РЕЦЕНЗІЇ | Книга 5 червня 2009 р.

Як «тонуть» чи «зринають» нації

False Economy: A Surprising Economic History of the World

Сполучені Штати Америки зуміли створити одну із найпотужніших економічних систем у світі, тоді як сусідня Аргентина потонула у боргах та диктаторстві. Та чи могло все відбутися інакше? Адже обидві країни володіють родючими землями, природними ресурсами та потоком іммігрантів, розповідає Алан Біті (Alan Beattie) у своїй книзі "Помилкова економіка: Дивовижна економічна історія світу" (False Economy: A Surprising Economic History of the World).

Біті сперечається з ідеєю, що наше економічне майбутнє повністю визначене і не залежить від нас. На його думку, розвиток держав та суспільств значною мірою залежить від вибору, який зробила (чи ще зробить) еліта цих держав.

Зокрема, Біті заперечує розповсюджений стереотип, що економічний розвиток держави залежить від її релігійного світобачення. Наприклад, він не погоджується з точкою зору, що країни ісламу приречені на нижчу результативність бізнесу, ніж інші нації. Релігія може перешкоджати економіці лише тоді, якщо розвиток блокується "в ім'я Бога" (а часто це робиться тими, хто знаходиться при владі, для того, щоб зберегти свою високу посаду).

Навіть корупція далеко не завжди і не обов'язково є перешкодою для зростання. Наприклад, революційний розвиток Китаю відбувався саме на тлі глибокої і дуже сильної корупції.

Алан "прогулюється" коридорами історії та економічної теорії. Він пояснює, яким чином система каст вплинула на розвиток Індії, розповідаючи, що успіху в технологічних знаннях тут зуміли досягнути переважно ті, хто вже мав доступ до освіти.

Книга "Помилкова економіка" пропонує читачеві безліч неймовірних і несподіваних відкриттів, розповідаючи про те, яким чином нації можуть самостійно бути творцями власної долі. Ми завжди можемо самі творити своє життя, окрім випадків, коли стаємо "в'язнями історії". Наприклад, Біті вважає, що Росія стала заручником традиції авторитаризму та державної власності, притаманній ще монгольському ігу у 13 столітті. Він сумнівається, що ця держава хоча б колись зуміє стати по-справжньому вільною.

Ярослав Федорак, за матеріалами Business Week.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Можливо все!Можливо все!
Засіло в голові. Наука успішного навчанняЗасіло в голові. Наука успішного навчання

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)