ІНСАЙТИ | WPI 15 січня 2018 р.

Право на натхнення на робочому місці

Джерело: open

У будь-якій компанії працівники чули про KPI — ключові показники ефективності. Якщо попросити людину перелічити п’ять головних KPI своєї організації — скоріше за все, вона назве принаймні декілька. Хоча, звичайно, деякі показники можуть бути для неї не зовсім зрозумілими.

Кріс Едмондс: Право на натхнення на робочому місці Одне з завдань лідера — зробити ключові показники ефективності організації чіткими й зрозумілими людям, регулярно комунікувати їх, щоб працівники знали — за що саме вони несуть відповідальність. А також управлінець має дбати про власні KPI.

Якщо в компанії існує набір чітких показників ефективності, то всі можуть слідкувати за тим, щоб їхні плани, рішення та дії відповідали ключовим метрикам. Кожен член команди, незалежно від того, чи є він лідером, чи менеджером, чи працює з клієнтами, має право знати — чого від нього очікують, і за якими показниками буде вимірюватись його робота.

Втім, існує й інший набір показників, який може бути корисний для управління організацією — WPI. На думку Кріса Едмондса (Chris Edmonds), засновника консалтингової компанії The Purposeful Culture Group, кожен працівник компанії також має право на WPI — Work Place Inspiration, натхнення на робочому місці.

Що таке WPI? Це поведінка, яка цінується в організації. Це те, як команда взаємодіє між собою, як працівники обслуговують клієнтів, як бізнес впливає на спільноту. Ви можете створювати правила, процедури та практики, які формують ваші WPI.

Наприклад, як ваші колеги діятимуть у випадку конфлікту, коли будуть незгодні з думкою один одного? Якими є правила спілкування із незадоволеним клієнтом? Як буде відбуватись регулярний перегляд цінностей компанії?

Як само, як і у випадку з KPI, ваші WPI мають бути чіткими й зрозумілими. Лідер має їх регулярно комунікувати, сам їх демонструвати, і дотримання WPI має бути частиною відповідальності працівника.

Якщо в компанії існує набір чітких показників ефективності, то всі можуть слідкувати за тим, щоб їхні плани, рішення та дії відповідали ключовим метрикам

Кріс Едмондс розповідає, що коли він працює з першими особами, то допомагає їм скласти таку собі організаційну конституцію — формалізовану заяву про те, як компанія досягатиме своїх KPI у відповідності зі своїми цінностями (тобто дотримуючись WPI).

Дослідження свідчать, що якісні WPI впливають на досягнення KPI (Едмондс посилається на роботи The Economics of Wellbeing Тома Ральфа та Джима Хартера і Positive Intelligence Шона Екора). Наприклад, щасливі працівники ефективніші на 31%, вони втричі частіше демонструють креативність, продавці збільшують свої показники на 37%. А ще — люди відчувають себе у 10 разів більш зацікавленими роботою, якою займаються. Таким чином, зростає і задоволеність працівників, і прибуток компанії.

За матеріалами "The Right to Work Place Inspiration", Great Leadership.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на кращеШкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)