ІНСАЙТИ | Наставництво 5 травня 2016 р.

Які ментори потрібні для розвитку?

Джерело: innovations

Жодна людина не може розвиватись без впливу інших. Кожному потрібні ментори — ті, що вчать, дають настанови, надихають власним досвідом, допомагають генерувати ідеї. Зазвичай це люди, які знаходяться трохи далі, ніж ми самі, але на тому ж шляху.

Джон Максвелл (John C. Maxwell)
Джон Максвелл
(John Maxwell)
Першими менторами зазвичай стають батьки та інші члени родини. Але згодом людині потрібно розширяти власні межі та знаходити для себе нових наставників. На думку бізнес-консультанта з питань особистісного і корпоративного розвитку Джона Максвелла (John Maxwell), це вимагає високого рівня самоусвідомлення — адже потрібно обрати ментора, який допоміг би вам стати найкращою з можливих версій себе. Максвелл впевнений, що існує три типи менторів, і всі вони корисні для повноцінного розвитку особистості.

Перший — це люди, яких ви особисто знаєте (або знали), які серйозно вплинули на вас — і усвідомлюють це. Кожен з них може спонукати вас до певних змін, які стосуються певних аспектів вашого життя. Хтось може навчити вас конкретним навичкам, хтось — допомогти опанувати новий стиль мислення тощо. Оскільки ці люди усвідомлюють, що впливають на вас, бачать ваші зміни, то їм подобається вас наставляти.

Другий тип менторів — це ті, хто вплинув на вас, але про це не знає. Можливо, це ваш знайомий, який колись розповів вам про нову ідею чи концепт. Вплив, який ця подія мала на вас, може бути набагато більшим, аніж час, який ви провели разом із цією людиною. Такі знайомі не намагались бути вашими менторами, але стали ними тому, що ви прагнули цього. Ви хотіли отримати частинку їхньої мудрості, їхнього досвіду, знань тощо.

Коли ви обираєте собі наставника, треба упевнитись: його принципи можуть бути втілені у вашому житті

І, нарешті, третя група менторів — це ті, з ким ви особисто не знайомі, але які все одно вплинули на вас. Усі ми маємо доступ до величезної кількості наставників, які можуть знаходитись далеко від нас і не знати про наше існування. Спікери, автори книжок та статей, люди, які проводять вебінари чи записують відео — цей список може бути нескінченним. Щоб отримати від них настанову, достатньо пошукати в інтернеті тих, хто є експертом у цікавій для вас сфері,й обрати серед них того, хто вам імпонує.

Ментор — це той, хто допомагає людині робити кроки, аби стати кращою у чомусь. Тому коли ви обираєте собі наставника, треба упевнитись: ті принципи, про які він каже, можуть бути втілені у вашому житті.

Час спілкування із ментором і глибина його впливу на нас — не одне й те саме

З чого починати пошук ментора? Потрібно задати собі запитання: хто є успішним у тій сфері, де ви намагаєтесь розвиватись? А далі варто подумати — як ви могли б отримати настанову від цієї людини? Можливо, купити її книгу чи прочитати блог, а може, подзвонити і домовитись про зустріч?

Деякі ментори можуть бути з нам протягом майже усього життя, деякі з’являються у ньому епізодично, а когось ми взагалі не знаємо особисто. Але варто пам’ятати: час спілкування і глибина впливу — не одне й те саме.

За матеріалами "The Three Types of Mentors Every Person Needs to Help Them Grow", Leadership Wired Blog.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Переваги поразокПереваги поразок
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)