на випуск спершу мотоциклетних двигунів, а потім — і самих мотоциклів. У 1923 році з конвеєра заводу «BMW» виходить перший мотоцикл «R32». На мотосалоні 1923 року в Парижі цей мотоцикл «BMW» одразу ж здобув репутацію швидкісної і надійної машини, що підтверджено абсолютними рекордами швидкості на міжнародних мотоперегонах 1920-1930-х років.
Досвід практиків
Відпочинок на роботі: неймовірно, але факт
За підрахунками HR-спеціалістів, якщо працівник має можливість відпочити, не виходячи за межі офісу, його ефективність і точність виконання роботи зростає у 1,5 разу. Іноземні компанії це вже давно зрозуміли й успішно використовують. Наприклад, керівництво компанії «Google» завжди дотримувалося думки, що неформальна обстановка в офісі підвищує працездатність працівників. Тому зонам відпочинку в офісах цієї компанії приділено багато уваги. Тут можна побачити і спальні місця, і лежаки, й атракціони, і місця для катання на самокатах, і ще купу всякого-різного, лише б працівник міг відпочити і розслабитися. Вітчизняні компанії, за західною модою, теж починають активно цікавитись темою офісного відпочинку. Проте що ж отримає натомість турботливий працедавець і чи взагалі варта справа заходу?
Володимир Муравйов: «Життя — це можливість, а не обмеження»
Володимир Муравйов — засновник і генеральний директор корпорації «Глобал Консалтинг». Перш ніж заснувати корпорацію, Володимир отримав досвід роботи головним бухгалтером та заступником директора з фінансів у відомих українських компаніях. Володимир спеціалізується на всіх видах аудиту, консультуванні та наданні адвокатських послуг, мешкає і працює в Івано-Франківську, особисто беручи участь у розвитку одного з офісів корпорації. У цьому номері він розповідає читачам «ВБ» про власну компанію, український бізнес та дає поради бізнесменам-початківцям.
Мрії про щастя. Нотатки про стратегію
Уявіть собі, що є люди, у яких немає мрій. Три місяці тому я над
|