назваавтор

Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців
Підписуйтесь на Менеджмент.Книги

сучасні бізнес-концепції, проривні ідеї, авторські тези
та цінні інсайти — не часто, виважено, по суті

КНИГИ :: Бізнес-концепції, Мислення, Прийняття рішень ::

Закони дурості людської

Закони дурості людської

КУПИТИ КНИГУ - Закони дурості людської


КУПИТИ КНИГУ «Закони дурості людської» в Kniga.biz.ua (за гривні)
Примітка: щодо придбання книжок просимо звертатися у відповідні інтернет-магазини або видавництва.
Назва: Закони дурості людської
Автор(и): Карло Чіполла
Видавництво: "Наш Формат", — 2024

Опис:
Оригінал (англ.): "The Basic Laws of Human Stupidity" by Carlo M. Cipolla

Може здатися, що ця книжечка — жарт. Але ні: це жодною мірою не продукт цинізму чи прояв капітулянтських настроїв. Ба більше, це конструктивна спроба визначити, зрозуміти й, можливо, нейтралізувати одну з найпотужніших і найтемніших сил, що заважають щастю й добробуту людства, — дурість.

Чому Чіполла вважає дурнів небезпечнішими за мафію, хоч вони й діють без статутів і лідера? Якими є дурні за природою, характером і поведінкою? Це тема книжки, підкріпленої спостереженнями, експериментами й графіками.

І навіть якщо зараз ви сприймаєте цю книженцію зі скепсисом, то до кінця читання зміните ставлення й, можливо, погодитеся з усіма законами дурості людської. Або принаймні запам’ятаєте їх назавжди.


ЦИТАТИ ˅
Дурень — найнебезпечніший тип людини.

По суті, дурні небезпечні й шкідливі тому, що розумним людям важко уявити і збагнути ірраціональну поведінку.

Розумна людина здатна зрозуміти логіку зловмисника: він поводиться раціонально. Негідно, але цілком раціонально — зловмисник розраховує отримати вигоду. Йому бракує клепки придумати так, щоб вигоду отримали і ви, і він, тому його плюс — це ваш мінус. Хорошого мало, але це раціональна поведінка, і розумна людина здатна її зрозуміти. З дурнем так не вийде через Третій закон. Дурень шкодитиме вам без причини, без вигоди для себе, без плану й наміру, у найбільш несподіваний час і в найменш очікуваному місці.

У рамках демократичної системи загальні вибори — це найефективніший інструмент підтримки процента дурнів серед керівництва. Треба пам’ятати, що згідно з Другим законом дурості, частку електорату неминуче становлять дурні, і вибори дають їм колективну нагоду нашкодити іншим, не здобувши від цього жодної вигоди для себе.

Ніхто не знає, не розуміє і не зможе пояснити, чому воно робить те, що робить. Власне, пояснення й не існує, точніше, існує одне пояснення — ця людина дурна.


Про автора:

Карло Чіполла (Carlo M. Cipolla, 1922–2000) — італійський історик економіки, професор Каліфорнійського університету в Берклі, лауреат премії Бальцана з економічної історії (1995), член-кореспондент Британської академії (1989). Відзначений почесними науковими ступенями в Італії і Швейцарії.


Зміст:
 • Передмова. Насім Талеб
 • Від англійського видавця
 • Від видавництва «Мед Міллерс»
 • Вступ
 • Розділ І. Перший закон
 • Розділ II. Другий закон
 • Розділ III. Технічна ремарка
 • Розділ IV. Третій закон (він же Золотий)
 • Розділ V. Частотний розподіл
 • Розділ VI. Дурні і влада
 • Розділ VII. Сила дурості
 • Розділ VIII. Четвертий закон
 • Розділ IX. Макроаналіз і п’ятий закон
 • Додаток
 • Про автора
 • Про ілюстрації


ВІДГУКИ ˅
«Узявши до рук “Закони дурості людської”, я подумав, що це сатира. Та прочитавши десять рядків, засумнівався: а може, він серйозно? Дійшовши до кінця сторінки, я зрозумів, що це ґрунтовна праця з економічного аналізу. Перегорнув сторінку — і гойдалка почалася знову, бо економіка нудна (так задумано), а книжка Чіполли весела і читати її приємно». — Насім Талеб, автор бестселерів «Чорний лебідь» і «Антикрихкість»

НОВІ КНИГИ ПО ТЕМІ:ПОПУЛЯРНІ КНИГИ ПО ТЕМІ:МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua