Як вибрати та ефективно використовувати засоби для захисту рослин

05.06.2024

Фунгіциди є незамінним інструментом у боротьбі з грибковими захворюваннями, які можуть завдати серйозної шкоди сільськогосподарським культурам, садовим рослинам та газонам. Вибір та правильне використання цих препаратів може забезпечити здоров’я рослин та високий врожай.

Їх застосовують як під час активного росту культур (вегетаційного періоду), так і в період спокою взимку. Вони допомагають запобігти зараженню, гниттю та іншим проблемам, яким простіше запобігти, ніж лікувати згодом.

Що таке фунгіциди та які їхні основні різновиди?

Фунгіциди — це хімічні препарати, призначені для профілактики та лікування грибкових захворювань рослин. Вони діють, пригнічуючи ріст грибків або знищуючи їх повністю. Використання цих препаратів допомагає захистити рослини від таких поширених хвороб, як борошниста роса, фітофтора, іржа та інші грибкові інфекції.

Види фунгіцидів:

1. За способом дії:

 • контактні — діють на поверхні рослини, не проникаючи в її тканини, утворюють захисний бар’єр, що запобігає зараженню грибками;
 • системні — проникають у тканини рослини та розповсюджуються по всіх її частинах, є ефективнішими, оскільки можуть знищувати грибки, що вже проникли всередину рослини.

2. За часом застосування:

 • профілактичні — для запобігання появі грибкових захворювань, застосовуються на ранніх стадіях розвитку рослин або перед сприятливими для розмноження грибків умовами;
 • лікувальні — для лікування вже уражених рослин, ефективні на будь-якій стадії розвитку хвороби.

3. За спектром дії:

 • широкоспектральні — діють проти великої кількості різних видів грибків;
 • вузькоспектральні — призначені для боротьби з конкретними видами грибкових збудників.

Сьогодні фунгіциди можна придбати в спеціалізованих магазинах для садівників, аграрних підприємств та онлайн. Вибираючи постачальника, звертайте увагу на репутацію компанії, відгуки покупців та наявність сертифікатів якості на продукцію.

Ви можете купити фунгіциди (https://vesnodar.com.ua/ua/fungicydy) гуртом або вроздріб в інтернет-магазині Vesnodar за доступними цінами, скориставшись також зручною послугою доставки поштою. В асортименті представлена високоякісна продукція, що ефективно пригнічує розвиток хвороб рослин та лікує вже наявні інфекції. Вибираючи Vesnodar, ви забезпечуєте своїм рослинам надійний захист та здоровий розвиток.

Ключові поради для садівників

Щоб фунгіциди працювали ефективно, необхідно ретельно дотримуватися інструкцій щодо їх застосування. Важливо враховувати специфіку препарату: температурні умови, рівень вологості та період росту рослин.

Основні правила використання:

 1. Завжди уважно читайте інструкції до препарату. Звертайте увагу на рекомендовану дозу, час і метод обробки.
 2. Виконуйте рекомендовану кількість обробок, зазвичай не більше 2-3 разів за вегетаційний період. Часте використання одного й того ж фунгіциду може призвести до розвитку стійкості у патогенних організмів. Для запобігання цьому використовуйте препарати з різними активними речовинами.
 3. Якщо ви застосовуєте контактні фунгіциди, уникайте обробки перед дощем. Проводьте обробку принаймні за 2–3 години до появи роси. Ці засоби діють лише на поверхні рослин і потребують часу для впливу. Дощ може змити препарат, знижуючи його ефективність.

Додаткові поради:

 1. Уникайте обробки під час вітряної погоди. Вітер може рознести препарат, що призведе до його нерівномірного нанесення та втрати ефективності.
 2. Враховуйте погодні умови. Обробляйте рослини в суху, спокійну погоду.
 3. Захист під час обробки. Використовуйте захисний одяг, рукавички та маску, щоб уникнути контакту з хімічними речовинами.
 4. Чергування препаратів. Змінюйте фунгіциди з різними активними речовинами, щоб уникнути розвитку стійкості у грибкових патогенів.

Правильний вибір та використання цих препаратів допоможуть зберегти здоров’я ваших рослин та забезпечити високий врожай. Дотримуючись інструкцій виробника й заходів безпеки, ви зможете максимізувати користь від цих препаратів, зменшити ризики для людей і довкілля та насолоджуватися здоровими й врожайними рослинами на своїй ділянці.