назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

КНИГИ :: Філософія, Психологія ::

Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед

Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед

КУПИТИ КНИГУ - Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед


КУПИТИ КНИГУ «Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед» в Kniga.biz.ua (за гривні)
Примітка: щодо придбання книжок просимо звертатися у відповідні інтернет-магазини або видавництва.
Назва: Сила жалю. Як погляд назад рухає нас вперед
Автор(и): Деніел Пінк
Видавництво: "Лабораторія", — 2023

Опис:
Оригінал (англ.): "The Power of Regret: How Looking Backward Moves Us Forward" by Daniel H. Pink

Усі ми про щось шкодуємо. Але це не погано чи добре. Це абсолютно нормальна частина людського буття. Та розуміння того, як працює жаль, може допомогти нам приймати кращі рішення, наповнитися енергією і додати своєму життю глибокого сенсу.

Опираючись на дослідження в галузі соціальної психології, неврології та біології, Деніел Пінк доводить, що неможливо ні про що не шкодувати. У книжці він використовує найбільшу статистичну вибірку ставлення американців до жалю, яку коли-небудь проводили, а також власне Всесвітнє дослідження жалю, у якому взяло участь 15 000 людей у 105 країнах.

Наповнена справжніми історіями людей, структурована і доступно написана, книжка «Сила жалю» змусить вас подивитися на жаль як на щось, що не просто додає нам людяності, але й робить кращими. Та найголовніше — показує, як оглядаючись назад, ми можемо рухатися вперед.

Чим хороша ця книжка:

 • Відкриває абсолютно новий погляд на жаль і доводить, що це емоція, яку ми досі трактували неправильно. Подає практичні висновки, які реабілітують жаль як позитивну силу.
 • Класифікує жалі, які ми відчуваємо, на чотири види — фундаментальні, моральні, жалі про брак сміливості і жалі за стосунками. Таким чином не тільки спрощує розуміння цієї емоції, а й демонструє, у якому напрямку нам рухатися, щоб змінити своє життя на краще.
 • Допомагає переосмислити актуальний стан і дає чіткий інструментарій для того, щоб уникати помилок минулого і користуватися можливостями, які життя дає уже сьогодні.


Про автора:

Деніел Пінк (Daniel Pink) — американський письменник, автор семи книжок. Його книги розходилися мільйонними тиражами по всьому світу, були перекладені сорока двома мовами та отримали численні нагороди.


Зміст:
  Частина перша. Реабілітація жалю

 • 1. «Ні про що не шкодуй» — маячня, яка руйнує нам життя
  «Жаль не є чимось небезпечним чи ненормальним, що передбачає сходження з проторованого шляху до щастя. Це цілком здорове й характерне для кожного явище, що є невіддільною частиною людського буття. До того ж жаль — корисний. Він проясняє. Він інструктує. Правильно проаналізований, жаль не тягне нас на дно; а навпаки — штовхає вгору».

 • 2. Чому жаль робить нас людьми
  «Іншими словами, нездатність відчувати жаль — що в певному сенсі є апофеозом того, що пропагує філософія “ні про що не шкодуй”, — ніяка не перевага. Це ознака ушкодження головного мозку».

 • 3. «Принаймні» та «якби ж»
  «Два десятиліття досліджень контрфактичного мислення відкрили одну дивну річ: думки про минуле, від яких нам стає краще, трапляються досить рідко, тоді як роздуми, які нас засмучують, є навдивовижу частим явищем. То невже всі ми — мазохісти, схильні до саморуйнування?»

 • 4. Чому жаль робить нас кращими
  «Не ухиляйтеся від емоцій. Але й не потопайте в них з головою. Дивіться їм в обличчя. Використовуйте як каталізатор для своїх майбутніх дій. Якщо для того, щоб діяти, треба мислити, то почуття можуть у цьому допомогти».

  Частина друга. Викриття жалю

 • 5. Жаль: картина на поверхні
  «Наше життя має багато проявів: ми — батьки, сини, дочки, подружжя, кохані люди, підлеглі, начальники, студенти, марнотрати, інвестори, громадяни, друзі тощо. Чому б не шкодувати про кілька аспектів одразу?»

 • 6. Чотири основні жалі
  «Видиме для ока й легке для опису — приміром, такі сфери життя, як сім’я, освіта й робота — насправді важить значно менше, ніж прихована під ним архітектура людських мотивів і прагнень».

 • 7. Базові жалі
  «Базові жалі починаються з непереборної спокуси й завершуються невблаганною логікою».

 • 8. Жалі про брак сміливості
  «В основі всіх жалів про брак сміливості лежить прогавлена можливість зростання. Неспроможність стати таким, яким міг би бути — щасливішим, сміливішим, розвиненішим. Нездатність досягти кількох важливих цілей за той короткий час, відпущений одним-єдиним життям».

 • 9. Моральні жалі
  «Обман. Зрада. Крадіжка. Віроломство. Святотатство. Часом моральні жалі людей, представлені в опитуваннях, нагадують робочі примітки до навчального відео про Десять заповідей Божих».

 • 10. Жалі за стосунками
  «Сенсу та задоволення нашому життю надають значущі стосунки. Утім, коли ці стосунки розриваються, — навмисне чи з недбалості, — перешкодою до їхнього відновлення є почуття ніяковості. Ми боїмося, що провалимо наші спроби відновити зв’язок, що змусимо об’єктів наших прагнень почуватися ще більш незручно. Проте ці занепокоєння майже завжди безпідставні».

 • 11. Можливість та обов’язок
  «Чотири основні жалі діють як негатив фотографії хорошого життя. Знаючи, про що люди найбільше шкодують, ми можемо перевернути це зображення, щоб показати, що вони найбільше цінують».

  Частина третя. Трансформація жалю

 • 12. Зведення нанівець і парадигма «принаймні»
  «Коли шкодуєш про скоєне, досі є шанс переналаштувати сьогодення — натиснути Ctrl+Z на своїй екзистенціальній клавіатурі».

 • 13. Розкриття, співчуття та дистанція
  «За три прості кроки ми можемо розкрити жаль, переосмислити своє ставлення до нього та самих себе і винести урок із цього досвіду, щоб переглянути свої подальші рішення».

 • 14. Передчуття жалю
  «Як препарат широкого спектру дії, передчутий жаль має кілька небезпечних побічних ефектів».

 • Епілог. Жаль і спокута

 • Подяки


ІНШІ КНИГИ АВТОРА (Деніел Пінк):
НОВІ КНИГИ ПО ТЕМІ:ПОПУЛЯРНІ КНИГИ ПО ТЕМІ:МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua