БІЗНЕС-ОСВІТА | L&D 1 липня 2022 р.

Топ-10 трендів у сфері навчання та розвитку 2022 року

За останні два роки навчання та розвиток співробітників (L&D) зазнало тектонічного зрушення. З одного боку, більшість звичних методів навчання було порушено, семінари та навчальні заходи припинилися. З іншого — потреба в нових навичках зросла більше, ніж будь-коли раніше.

У даний час очікується, що співробітники будуть дуже гнучкими в навчанні і швидко адаптуватися до сценаріїв роботи, що виникають і змінюються. Наприклад, деякі бізнеси у 2020-2021 роках вперше перейшли у хмару, що потребувало навичок для експлуатації та максимального використання хмарної інфраструктури.

Зараз ми перебуваємо на порозі ще однієї зміни. Гібридна робота відкриє свої вимоги до навчання та культурні засади, котрі вимагають різних навичок міжособистісного спілкування. У цьому контексті наступні десять трендів навчання та розвитку є найбільш вирішальним для організацій цього року.

Топ-10 трендів у сфері навчання та розвитку 2022 року

1. Зростання культури навчання

L&D стане пріоритетом для більшості компаній, великих та малих, зі зростанням бюджету на 48%. Бюджети на навчання та розвиток можуть збільшитися на 57% в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, оскільки організації намагаються заповнити прогалину в навичках (зокрема, цифровий розрив у кількох секторах). Ця очевидна зацікавленість призводить до зростання культури навчання, коли від співробітників постійно очікують підвищення кваліфікації, вдосконалення та прагнення чогось кращого. L&D стає основною галуззю ключових результатів співробітників у культурі навчання.

2. Пошук нових лідерів

«Велика відставка» залишила значні прогалини в лавах співробітників, і найгостріше вона відчувається на керівних посадах середньої та керівної ланки. Оскільки так багато менеджерів середньої ланки та досвідчених професіоналів змінюють роботу і навіть переосмислюють свою кар’єру, організації мають використовувати L&D як частину планування наступності. Насправді майже 50% організацій по всьому світу приділятимуть пріоритетну увагу навчанню лідерству та управлінну у 2022 році.

3. Самостійне навчання для розширення можливостей працівників

Більшою мірою «велика відставка» була викликана професіоналами, впевненими у своїх нещодавно набутих навичках і, отже, у своїх завищених можливостях працевлаштування на ринку праці. Проте попит на самостійне навчання не зменшиться у 2022 році, особливо з урахуванням того, що міленіали та покоління Z захоплять більшість робочих місць. Наприклад, 43% представників цих поколінь прагнуть розширити свої можливості за допомогою самостійного навчання, що справедливо лише для одного з трьох представників покоління X та бебі-бумерів.

4. Гібридне навчання для гібридної ери

Хоча дистанційне навчання та розвиток намагалися вирішити проблему відсутності очних навчальних занять у 2020-2021 роках, не всі були задоволені цим досвідом. Більше половини (53%) співробітників вважають, що їхні віртуальні та цифрові практики L&D менш ефективні, ніж очні версії. Професіонали в галузі навчання також незадоволені і сподіваються в майбутньому використовувати більш привабливі моделі. В результаті гібридне навчання стає головним трендом 2022 року.

5. L&D як драйвер змін

У міру того, як організації переосмислюють свої робочі моделі, створюють нові партнерські відносини, переглядають свої портфелі та змінюють фокус на ринку, життєво важливо вміти адаптуватися до змін. У 87% випадків навчання та розвиток відіграли вирішальну роль, допомагаючи організаціям не відставати від конкурентів та утримувати найкращих фахівців.

6. Закріплення знань як пріоритет

Наслідком швидкого підвищення кваліфікації є неминуча крива забування. Співробітники ризикують засвоїти знання швидше, ніж потрібно на робочому місці, а це означає, що нові навички не будуть продемонстровані або закріплені. У 2022 році 47% фахівців у сфері навчання та розвитку інвестуватимуть у підтримку вже отриманих знань та притягнення учнів до відповідальності. Це виводить L&D за межі процедури обов’язкового дотримання і робить його частиною живої культури компанії.

7. Розвиток «критичних навичок» як пріоритет №1

Для HR-ів навчання та розвиток ніколи не були настільки важливими. Gartner виявив, що 59% HR-керівників віддають пріоритет розвитку «критичних навичок» перед рештою, а не управлінню організаційними змінами, управлінню лідерством і навіть різноманості та інклюзивності. Іншими словами, у 2022 році більшості компаній доведеться грати в наздоганяння, оскільки ринковий попит на критично важливі навички продовжує перевищувати пропозицію.

8. Більша кількість програм D&I

Хоча різноманітність та інклюзивність (D&I) можуть бути пріоритетом №5 для HR-ів, це один із основних типів навчання, які можуть бути розгорнуті професіоналами L&D. Розгортання програм D&I збільшиться з 34% до 45% у 2022 році, що є одним із найвищих показників зростання серед усіх видів навчання. Також, у міру того, як офіси знову відкриваються, компанії прагнуть розпочати з правильного шляху та створити гостинне робоче місце.

9. Соціальне навчання зростає, а мікронавчання падає

Співробітники не надто сприятливо налаштовані на мікронавчання, тобто споживання знань порціями. Це може бути пов’язано з наявністю більшої кількості вільного часу для участі в великих і складніших курсах, і мікронавчання також може не встигати за зростаючими вимогами до навичок. Але, з іншого боку, співробітники прагнутимуть брати участь у спільному та соціальному навчанні у 2022 році — перерва в ізоляції останніх двох років.

10. Використання нових навичок

Зрештою, нові набуті навички не будуть самоціллю. Співробітники, які вважають, що їхні здібності не використовуються належним чином, удесятеро частіше змінюють роботу. У 2022 році відділ навчання та розвитку має працювати з функціональними керівниками та керівниками груп, щоб привести цілі L&D у відповідність до практики.

За матеріалами "Top 10 L&D Trends for 2022".

Ілюстрація: workable.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Магічне мистецтво ігноруванняМагічне мистецтво ігнорування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)