назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

КНИГИ :: Інформаційні технології (ІТ) ::

Життя 3.0. Доба штучного інтелекту

Життя 3.0. Доба штучного інтелекту

КУПИТИ КНИГУ - Життя 3.0. Доба штучного інтелекту


КУПИТИ КНИГУ «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» в Kniga.biz.ua (за гривні)

КУПИТИ КНИГУ «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» в BizLit (за гривні)




Примітка: щодо придбання книжок просимо звертатися у відповідні інтернет-магазини або видавництва.
Назва: Життя 3.0. Доба штучного інтелекту
Автор(и): Макс Теґмарк
Видавництво: "Наш Формат", — 2019

Опис:
Оригінал (англ.): "Life 3.0: Being Human in the Age of Artificial Intelligence" by Max Tegmark

За час свого існування життя на Землі трансформовувалося кілька разів — від бактерій, чий розвиток повністю закодований у ДНК, до складніших організмів і зрештою людини, яка має вибір та майже миттєво пристосовується до нового середовища.

Ця гнучкість дала змогу людству запанувати на Землі. Та попри значні прориви — мову, писемність, друкарський прес, сучасну науку, комп’ютери, — усі відомі нам життєві форми залишаються заручниками своєї біологічної «оболонки».

Наступний етап — це доба штучного інтелекту, Життя 3.0, що звільниться від біологічних кайданів еволюції і стане господарем власної долі.

Чому ця книжка

У цій книжці професор Макс Теґмарк аналізує, якими будуть економічні, правові, військові та соціальні наслідки появи штучного інтелекту і що ця технологія дасть людству.

Для кого книжка

Книжка для всіх, хто цікавиться розвитком технологій, роботизацією, зокрема, впровадженням штучного інтелекту в усі сфери життя суспільства та можливими наслідками цього процесу для людства.


ЦИТАТИ ˅

Про страх перед появою ШІ

Страх перед появою в машин свідомості — ще один відволікальний маневр. Справжня причина для занепокоєння — не лихі наміри, а компетентність. Надрозумний ШІ за визначенням дуже добре вміє досягати своїх цілей, хоч би якими вони були, тож нам слід узгодити його цілі з нашими. Мабуть, ви не належите до ненависників мурашок і не топчете комах просто так, але якщо вам доручать побудувати гідроелектростанцію і в районі, відведеному під затоплення, виявиться мурашник, то мурахам доведеться попрощатися із життям. Рух за сприятливий ШІ хоче не допустити ситуації, коли людство опиниться на місці цих мурах.

Про складність задач для комп’ютера

Для нас природно ранжувати складність завдань, відштовхуючись від того, як важко виконувати їх нам, людям. Але це може створити хибне уявлення про те, наскільки складні вони для комп’ютерів. Нам здається, що набагато важче помножити 314 159 на 271 828, ніж упізнати друга на фотографії, але комп’ютери обскакали нас в арифметиці ще задовго до мого народження, а от розпізнавання зображень на людському рівні стало можливим лише недавно. Той факт, що низькорівневі сенсомоторні завдання здаються легкими, хоча вимагають величезних обчислювальних ресурсів, відомий як парадокс Моравека. Він пояснюється тим, що наш мозок створює ілюзію легкості таких завдань, бо відводить на них величезну кількість спеціалізованої «апаратури» — фактично понад чверть наших розумових потужностей.


Про автора:

Макс Теґмарк (Max Tegmark) — професор Массачусетського технологічного інституту, один з найавторитетніших дослідників штучного інтелекту. Його Інститут майбутнього життя отримав грант від Ілона Маска — 10 млн доларів на дослідження можливих наслідків розвитку штучного інтелекту.


Зміст:
  • Пролог. Історія команди «Омега»

  • Розділ 1. Запрошуємо до найважливішої розмови сучасності
  • Розділ 2. Матерія стає розумною
  • Розділ 3. Найближче майбутнє: прориви, баги, закони, зброя і робочі місця
  • Розділ 4. Вибух інтелекту?
  • Розділ 5. Наслідки: наступні 10 000 років
  • Розділ 6. Наш космічний дар: наступний мільярд років і після нього
  • Розділ 7. Цілі
  • Розділ 8. Свідомість

  • Епілог. Історія команди Інституту майбутнього життя
  • Подяки
  • Примітки


ВІДГУКИ ˅
"Не лише науковці, промисловці чи військові мають запитувати себе: «Що ми можемо зробити, щоб збільшити шанси отримати користь від штучного інтелекту і зменшити ризики?», а й усі люди. Це одна з найважливіших дискусій нашого часу". — Стівен Гокінг, відомий астрофізик

* * *

"Це правдивий путівник тими викликами та варіантами вибору, які постають перед людьми, що шукають величного майбутнього, свідомості й розуму на Землі та поза її межами". — Ілон Маск, СEO Tesla Motors та SpaceX


НОВІ КНИГИ ПО ТЕМІ:ПОПУЛЯРНІ КНИГИ ПО ТЕМІ:



МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua