БІЗНЕС-ОСВІТА | L&D 8 жовтня 2021 р.

4 тренди L&D, за якими варто стежити до кінця 2021 року і далі

Важко переоцінити, наскільки пандемія і перехід до віддаленої роботи вплинули на сферу навчання і розвитку (Learning and Development, L&D). При цьому, як і в інших сферах, пандемія часто загострювала вже існуючі тенденції. Наприклад, зусилля з просування інклюзивності на робочому місці і перепідготовки працівників у відповідь на розвиток штучного інтелекту вже робляться в багатьох секторах. Варто очікувати, що наступні чотири тренди збережуться не лише в найближчі кілька місяців, але й у найближчі роки.

4 тренди L&D, за якими варто стежити до кінця 2021 року і далі

Навчання різноманітності, рівності та відкритості (DEI) нікуди не дінеться

У той час як деякі компанії, можливо, використовували це у якості «рефлексивної» реакції на протести проти вбивства Джорджа Флойда, навчання DEI вже набирало обертів. Про ефективність такого навчання досі ведуться серйозні суперечки, оскільки багато провідних компаній, що впровадили його, не змогли якось виміряти його вплив. Фактично, є деякі свідчення того, що при неправильному проведенні вони можуть мати не дуже приємні наслідки.

Однак, незважаючи на деякі протиріччя, навчання DEI нікуди не дінеться. Недавнє дослідження показало, що 50% працівників у віці від 18 до 28 років пішли з роботи у сфері високих технологій, тому що корпоративна культура змушувала їх відчувати себе небажаними або не надто зручними. Частка як жінок, так і чорношкірих чоловіків у сфері фінансових послуг фактично знизилася в період із 2003 по 2014 рік. Не менше 67% претендентів вважають різноманітність робочих місць важливим фактором.

Очевидно, що робочі місця як і раніше потребують заохочення розмаїття.

Хоча деякі тренінги з DEI неефективні, не чекайте, що найближчим часом доведеться відмовлятися від усього проєкту. Насправді, очікуйте поліпшення в навчанні DEI, а також інших зусиль по зміні культури на робочому місці для підтримки різноманітної робочої сили.

Підвищення кваліфікації та перепідготовка стануть ще більш важливими

Оскільки більша частина світу перейшла на повністю віддалену роботу, виникла необхідність підвищувати кваліфікацію працівників відповідно до нових умов. Однак у найближчі роки потреба в підвищенні кваліфікації та перепідготовці може стати ще гострішою.

Дослідження, проведене McKinsey, показало: до 2030 року очікується, що 14% світової робочої сили змінить роботу через досягнення в області технологій штучного інтелекту. У дослідженні порівнюється його масштаби з переходом від сільськогосподарських робіт до виробництва на початку XX століття в Північній Америці. Поки ринок праці залишається напруженим, розумно очікувати, що компанії будуть приділяти більше уваги підвищенню кваліфікації та перепідготовці своїх працівників, а не найму нових.

HR-ам слід очікувати створення нових категорій роботи, оскільки штучний інтелект переробляє робочу силу. Фахівці L&D побачать значну потребу в постійній перепідготовці та підвищенні кваліфікації в міру розвитку технологій.

Навчання стане веселішим і доступнішим

Тепер ми всі знаємо про «втому від Zoom». Проте, фахівці з навчання та розвитку і викладачі вже давно звертають увагу на труднощі, з якими стикаються учні протягом тривалого часу, особливо коли контент не передається особисто.

У результаті цього як давнього, так і зростаючого розуміння форм цифрового виснаження, ви можете очікувати нового акценту на мікронавчанні, коротких освітніх уроках, які тривають всього 2-5 хвилин. Мікроонавчання легко вписується в робочий день більшості співробітників, які говорять, що у них є лише 4 хвилини в день, які вони можуть присвятити навчанню. Більше того, мікронавчання може поліпшити фокусування і підтримати тривале утримання до 80% та створює на 50% більше залучення.

Одночасно очікуйте, що нові стратегії гейміфікації та едьютеймента будуть залучати й утримувати увагу віддалених співробітників.

Новий акцент на продуктивності, а не на навичках

Події 2020 року зробили необхідність ініціатив навчання та розвитку більш очевидними. Тепер, коли у керівників із навчання більше впливу в компаніях, вони зіткнуться зі зростаючими потребами у виправданні зусиль щодо L&D. Це означає, що їм потрібно буде надати достовірні дані, які, крім підвищення кваліфікації їх працівників, виправдовують інвестиції в тренінги і технології L&D.

В результаті професіонали L&D зосередяться на тому, як їх навчання впливатиме на результати їхніх компаній, щоб виправдати інвестиції. Щоб оцінити свою ефективність, компанії збільшать свої зусилля щодо збору даних про результати ініціатив навчання та розвитку.

За матеріалами "4 L&D Trends to Watch for the Rest of 2021 (and Beyond)", HR Exchange Network.

Ілюстрація: worldmanager.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
НЕ НЮНЬ. Просто, трясця йому, зроби це!НЕ НЮНЬ. Просто, трясця йому, зроби це!
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)