Що таке електронавантажувачі — питання та відповіді

25.04.2023

За конструкцією електронавантажувачі бувають чотириопорними та трипоопорними. До чотириопорної техніки належать передньоприводні машини, що мають задні поворотні колеса. Такі навантажувачі швидкі, надійні та здатні перекладати вантажі до 5 тонн. Триопорні навантажувачі мають краще навігаційне керування, мають менший радіус обертання, кращу прохідність тісними коридорами та невелику вантажопідйомність (в середньому до 1,5 тонни).

Коротка історія розвитку навантажувачів

Попередниками сучасних навантажувачів були платформи з електроприводом, що з’явились у 1906 році, для транспортування багажу на залізничних станціях Пенсільванія Рейлроад. Подальший поштовх у розвитку надала Перша світова, коли через брак робітничої сили, європейськими виробниками було прийняте рішення про розробку спеціальної техніки для складської діяльності.

Для чого навантажувач потрібен на складі?

Це сучасна складська техніка для оптимізації роботи складу в цілому, а саме:

  • навантаження;
  • розвантаження;
  • транспортування;
  • укладання штабелями різних типів вантажу.

Як працюють навантажувачі на складах?

Стандартні складські навантажувачі мають підйомність вантажу до 2,5 тонн і можуть працювати в приміщеннях на гладких поверхнях. Вони дозволяють легко завантажувати піддони шляхом приведення в дію навісного спорядження. Використовуються для розвантаження із транспортних засобів, штабелювання, переміщення палет.

В чому різниця між електронавантажувачем та автонавантажувачем?

Обидва види відносяться до вилкових навантажувачів. Різниця полягає в типах двигуна. Електронавантажувачі працюють за допомогою електроприводу та акумулятора. Помірно тихі, безпечні у використанні в закритих приміщеннях, дешевші в експлуатації. Але мають невеликий мінус, коли справа стосується збільшення продуктивності — необхідність періодичного заряду акумуляторної батареї.

Другий вид працює за рахунок двигуна внутрішнього згоряння. Бувають бензиновими, дизельними або газовими. При виборі навантажувача за типом палива варто враховувати в яких умовах він буде експлуатуватися (закриті, відкриті ділянки або комбінований тип використання).

Який краще: бензиновий або дизельний?

Навантажувачі з дизельним двигуном мають більший крутний момент порівняно з навантажувачами, що мають бензиновий двигун. Це робить їх ефективнішими на відкритій місцевості, крутих схилах, під час буксирування  причепів або використання додаткового обладнання. Дизельний двигун економічніший та потужніший. Але бензиновий двигун буде дешевшим в обслуговуванні та тихшим у порівнянні з дизельним.