назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

КНИГИ :: Історія, Бізнес-романи, Мемуари ::

Японське економічне диво. Як професійна влада та бізнес збудували провідну економіку світу

Японське економічне диво. Як професійна влада та бізнес збудували провідну економіку світу

КУПИТИ КНИГУ - Японське економічне диво. Як професійна влада та бізнес збудували провідну економіку світу


КУПИТИ КНИГУ «Японське економічне диво. Як професійна влада та бізнес збудували провідну економіку світу» в Kniga.biz.ua (за гривні)
Примітка: щодо придбання книжок просимо звертатися у відповідні інтернет-магазини або видавництва.
Назва: Японське економічне диво. Як професійна влада та бізнес збудували провідну економіку світу
Автор(и): Чалмерс Джонсон
Видавництво: "Наш Формат", — 2022

Опис:
Оригінал (англ.): "MITI and the Japanese Miracle: The Growth of Industrial Policy, 1925-1975" by Chalmers A. Johnson

Чи хотіли б ви мати японську автівку, ноутбук або фотоапарат? Хто ж від такого відмовиться?! А чи знаєте ви, що відбувалося за лаштунками японського економічного дива, яке перетворило зруйновану війною Японію на другу економіку світу?

Чалмерс Джонсон показує, що японське «диво» було цілком рукотворним і гарно спланованим. Автор посвячує читача в роботу мозкового центру економічних реформ — Міністерства міжнародної торгівлі та промисловості Японії. Саме там, за зачиненими дверима, влада та бізнес разом виробляли стратегічні рішення, що вплинули на міжнародний успіх Mitsubishi Heavy Industries, Toyota Motor Corporation, Sony Corporation тощо.

Замість чекати на «диво», японці його проєктували й планомірно втілювали в життя. Україні слід вивчити цей урок.


ЦИТАТИ ˅
Запозичити пріоритети й інституції Японії можливо, але ситуаційний націоналізм її народу у 1950-х і 1960-х роках — це те, що інший народ мав би не запозичити, а розвинути.

За Робертом Озакі, промислова політика — це «місцевий японський термін, який не знайдеш у лексиконі західної економічної термінології». Проте, дослідження джерел таки дозволяє знайти визначення: воно стосується комплексу заходів, пов’язаних із захистом вітчизняних галузей промисловості, розвитком стратегічних галузей та удосконаленням економічної структури у відповідь на внутрішні й зовнішні зміни. … Озакі уточнює один важливий момент: промислова політика є відображенням економічного націоналізму. Під націоналізмом тут розуміють надання пріоритету інтересам власної держави.

Інструменти, що опинилися в руках економічних бюрократів, передбачали контроль над усією іноземною валютою й імпортом технологій, що давало їм можливість вибирати галузі для розвитку; спроможність здійснювати пільгове фінансування, надавати податкові пільги і захист від іноземних конкурентів, що дозволило їм зменшити витрати обраних галузей; і повноваження видавати розпорядження про створення картелів і промислових конгломератів на основі банків (нова і раціоналізована версія дзайбацу, яку тепер зробили абсолютно залежною від щедрості уряду), що давало їм можливість контролювати конкуренцію.

Ця система швидкого зростання була найбільш раціональною і продуктивною промисловою політикою, вигаданою урядом, але її повну раціональність не сприймали, аж доки вона не принесла результати, безпрецедентні для Японії або іншої індустріалізованої економіки.

Сахаші хотів отримати патенти IBM і не приховував цього. Він пояснив свою позицію IBM-Japan якомога відвертіше: «Ми вживемо усіх можливих заходів для того, щоб перешкодити успіху вашого бізнесу, якщо ви не будете видавати патенти IBM японським фірмам і брати з них роялті не більше 5%». Сахаші з гордістю згадує, що під час одного з раундів перемовин сказав: «Ми не відчуваємо щодо вас якогось комплексу неповноцінності; щоб успішно конкурувати, нам потрібні лише час і гроші». Зрештою IBM довелося прийняти його умови.


Про автора:

Чалмерс Джонсон (Chalmers Johnson, 1931-2010) — почесний професор Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Воював у Корейській війні, працював консультантом ЦРУ, був президентом і співзасновником Інституту дослідження японської політики — організації, що сприяє поширенню інформації щодо Японії та Азії.


Зміст:
 • Передмова до українського видання
 • Передмова
 • Таблиці
 • Скорочення

 • Розділ 1. Японське «диво»
 • Розділ 2. Економічна бюрократія
 • Розділ 3. Зародження промислової політики
 • Розділ 4. Економічний генштаб
 • Розділ 5. Від Міністерства військового постачання до ММТП
 • Розділ 6. Інституції швидкого зростання
 • Розділ 7. Адміністративне керівництво
 • Розділ 8. Інтернаціоналізація
 • Розділ 9. Яка вона, японська модель?

 • Додаток А. Політичне й адміністративне керівництво торгово-промислової бюрократії, 1925-1975 роки
 • Додаток Б. Внутрішня структура міністерства. Вибрані дати. 1925-1973 роки
 • Додаток В. Бюрократична кар’єра заступників міністра Сахаші й Імая

 • Бібліографія
 • Примітки


ВІДГУКИ ˅
«Основоположне дослідження японського розвитку… Перший великий академічний аналіз японської індустріальної політики». — Джо Стадвелл, «Чому Азії вдалося»

* * *

«Надихаюча і повчальна історія про те, як збудувати другу економіку світу». — Віктор Галасюк, президент Української асоціації Римського клубу, д.е.н.


НОВІ КНИГИ ПО ТЕМІ:ПОПУЛЯРНІ КНИГИ ПО ТЕМІ:МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua