ІНСАЙТИ | Кар'єра менеджера 29 вересня 2017 р.

Що слід врахувати, аби зайняти першу в житті управлінську позицію

Напевно, майже кожний прагне зробити крок вперед у своїй кар’єрі та піднятись хоча б щаблем вверх. Ця публікація колумніста видання The Muse Жаклін Вестлейк (Jaclyn Westlake) буде цікавою для тих, хто вже вирішив поборотись за управлінську позицію або поки що мріє це зробити.

Що слід врахувати, аби зайняти першу в житті управлінську позицію Можливо, ви відчуваєте, що з вас вийде хороший бос, але не маєте формального управлінського досвіду. Як у такій ситуації пригорнути увагу потенційного працедавця?

Хоча не існує жодних магічних рецептів, як зі стовідсотковою певністю отримати управлінську посаду, вчинивши деякі кроки ви допоможете своєму ймовірному керівникові розпізнати ваш потенціал.

1. Не забувайте про вже набуті навички

Бути менеджером означає дещо більше, ніж просто управляти персоналом, який знаходиться на нижчому рівні ієрархії. Індивід, який опинився на цій позиції, повинен впевнено почувати себе в ролі наставника, рекрутера та інтерв’юера, вміти проводити презентації, розробляти чи роз’яснювати політики або процеси, складати графіки виконання робіт, курувати хід реалізації проекту від початку до кінця. Швидше за все, ви вже маєте досвід у деяких із цих сфер. Отже, вам залишається впевнено пояснити (і в особистій розмові, і в резюме), як ваші деякі навички можна адаптувати до нової для вас лідерської ролі.

Якщо ви допомагали новим працівникам освоїтись у компанії, робили презентації на тренінгах чи семінарах, брали участь у впровадженні нової політики в своєму підрозділі, планували або реалізовували якійсь захід від «А» до «Я» — це означає, що у вашому багажі є деякий досвід управлінської роботи.

2. Ґрунтовно продумайте, як краще представити свої знання та досвід

Якщо ви вважаєте, що готові зайняти управлінську позицію, то, напевно, добре орієнтуєтесь у своїй галузі, досконало розумієте зміст своєї посади, знаєте специфіку діяльності команди чи підрозділу, де працюєте. Розуміння всіх нюансів вашої актуальної позиції, динаміки функціонування команди та природи індустрії буде надзвичайно корисним для опанування своєї першої управлінської ролі.

Якщо компанія, в якій прагнете здобути посаду, знаходиться в цій же галузі, де ви працюєте, або якщо плануєте управляти функціями, з якими вже добре знайомі, ймовірність того, що ваша кандидатура пригорне до себе увагу, зростає.

Опишіть свої знання та навички в резюме та профілі в LinkedIn. Включіть у ці документи те, що ви можете запропонувати: перелік ваших найбільш значущих навичок, кількість років досвіду в певній області, сфера (чи сфери), в яких ви маєте фахові знання.

3. Знайдіть час та ресурси для безперервного навчання

Якщо відчуваєте, що вам бракує лідерських вмінь або ви хочете їх вдосконалити, пройдіть курс навчання для управлінців чи програму підготовки до професійної сертифікації. Замість того, щоб «прочісувати» інтернет у пошуках того, що вам потрібно, подивіться спочатку на вже готовий перелік навчальних курсів.

Заявивши про своє бажання вдосконалювались у професійному плані, ви, безсумнівно, справите добре враження на потенційного працедавця. Також це чудовий спосіб показати готовність присвятити себе на тривалий час певній сфері діяльності. Ви можете включити в резюме навіть курси, які ще не завершили. Просто в такому випадку слід зазначити, що навчання триває.

4. Будьте готові пояснити, чому ви готові зайняти управлінську позицію

Вас напевно запитають під час інтерв’ю — чому ви хочете виконувати управлінську роль. Тому краще підготувати відповідь заздалегідь. Чи вас захоплює ідея професійного розвитку працівників? Чи маєте хороші ідеї щодо вдосконалення процесу або, можливо, хочете поставити себе перед викликом?

Якими ми б не були ваші міркування, будьте готові пояснити: чому вам це цікаво. Який попередній досвід ви можете використати в новому для себе контексті? Чому потенційному працедавцеві варто дати вам шанс випробувати себе?

Як і у всіх інших ситуаціях, реалістична оцінка своїх можливостей піде вам тільки на користь. Продумайте якою мірою рівень вашої кваліфікації відповідає вимогам для певної вакансії. Скажімо, якщо ви ніколи не очолювали команду, то навряд чи варто претендувати на посаду, де у вашому підпорядкуванні буде двадцятеро людей.

За матеріалами "How to Convince a Company You're Ready for a Manager Role Before You're a Manager", The Muse.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Розум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрівРозум без меж! Навчайся, зростай і живи без бар’єрів
Переваги поразокПереваги поразок
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)