Як годувати кошеня

09.04.2024

У перші сім-десять днів життя очі новонародженого кошеняти залишаються закритими. Проте за цей час кошенята подвоюють свою вагу при народженні і стають все активнішими.

Важливо дозволити кошенятам отримувати молозиво (перше багате антитілами молоко від матері), яке захищає їх в перші місяці життя, і, якщо можливо, не відлучати їх від матері до 3-4 тижнів, так як вони все ще отримують місцевий кишковий захист від материнського молока. Існують різні пляшечки з сосками для годування кошенят, а також можна придбати замінник котячого молока.

Процес годування

Стандартний процес введення кошенят у тверду їжу (віком від 3 до 4 тижнів) зазвичай полягає в тому, що вони навколо ходять і злизують з миски для годування самки зволожений сухий корм з лап. Кошенята мають тенденцію ущільнювати їжу, тому слід періодично помішувати дієту або пропонувати свіжу порцію. До шести тижнів більшість пухнастиків готові до відлучення від грудей.

Якщо вони почали їсти тверду їжу з материнського страви, кошенята нерідко починають відучувати себе від чотирьох до п’яти тижнів.

Дослідження показують, що кошеня зростає з дитинства до юності приблизно за один рік, і протягом перших 20 тижнів воно може збільшити свою вагу при народженні в 20 разів. У віці 26 тижнів швидкість росту починає вирівнюватися. Тим не менш, вони продовжують розвиватися з нормальним ростом, який завершується приблизно у віці 12 місяців. Кошенята також потребують приблизно вдвічі більше енергії, ніж дорослі кішки.

Як вибрати корм для кошеня

Саме сімейство котячих потребує більш високих рівнів білка, ніж цуценята, а також має унікальну потребу в вільній амінокислоті таурині. Недостаток таурину в раціоні може призвести до погіршення зору. Вони також потребують незамінних жирних кислот, таких як лінолева і аравідонова кислоти. З цих та інших причин рекомендується годувати вихованців лише продуктами, розробленими для кошенят. Коли повноцінний і збалансований корм пропонується здоровому кошеняті, немає потреби додавати до раціону вітаміни для кошенят і кішок.

Під час цього періоду швидкого зростання рекомендується годувати кошенят два-три рази на день, і багато власників завжди надають їжу разом з джерелом свіжої, чистої води. Сухе харчування можна змочити теплою водою, щоб полегшити його вживання.

Вологий корм або котячі консерви, залишені при кімнатній температурі, може зіпсуватися, якщо їх не використовувати протягом кількох годин. Необроблені порції слід видаляти через годину. Як і у випадку з іншими тваринами, будь-які зміни в раціоні слід вносити поступово протягом 7-10 днів, щоб уникнути розладів травлення.

Кошенята мають тенденцію бути «випадковими» їдцями, оскільки вони приймають багато маленьких прийомів їжі протягом дня. Зазвичай кошеня підходить до їжі, швидко обнюхує її і починає їсти. Після вживання невеликої порції їжі воно відходить і повертається з різними інтервалами, щоб поїсти. Така поведінка не слід плутати з небажанням або відмовою від їжі. Занадто багато шуму, нова обстановка, чистота посуду з їжею/водою — усе це фактори, які слід враховувати, якщо кошеня відмовляється від їжі.

Якщо відмова від їжі триває і кошеня проявляє ознаки захворювання, такі як втомленість, діарея, багаторазове блювання, виділення з очей або носа, напруга при сечовипусканні або запор, або незвичайне ховання в темних місцях, слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Чим годувати кошеня

Від шести місяців до одного року кошенят рекомендується годувати два рази на день, якщо вони споживають консервований, м’яко-вологий або зволожений сухий корм. Сухий корм для кошенят можна давати вільно, наповнюючи миску достатньою кількістю їжі один раз на день. Проте слід уникати перегодовування. Кількість корму потрібно налаштовувати індивідуально в залежності від активності і стану організму.

Рекомендується починати з рекомендованих на етикетці упаковки кількостей і використовувати цю інформацію в якості керівництва. Налаштуйте кількість корму для досягнення здорового стану тіла. Ветеринарний лікар може допомогти власнику оцінити стан тіла кішки і, при необхідності, допомогти спланувати відповідну програму зниження ваги.

Кішки, так само як і люди, мають індивідуальні вподобання в їжі. Кошенята з одного помету можуть мати різні смаки і звички їжі. Проте репутація кішки як примхливого їдця зазвичай є результатом практики годування, встановленої власником. Чим більше різноманітності пропонується кішці, тим більше вона її очікує. Завдяки широкому вибору комерційних кормів для кішок легко забезпечити повноцінне і збалансоване харчування, яке буде є кішка.

Якщо ви годуєте свою кішку повноцінною, добре збалансованою дієтою, у нього або неї будуть всі необхідні інгредієнти, щоб бути здоровим, і йому не знадобляться додаткові добавки.

Розглядаючи потреби вашого кошеняти, ми рекомендуємо відвідати профільну категорію з великим асортиментом якісних сухих кормів для кошенят таких іменитих канадських брендів, як Acana або Oven Baked, які заслужили повагу і визнання серед заводчиків у всьому світі своєю якістю продукції, що випускається.