РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 12 листопада 2018 р.

Кремнієвий стиль: «Долина богів» Александри Вульф

Джерело: K.Fund Media

Thiel Fellowship — стипендійна програма Пітера Тіля (Peter Thiel), засновника PayPal та одного з інвесторів Facebook. Гасло програми «Два роки. $100 000. Деякі ідеї не можуть чекати». Її надають молодим людям віком до 23 років, які готові створювати та втілювати у життя інновації. Концепція — ризикнути і скористатися шансом на професійне зростання або допомогу в розробленні й запуску стартапу від фундації Тіля. Стипендія дає змогу два роки пожити у Кремнієвій долині та випробувати себе.

Молоді, розумні й амбітні мешканці Кремнієвої долини, які на наших очах здійснюють, по суті, чергову технологічну і культурну революцію, — сучасні «боги».

Як живеться в цьому «місті майбутнього» стипендіатам Thiel Fellowship, розповіла американська журналістка Александра Вульф (Alexandra Wolfe) у книжці «Долина богів. Історії з Кремнієвої долини». Її переклад українською випустило 2018-го року видавництво Yakaboo Publishing.

Новачки, за словами автора, не лише професійно зростають поруч із «богами», а й переймають основні аспекти їхнього стилю життя. Деякі з них — у цьому огляді.

Долина богів. Історії з Кремнієвої долини (Александра Вулф)

1. Манера одягатися

У цьому і чоловіки, і жінки у Кремнієвій долині надають перевагу комфорту. Мода обох статей дуже проста — зазвичай це джинси та светр або футболка. Людей, одягнених інакше, завжди сприймають як немісцевих. Усі прагнуть мати молодий вигляд і тому продовжують наслідувати моду студентських років. Яскравими прикладами такого стилю є Марк Цукерберґ і Стів Джобс, які завжди з’являлися на публіці у джинсах, кросівках, чорному гольфі або сірій футболці. Вони не купуватимуть нові речі спеціально для презентації чи конференції.

2. Поліамурність і безглютенність

Як відомо, Кремнієва долина знаходиться на історичному місці зародження культури хіпі. Концепцією взаємовідносин сімей і пар є так звана поліамурність, що передбачає відсутність ревнощів та можливість вільних сексуальних відносин. Мешканці Долини переконані, що цей підхід є здоровим і запобігає виникненню хворобливої залежності від іншої людини.

Більшість тутешніх мешканців також дотримуються безглютенової дієти, і місцеві магазини та кав’ярні враховують це у своєму асортименті.

3. Один будинок на всіх

Життя комуною зменшує не лише фінансові витрати, а й час на проїзд до офісу, адже маєш його вдома. Інтер’єр будинку для стипендіатів організований таким чином, щоби було зручно працювати за комп’ютерами. Є в ньому і велика дошка для спільних ідей або обговорень. Зазвичай усі працюють до світанку, а потім роблять перерву на сон або ранкову пробіжку.

У будинку живуть стартапери, які не мають зайвих грошей, але мешканці Долини готові їм допомагати. Окремі кімнати можуть отримувати лише жінки.

4. Зайнятість як ознака успішності

Стартапери та підприємці, що живуть у Долині, не мають речей класу люкс і не подорожують екзотичними куточками планети. І навіть якщо й мають у власному гаражі останню модель Ferrari, вона не стане об’єктом їхнього вихваляння або гордості.

Зайнятість протягом 24 годин, постійне навчання чи робота над новим проектом є атрибутами успішності. Відсутність вільної хвилини упродовж дня — критерій, за яким оточуючі можуть оцінювати рівень успішності особи.

5. Нескінченне навчання

Попри те, що стипендійна програма пропонує відмовитися від навчання в університеті чи коледжі, вона передбачає постійне самовдосконалення протягом двох років та можливість у майбутньому повернутися до освіти.

Усі стипендіати мають змогу відвідувати Стенфордський університет, що знаходиться у серці Кремнієвої долини, та користуватися його лабораторіями для власних досліджень. Сам Пітер Тіль, попри скептичне ставлення до освіти, закінчив цей знаменитий заклад.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Під три чорти турботи! Нумо до роботи!Під три чорти турботи! Нумо до роботи!
Усе замахало. Але надія єУсе замахало. Але надія є

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)