НОВИНИ від 02.04.2013


Обсяг ринку M&A у світі знизився до мінімуму за 10 років

Загальна сума злиттів і поглинань у першому кварталі 2013-го року скоротилася майже на 10% в порівнянні з тим же періодом 2012-го року, до $ 374,1 млрд. через новий виток боргової кризи в Єврозоні. Це відбулося незважаючи на чотири величезні угоди, які провіщали сектору зростання, повідомляє Financial Times.

Обсяг ринку M&A у світі знизився до мінімуму за 10 років
Ілюстрація: Shutterstock
Зростання вартості M&A спостерігалося лише у Великобританії і США (+40%), при цьому в чотирьох найбільших угодах січня-березня брали участь американські компанії — Heinz, Dell, Virgin Media і NBCUniversal.

Разом з тим, за даними агентства Bloomberg, з 1 січня по 27 березня обсяг злиттів і поглинань у світі скоротився на 4,4% в порівнянні з першим кварталом 2012 року і на 36% відносно жовтня-грудня і склав $ 461 млрд. При цьому березень 2013-го року, ймовірно, стане найгіршим місяцем для ринку M&A більше ніж за три роки.

У Північній Америці загальна сума угод M&A підскочила на 22% — до $ 225 млрд., в Європі, Африці і на Близькому Сході спостерігалося зниження на 13%, до $ 147 млрд., в Азії показник впав на 29%. Компанії-покупці з Китаю оголосили про поглинання всього на $ 26 млрд., що стало найнижчим рівнем з 2009-го року.

Загальна сума банківських комісійних у першому кварталі збільшилася всього на 5%, незважаючи на збільшення обсягів емісії акцій на 24%. Європейські банки заробили всього $ 3,7 млрд. — найнижчий показник з 2003-го року. За прогнозами Thomson Reuters, при збереженні поточних темпів 2013-ий продовжить тенденцію до зниження комісійних по всьому світу, що почалася в 2010-му році.

У США банки заробили більше половини світових комісійних зборів, і поряд з Великобританією стали єдиним регіоном, в якому спостерігалося зростання загальної вартості угод M&A.

Банк JPMorgan займався всіма чотирма найбільшими угодами, що дозволило йому посісти перший рядок квартального рейтингу банків-посередників вперше з 2011-го року, змістивши Goldman Sachs на 2-у позицію. При цьому, Goldman Sachs утримує першу позицію за загальними обсягами комісійних, заробивши на 10% більше Morgan Stanley, що посів 2-е місце.

Початок року для ринку облігацій з високим рівнем ризику став найуспішнішим за всю історію — обсяг розміщень у січні-березні склав $ 134 млрд. Комісії за розміщення цих цінних паперів склали найбільшу частину комісійних доходів банків, збільшившись на 3% — до $ 5,8 млрд.

За інформацією "Комп&ньоН".


  ВСІ НОВИНИМЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua