ІНТЕРВ’Ю | Robert Bendetti 15 червня 2023 р.

CFO як менеджер змін: опанування фінансової ролі в XXI столітті

Хоча фінансові директори (CFO) у 2020-х роках стикаються з безліччю відносно нових проблем і обов’язків — від сталого розвитку бізнесу до цифрової трансформації, — їм також доводиться усвідомлювати глибшу і ширшу істину: вони вже не є фінансовими лідерами, якими вони були спочатку. Очікування від фінансових лідерів змінилися майже до невпізнання за останні кілька десятиліть, вимагаючи зміни мислення, а не просто нового набору навичок.

Джефф Томсон (Jeff Thomson), старший стратегічний радник у Competent Boards, поговорив про це з Робертом Бендетті (Robert Bendetti), CFO компанії Life Cycle Engineering і засновником Global CFO Council, що допомагає фіндиректорам ділитися мудрістю щодо того, як підходити до своєї ролі у XXI столітті та опановувати її.

CFO як менеджер змін: опанування фінансової ролі в XXI столітті (інтерв’ю з Робертом Бендетті)

Джефф Томсон: Як фінансовий директор компанії Life Cycle Engineering, Ви відповідаєте за всі її фінансові операції, а також за бухгалтерський облік, фінанси, контракти, закупівлі, безпеку, виробничі потужності, автоматизацію процесів та ІТ. Все частіше від CFO очікують, що той буде відігравати принаймні певну роль у всіх цих сферах, але це вимагає від більш традиційних фінансових лідерів адаптації та підвищення кваліфікації. Як Ви спостерігали за розвитком і диверсифікацією ролі CFO протягом своєї кар’єри, і як Ви розвивалися разом із нею? Що Ви можете порадити іншим фіндиректорам?

Роберт Бендетті: Коли я закінчив коледж, роль CFO була зосереджена на транзакціях і минулому. Зараз ця роль сфокусована на трансформації та майбутньому. Ми — «Chief Future Officers». Щоб бути успішними в подальшому, фінансові директори мають бути гнучкими експертами в управлінні змінами. Сертифікати, такі як CMA® та навчання Lean Six Sigma, можуть допомогти підвищити вашу ефективність і прискорити вашу кар’єру. Але для того, щоб значно підвищити ефективність ваших проєктів з управління змінами, ви маєте стати майстром у людському аспекті змін.

Я досяг успіху, використовуючи модель ADKAR, розроблену компанією Prosci, як сприятливу основу для управління людським аспектом змін. ADKAR розшифровується як Awareness (Усвідомлення), Desire (бажання), Knowledge (знання), Ability (спроможність ) і Reinforcement (підкріплення):

  • A — Усвідомлення необхідності змін.
  • D — Бажання брати участь і підтримувати зміни.
  • K — Знання про те, як змінюватись.
  • A — Спроможність впроваджувати бажані навички та поведінку.
  • R — Підкріплення для підтримки змін.

Ми повинні підтримувати людей в організації під час їхнього переходу від поточного стану до майбутнього, а також розуміти, що потрібно для того, щоб вплинути на кожну людину, аби вона сприйняла і прийняла зміни. Таким чином, організації можуть значно підвищити шанси на успіх проєкту та окупити інвестиції в нього.

Томсон: Автоматизація бізнес-процесів та ІТ мають особливе значення для фінансової функції, враховуючи тренди до автоматизації фінансових завдань нижчого рівня та зростаючу важливість розуміння технологічних питань для фінансових лідерів. Якими є найважливіші технологічні напрямки для майбутніх фахівців у галузі фінансів і бухгалтерського обліку? Яким чином бухгалтерські програми та відділи можуть краще підготувати персонал до цих технологічних трендів?

Бендетті: Усі бізнеси стають цифровими, тому CFO необхідно залишатися на передовій технологій. Дві сфери, що становлять для мене особистий інтерес, — це аналітика даних та автоматизація бізнес-процесів. Я перебуваю на ранніх етапах свого особистого шляху до того, щоб стати досвідченим користувачем таких інструментів, як Power BI, Tableau та Amazon QuickSight. Але я дуже захоплений можливостями цих інструментів аналізувати, візуалізувати, витягувати та ділитися даними для досягнення результатів у режимі реального часу.

Я також захоплююся автоматизацією бізнес-процесів і тим впливом, який я спостерігаю за останні 20 років. Корпоративні операції (бухоблік, управління персоналом, закупівлі тощо) майже не змінилися з тих пір, як я почав працювати. Автоматизація бізнес-процесів, роботизована автоматизація процесів (RPA), штучний інтелект і машинне навчання здійснюють революцію в бізнесі. Але важливо пам’ятати, що казав Пітер Друкер: «Немає нічого більш марного, ніж ефективно робити те, що взагалі не слід робити». Не використовуйте RPA для автоматизації завдань, які не повинні виконуватися. Використовуйте принципи Lean Six Sigma, щоб зменшити відходи та відхилення, а потім автоматизуйте те, що залишилося.

Томсон: В умовах такої кількості змін і потрясінь, як ніколи важливо, щоб CFO працювали спільно, обмінюючись знаннями та досвідом. Саме тому, окрім того, що Ви є фінансовим директором компанії Life Cycle Engineering, Ви також є засновником Global CFO Council. Що спонукало Вас зробити свій внесок у фінансову професію таким чином? Яка користь для CFO від нетворкінгу та обміну ідеями?

Бендетті: Global CFO Council — це освітній і нетворкінговий форум для вищих фінансових керівників. Його метою є забезпечення освітнього та нетворкінгового форуму для вищих фінансових керівників (Senior Financial Executives, SFE) для обміну передовим досвідом, обговорення поточних фінансових питань і вивчення актуальних тем, пов’язаних із виконанням їхніх посадових обов’язків. Членами Global CFO Council є SFE, включаючи фіндиректорів, контролерів, фінансових віце-президентів і казначеїв. Я започаткував його кілька років тому, і зараз він налічує 1500 членів у 30 країнах світу.

Я вважаю себе людиною, яка вчиться все життя. Мені подобається вивчати нові речі та знайомитися з новими людьми. Особисті та віртуальні зустрічі дозволяють мені налагоджувати зв’язки та вчитися у галузевих експертів. Махатма Ганді казав: «Найкращий спосіб знайти себе — це присвятити себе служінню іншим». Це один із маленьких способів, яким я можу служити фінансовій спільноті.

За матеріалами Forbes



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
В овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолатиВ овечій шкурі. Маніпулятор. Виявити та здолати
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)