РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 15 липня 2022 р.

Еволюція нашої реальності: навіщо читати книжку «Життя після Google»

Джерело: Mind.ua

Бекграунд. Джорджа Ґілдера (George Gilder) називають послідовником техно-утопії, тобто досягнення утопії в світі за допомогою досягнень науки та технологій. Це легко простежити в його книзі «Життя після Google» (Life After Google). Джордж — спеціаліст в питаннях економіки, американський інвестор, а також письменник.

Ця книга — далеко не перше його творіння. Він вже написав в 1990-х роках попередницю «Життя після телебачення» (Life After Television), де розповідав про технології, які витіснять, власне, телебачення. Ця книга і стала наслідком його віри в техно-утопію.

На його рахунку багато інших робіт, таких як: «Багатство і бідність» (Wealth and Poverty), вже згадана «Життя після телебачення» тощо. Натхненний ідеєю, що лише наука здатна зробити світ ідеальним, автор написав книгу, де наводить численні приклади того, чому запропонована ним реальність може виявитись найліпшою.

Еволюція нашої реальності: навіщо читати книжку «Життя після Google»

Сюжет. Останнім часом кількість книг про наше цифрове майбутнє тільки зростає. І це якщо брати до уваги виключно нон-фікшен, адже художня література взагалі незліченна. Проте, якщо найпопулярнішою темою інших книг про майбутнє є штучний інтелект, тут же ми намагаємось розібратись у новій системі світу від ґугл та не тільки.

Важко поза контекстом книги пояснити про що йде мова, адже, щоб розкрити свою думку, автор звертається аж до Ньютона. Якщо коротко, то ми з вами зіштовхуємось з поняттям «хмарні обчислення», де хмара — це «вигадана назва для великої важкої промисловості нашого часу: гігантських дата-центрів, що складаються з величезних систем накопичення і опрацювання даних». Отже, ми переносимось з реального світу до віртуального, де в майбутньому і має зосередитись увесь наш потенціал, але автор не певен, що світ ґуґлу не розсиплеться. Він зазначає, що начебто його безкоштовні послуги теж мають ціну. Перше — реклама, яку ми переглядаємо, друге — це час, який ми витрачаємо.

Джордж Ґілдер вважає, що ґугл — це далеко не кінцева точка розвитку технологій, а чергова сходинка. Він називає ґугл нисхідним, ієрархічним, а те що буде після нього — висхідним та гетерархічним. Після ґуглу буде більше прив’язки саме до індивідів на будь-якому щаблі, а не тільки до тих, хто на верхньому.

Ще одна цікава думка, яка простежується, що в майбутньому криптовалюта може стати новим золотим стандартом, як колись золото стало для фунту стерлінгів, але це лише можливий, дуже хиткий, сценарій, що не робить його менш цікавим.

Ну і неможливо не помітити всеохоплюючу любов Ґілдера до блокчейну. Він вбачає в ньому вирішення усіх питань з безпекою, адже справді, це та причина, чому криптовалюта набула такої популярності. Було б цікаво подивитись на інші системи, які будуть функціонувати на основі цієї технології, проте, скоріш за все, зарано ще про це говорити.

Хух, тепер хочеться видихнути. Ще раз: розібратись в інформації без контексту справді важко. Узагальнити слова Джорджа Ґілдера — ще важче. Що майбутньому читачу варто пам’ятати: це не книга для післяполудневого читання за чашечкою кави. Це книга для того, щоб занотувати, виділити, зробити закладку, зараз буде іронічно, але — поґуґлити і розібратись в інформації, яку ви збираєтесь прочитати. Автор для того, щоб обґрунтувати свою думку з різних боків, постійно апелює до абсолютно несподіваних історичних чи наукових постатей, подій або досліджень.

По книзі розкидані аргументи, думки, твердження, які ви самі для себе маєте звести до спільного знаменника, адже думка автора не завжди однозначна. На початку книги хотілось сказати, що автор хвалить ґуґл, але в якийсь момент ти розумієш, що вже не впевнений або ж не впевнена в цьому. І на останок: головне — не кидайте книгу одразу, як вам стало незрозуміло. Читайте далі, тут можна знайти нову ідею для вирішення якогось абсолютно не очевидного питання саме для вас.

Вам сподобається, якщо: вас не лякає, що автор часто стрибає з думки на думку. Ви здатні побачити за словами головне. Також важливо додати, що це більш «глибокий» научпоп, оскільки автор постійно посилається на дослідження науковців, їхні тези, світогляд. Треба бути готовим, що для повного розуміння ситуації часто доведеться шукати додаткову інформацію, щоб краще зрозуміти, про кого або що саме зараз говорить автор.

Вам не сподобається, якщо: ви не звикли прокладати собі шлях крізь хаос думок автора. Джордж Ґілдер, що відчувається з перших сторінок книги, має багато що сказати, але часом ти себе ловиш на тому, що почав читати абзац про одне, а закінчив іншим. Тобто, якщо вам хочеться чітко структурованої книги, де все стоїть на своїх місцях — це не ваш варіант.

Головна причина прочитати: поринути в науковий всесвіт, прочитати бачення майбутнього економіки від автора книги «Життя після телебачення», де його прогнози вже закінчили або починають здійснюватись. Якщо ви хочете на основі реальних даних дійти власних висновків — ця книга саме для вас.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)