ПОДІЇ | Post Factum

Мистецтво як додаткова діяльність підприємця, чи
Підприємництво як «побічна» активність музиканта

Зустріч з Олегом Скрипкою та Євгеном Уткіним

Автор: Роман Бурко, Strategic Consulting Group (SCG)

22 вересня 2010 р. в рамках циклу "Перезагрузка", організованого журналом "Комп&ньоН", відбулась чергова зустріч-дискусія з відомим музикантом Олегом Скрипкою та успішним підприємцем Євгеном Уткіним.

Зустріч з Олегом Скрипкою та Євгеном Уткіним Відомі нам люди, надзвичайно успішні у власних сферах основної діяльності — Олег Скрипка, рок-музикант і актор та «побічно» керівник ряду культурних проектів, серед яких «Країна мрій» і «Рок Січ», та Євген Уткін, засновник і президент хай-тек компанії KM Core і «побічно» засновник культурно-освітнього центру «Майстер Клас», проектів «ГогольFest», «Jazz in Kiev» — останнім часом намагаються хоча б «однією ногою» увійти у сферу діяльності один одного. Вони перетнулись на публічній дискусії для того, щоб відповісти на основне питання: а що, власне, дає «побічна» діяльність для керівника. Також поділилися досвідом того, як вдалось їм у якості керівника розставити пріоритети у своїх «побічних» активностях.

Від одного аудиторія змогла відчути системність, бажання стратегічних обдуманих кроків, дії продиктовані чітко визначеною власною місією в житі — таким явив себе аудиторії Євген Уткін. Від іншого — пошук власного самовираження, пошук задоволеності, бажання рухатись в унісон власній природі — це Олег Скрипка. Можливо, саме тому вони вибрали такі різні сфери діяльності: мистецтво і бізнес. Тепер кожен із них намагається долучити себе до іншого: Уткін — залишити себе в мистецькому житті країні, а Скрипка хоче зробити фестивалі прибутковими або хоча б такими, що можуть не лише вражати і запам'ятовуватись, але й окуповуватись.

Для Євгена Уткіна спосіб знайти час для «побічних» активностей — це, наприклад, обладнати в новому офісі студію для репетицій, для Олега Скрипки — зробити музику і репетиції способом життя. Можливо тому Олег змішує ролі (шоумена і керівника), але не змішує сфери.

Інтелектуали, які публічно висловлюють думки та мають амбіції в тому, щоб їхні думки були почуті і підтримані — вони говорили і про власний шлях у житті і про відмінності українців від інших етносів, про їхні «внутрішні батарейки», що дають можливість починати масштабні проекти без видимих орієнтирів на початку і розвивати їх з новою силою тоді, коли інші б зупинились.

За кожним з них власний світогляд і власні стереотипи. Кожен зі своїми жартами і своїм відчуттям важливості культури в розвитку суспільства. Кожен вибрав для себе власну дорогу. Можливо їм ніколи не стати партнерами, але їхня розмова виявилась дуже партнерською і гармонійною. Для одного «вторгнення» в мистецтво є способом розширити власні горизонти і долучитись до створення важливого духовного і культурно-інноваційного середовища в Україні, для іншого — проекти в мистецтві стають способом самовираження і потребою окупитися.

Кожен з учасників привніс в дискусію себе і залишив аудиторії спогад, в першу чергу про себе. Пошук інновації, бажання прогресу і розвитку, полювання за професійністю і відчуття потенційного виву власних публічних думок і починань — це Євген Уткін. Олег Скрипка — це бажання, задоволення життям, пошук комфортного існування і можливості рухатись в унісон людській природі — бажанні до щастя і руху.

Багато говорилося про проекти, різні за розміром та тривалістю. Багато згадували про партнерство. Хоча різна і цікава своїм прагненням зрозуміти потребу «побічних» занять для керівників публіка, можливо, не отримала відповіді на питання «чому?» і «для чого?» цим займатись, однак отримала чіткий месидж про те «як цим займатись?».

На завершення Євген Уткін висловив думку, що ми постійно намагаємось боротись із власними недоліками — непослідовністю, вміннями спізнюватись тощо, — замість того, щоб зосередитись на розвитку талантів, якими ми наділені. Віднайти свої таланти, зуміти їх зрозуміти і працювати над їхнім вдосконаленням — ось побажання аудиторії, яка сьогодні інвестувала декілька годин у нові ідеї і нові думки разом з учасниками і організаторами «Перезагрузки».

Від Олега Скрипки учасники наприкінці зустрічі почули такі слова: "Не бійтесь відмінностей. Те, що ми різні, з різними думками і підходами до життя — це наша сила, якщо вміти це правильно поєднувати".

Вірним залишається одне: людина мистецтва, яка «вступає» у світ бізнесу, не зможе бути конкурентною бізнесменам, а підприємець, який «побічно» вступає в світ мистецтва, не зможе виконати у ньому іншої роль, окрім власної. І ми, мабуть, повинні погодитись з тим, що в «побічні» активності ми вносимо себе основних.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2025, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)