БІЗНЕС-ОСВІТА | LQ 13 листопада 2020 р.

Коефіцієнт здатності до навчання: чи можна вважати LQ новим IQ?

Джерело: NAVIGATOR

Поняття IQ і EQ широко відомі серед HR-менеджерів. Наскільки важливий LQ — коефіцієнт здатності до навчання?

Із розвитком технологій змінюється бізнес-середовище. Досягнення в області автоматизації, штучного інтелекту і машинного навчання допомагають підприємствам покращувати продуктивність і збільшувати доходи. Який же такий стрімкий розвиток впливає на співробітників і практику рекрутингу?

Через паніку, що нагнітається ЗМІ, деякі люди переконані, що нові технології замінять людей на їх робочих місцях, хоча все йде з точністю навпаки. Підтвердженням тому є дослідження компанії Gartner, згідно з якими завдяки штучному інтелекту стане більше робочих місць, ніж буде замінено — у всьому світі додасться 2,3 млн робочих місць, а скоротиться — 1,8 млн.

Проте, ці технології все-таки зрушують акцент при оцінці і доборі персоналу. Це означає, що роботодавцям доведеться все частіше шукати нові якості в людях для створення робочої команди, аби отримати максимальну користь від нових технологій. Одною з таких якостей є LQ, або коефіцієнт здатності до навчання.

Коефіцієнт здатності до навчання: чи можна вважати LQ новим IQ?

Що таке LQ?

У той час як терміни IQ (коефіцієнт інтелекту) і EQ (емоційний коефіцієнт) відомі роботодавцям у всьому світі, LQ — це новий показник, який стає все більш важливим.

Під LQ мається на увазі бажання і здатність людини швидко рости професійно і застосовувати вже наявні навички таким чином, щоб залишатися затребуваним протягом усієї трудової діяльності.

Все частіше професійний успіх передбачає здатність людини адаптуватися до нових викликів, міняти своє мислення при вирішенні різних завдань і готовністю взяти на себе відповідальність за своє просування кар’єрними сходами.

LQ являє собою новий спосіб для визначення можливості навчання, розроблений для роботодавців і працівників, і допомагає оцінити здібності людини в освоєнні нових навичок і швидкої адаптації. Ви вже можете перевірити свій LQ онлайн.

Як використовувати LQ на роботі?

Через стрімкі зміни, що відбуваються сьогодні на ринку праці, пов’язаних із постійним впровадженням нових технологій і еволюцією вже існуючих, здатність до навчання стає все більш важливою якістю.

Роботодавцям потрібні досить гнучкі люди, які досягають успіху в роботі зараз і зможуть досягати значних успіхів у подальшому. У той же час, самі співробітники прагнуть вчитися і здобувати нові навички, щоб залишатися конкурентоспроможними, профпридатними і гнучкими.

В результаті нестачі навичок у випускників середніх шкіл, активної появи нових областей професійної діяльності і стрімкого скорочення штатів компанії змушені вирощувати фахівців, для того щоб у майбутньому уникнути дефіциту висококваліфікованих кадрів.

У ході дослідження Skills Revolution 4.0 було виявлено, що найближчим часом 84% роботодавців планують підвищувати кваліфікацію своїх співробітників, щоб відповідати сучасним трендам.

Керівники компаній більше не можуть покладатися тільки на рекрутинг професіоналів, які досконально знають роботу. Замість цього їм варто докладати максимум зусиль, щоб вже працюючі співробітники могли отримати необхідні навички і залишатися конкурентоспроможними.

Здатність до навчання також може бути показником кар’єрної мобільності. Людина, яка проявляє здатність швидко навчатися, швидше за все, буде легко адаптуватися до різних робочих завдань і зможе легше просунутися кар’єрними сходами. Роботодавцям слід інвестувати в своїх кращих фахівців і розвивати їх навички. Показник здатності до навчання LQ допоможе зрозуміти, як найефективніше збільшити продуктивність компанії.

Співробітники, здатні швидко вчитися, не тільки сприяють розвитку бізнесу, але також можуть продемонструвати цінність LQ іншим співробітникам у компанії.

Попит на цифрові навички

Попит на навички у сфері IT зростає, до того ж дуже швидко. Майже дві третини компаній планують збільшити кількість IT-посад, при тому, що спостерігається нестача фахівців цієї сфери.

До того ж, з урахуванням швидкого розвитку технологій, роботодавці намагаються створити кадровий резерв, що складається з фахівців, готових працювати з новітніми технологіями. Якщо роботодавець планує створити постійний кадровий резерв, вкрай важливо спрогнозувати які навички можуть бути затребувані в майбутньому.

Якщо роботодавець прагне не відставати від розвитку цифрових технологій, дуже важливо знайти людей, які хочуть вчитися і володіють здібностями до навчання. Однак роботодавець, зі свого боку, повинен надати для цього всі умови.

Впровадження програм навчання, що підвищують кваліфікацію команд, або навіть створення підрозділу навчання та розвитку персоналу, допоможе обійти конкурентів в освоєнні нових технологій.

Із розвитком ринку праці, якість кандидатів все менше залежить від наявних навичок людини і все більше від її здатності до навчання, тобто від LQ. Незважаючи на те, що в резюме роботодавець може отримати інформацію про досвід і навички людини, її здатність навчатися, в кінцевому підсумку, буде більш важливою. Якщо ви зможете створити команду, яка жадає навчатися і зростати, те ж саме відбудеться і з вашою компанією.

За матеріалами "Learnability: Is LQ the new IQ?", Personnel Today.

Ілюстрація: Ingenia



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємоРозмови з незнайомцями. Що слід знати про людей, яких ми не знаємо
S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)