БІЗНЕС-ОСВІТА | T&D 20 березня 2023 р.

7 ключових трендів корпоративного навчання 2023 року

У сьогоднішньому швидкоплинному та все більш глобалізованому світі програми навчання та розвитку мають бути гнучкими, актуальними і реагувати на мінливі потреби робочої сили та бізнесу, — запевняють Мортен Цетліц (Morten Zetlitz) і Андерс Хейволл (Anders Heivoll), співзасновники норвезької компанії Apprendly, яка створює захопливі 3D-ігри для навчання.

Навчання та розвиток (Training and Development, T&D) є важливим аспектом діяльності будь-якої організації, оскільки допомагає працівникам вдосконалювати свої навички та знання, адаптуватися до нових технологій і процесів, а також ставати більш продуктивними та ефективними у виконанні своїх обов’язків. Наразі можна виділити кілька основних трендів, які формують глобальний ландшафт T&D.

7 ключових трендів корпоративного навчання 2023 року

1. Дистанційна робота та віртуальне навчання

Пандемія COVID-19 прискорила тренд щодо віддаленої роботи та віртуального навчання, оскільки багато працівників були змушені працювати з дому та відвідувати навчальні сесії онлайн. Цей тренд, ймовірно, збережеться в найближчі роки, оскільки компанії визнають переваги дистанційної роботи, а також потенціал для економії витрат і підвищення продуктивності. Як наслідок, організаціям потрібно буде інвестувати у віртуальні навчальні платформи та інструменти, а також розробляти стратегії для надання високоякісного, цікавого навчального контенту в інтернеті.

Згідно зі звітом McKinsey, припущення щодо роботи та навчання, які сприяли зростанню в минулому, сьогодні можуть втратити свою актуальність через кризу COVID-19, і це змінить спосіб ведення бізнесу впродовж наступних п’яти років. Робота та навчання тепер можуть відбуватися будь-де та будь-коли, а ті, хто не рухається в цьому напрямку, можуть зіткнутися з проблемами високої плинності кадрів, як зазначено в дослідженні «People at Work 2022: A Global Workforce View».

2. Гейміфікація та інтерактивний контент

Багато компаній просувають 3D-рішення для навчання, які вимагають значних витрат і непередбачуваних вимог до спеціального обладнання. Цього року цей тип дорогого навчання вже не в центрі уваги.

Натомість тренди вказують на стійкий та більш інтерактивний тип навчання у 2023 році, де кожен може брати участь у створенні контенту, насолоджуючись симуляцією реальності, яка готує людей до реальних викликів — у безпечному просторі та без зайвих витрат. А оскільки кожен володіє 2D-пристроєм, немає потреби купувати дороге обладнання для навчання; тепер кожен може використовувати власний пристрій для тренування та розвитку своїх «м’яких» і «твердих» навичок.

Навчання може бути більш ефективним і цікавим, якщо воно інтерактивне та занурююче, а також включає в себе елементи гейміфікації та гри. У 2023 році організаціям для цього слід використовувати такі методи, як симуляції, віртуальну реальність та ігри.

Навчальний досвід впливає на користувачів, коли він асоціюється з певними почуттями, пов’язаними з навчальною подорожжю. Емоції є тим інгредієнтом, завдяки якому нові поняття залишаються і успішно засвоюються, а люди залишаються залученими і високо мотивованими у виконанні своїх завдань. І це саме те, що роблять гейміфіковані навчальні рішення: підтримують високу мотивацію і роблять людей щасливими на роботі.

3. Персоналізація та індивідуалізація

Зі збільшенням доступності даних і технологій стає все легше адаптувати навчальні програми до конкретних потреб і вподобань окремих учнів. У 2023 році організаціям потрібно буде впроваджувати більш персоналізовані та індивідуалізовані підходи до навчання, використовуючи дані та аналітику, щоб зрозуміти потреби своїх співробітників і надати їм цільовий, релевантний навчальний контент.

Знаючи, що понад 30% навичок, які були потрібні пару років тому, незабаром застаріють (згідно з дослідженням Gartner), найкращим варіантом у ці мінливі часи є надання учням правильних інструментів для постійного оновлення їхньої підготовки, зберігаючи при цьому її актуальність для їхніх навичок і вимог до роботи завдяки високій персоналізації та гнучкості. Персоналізація відповідно до здібностей та прогресу учнів є ключем до успішного навчального контенту, який резонує з людьми, мотивуючи їх до подолання своїх обмежень. Це гарантує, що учні залишатимуться в курсі подій, будуть зацікавлені та готові до змін, коли цього вимагатиме бізнес.

4. Мікронавчання та невеликий за обсягом контент

У сьогоднішньому швидкоплинному світі з дефіцитом уваги учням може бути важко зосередитися на тривалих традиційних навчальних сесіях. Як наслідок, спостерігається тренд на мікронавчання і невеликий за обсягом контент, який дозволяє учням засвоювати інформацію меншими, більш зручними для сприйняття частинами. Цього року організаціям потрібно буде впроваджувати більш гнучкі та адаптивні навчальні рішення, використовуючи нано- або мікронавчання та інші підходи, щоб доносити контент у коротших, легших для засвоєння форматах. Ефективність такого типу навчання не викликає сумнівів, демонструючи значні покращення в прогресі учнів, як показало це наукове дослідження. Очевидно, що цього року, коли ми говоримо про навчання, менше — це більше.

5. Культурна компетентність та розмаїття

Оскільки світ стає все більш взаємопов’язаним і різноманітним, організаціям важливо бути культурно компетентними та інклюзивними у своїх T&D-програмах. У 2023 році організаціям необхідно буде розробити навчальні програми, які враховують культурні відмінності та сприяють різноманітності, рівності та інклюзивності. Це може передбачати включення контенту про культурну компетентність і різноманітність у навчальні програми, а також розробку стратегій, які забезпечать усім працівникам доступ до можливостей T&D. Запорукою успішного впровадження різноманітності в корпоративне навчання є використання платформи, яка легко адаптується і підлаштовує складність завдань відповідно до здібностей і навчальних ритмів користувача.

6. Постійно оновлюване навчання та гнучка навчальна платформа

Оскільки часи змінилися і люди ставлять на перше місце свій добробут на роботі, приділяючи велику увагу підвищенню якості, збільшенню інновацій та щастю працівників (згідно з дослідженням, проведеним компанією Deloitte), ті ж самі цінності високо цінуються, коли мова йде про навчання та безперервне підвищення кваліфікації. Надавати оновлений навчальний контент у різних системах управління навчанням (LMS) нелегко. Але для досягнення стійких змін у поведінці це необхідно.

Ось чому дуже важливо розраховувати на гнучкі, прості, інноваційні, але інтуїтивно зрозумілі навчальні платформи, які заохочують користувачів швидко й ефективно отримувати доступ до контенту і взаємодіяти з ним. Крім того, перетворення платформи на простір для співпраці, де команди можуть вносити свої корективи і розвивати контент, є ключем до охоплення потрібної авдиторії та задоволення її потреб, що постійно змінюються.

Учні повинні мати можливість легко отримувати доступ до навчання в процесі роботи. Ось чому нові технології, такі як потокові сервіси, задовольняють ці потреби і надають миттєвий доступ до захоплюючого та актуального контенту. Розрахунок на практичне рішення, яке може ефективно поширювати контент і робити його доступним для постійного оновлення в потрібний для учня момент, також є ключем до успішного досягнення мети.

Тому обрана платформа має сприяти постійному оновленню та бути гнучкою, надаючи простір для людей різного віку та з різною кваліфікацією, щоб вони могли втручатися та адаптувати навчання, коли це необхідно. З цієї причини використання технологій, які використовують переваги API інтеграції, повної автоматизації та таких технологій, як WebRTC, для доставки контенту є важливим цього року.

7. Перехід до платформ навчального досвіду

Цього року відбудеться перехід до платформ досвіду навчання (LXP) — навчальних платформ зі штучним інтелектом, що надаються за допомогою програмного забезпечення як послуги (SaaS) — із метою залишити позаду застарілі системи, де інтеграція була клопіткою справою. Ці нові системи дозволяють створювати контент, елементи гейміфікації та чати, а також надають користувачеві аналітику успішності учня і легку інтеграцію з провайдерами електронного навчання.

Серед переваг цих LXP — високий ступінь персоналізації навчального контенту, гнучке навчання за допомогою мікронавчання і висока адаптивність для учнів, коли мова йде про методологію і розклад. Цього року особливістю є тренд на демократизацію навчального процесу та автономію, яка надається користувачам: вони отримують повний контроль над своїми навчальними траєкторіями. І останнє, але не менш важливе: більшість HR-відділів борються з проблемами управління людськими ресурсами та інтеграції модулів навчання і розвитку в свої системи. Ось чому 2023 рік прийшов з інноваційними технологіями, які дозволяють безпроблемну інтеграцію та дуже інтуїтивне розгортання навчальних систем.

Наявність корпоративної стратегії навчання для вирішення складнощів, які виникають при проведенні підготовки в різних системах, має вирішальне значення. Ось чому гнучкість системи та інтуїтивність навчальних платформ є надзвичайно важливими, як зазначено у звіті PWC.

На завершення

Що на більш висококваліфікованих працівників розраховує організація, то краще вона підготовлена до швидких майбутніх змін, а отже, має більше шансів процвітати в довгостроковій перспективі. Загалом, глобальний T&D-ландшафт, ймовірно, продовжить розвиватися у 2023 році і далі, оскільки організації прагнуть задовольнити мінливі потреби своїх співробітників і бізнесу. Застосовуючи гнучкий, персоналізований, інноваційний, безпроблемний та інтерактивний підхід до навчання, організації можуть гарантувати, що вони добре підготовлені до викликів і можливостей майбутнього. Використання цих нових можливостей під час кризи — це те, що стимулює зростання та адаптує ядро компанії до мінливих потреб клієнтів.

Ілюстрація: linkedin.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Спершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слідСпершу найважливіше! Жити, любити, вчитися, залишити слід
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)