ТЕНДЕНЦІЇ | Fintech 9 серпня 2018 р.

Світові інвестиції у галузі фінтех злетіли до рекордних $57 млрд у першому півріччі 2018 року

Світові інвестиції у сфері фінтех стрімко зросли у першому півріччі 2018 року, сягнувши $57,9 млрд, інвестованих у 875 угод, що демонструє суттєве збільшення порівняно з $38,1 млрд, інвестованими за весь 2017 рік, згідно з KPMG Pulse of Fintech report.

Світові інвестиції у галузі фінтех злетіли до рекордних $57 млрд у першому півріччі 2018 року Головні досягнення першого півріччя включали в себе успішне завершення двох значних угод: рекордне зростання Ant Finance у другому кварталі 2018 року, що склало $14 млрд, та придбання компанії WorldPay компанією Vantiv за $12,9 млрд у першому кварталі 2018 року.

Загальний обсяг угод був стабільним, продемонструвавши зростання з 834 угод у другому півріччі 2017 року до 875 угод у першому півріччі 2018 року. Крім того, середній світовий обсяг венчурного фінансування на пізніх стадіях суттєво збільшився до $25 млн протягом першого півріччя 2018 року у порівнянні зі середньорічним обсягом у $14 млн, який спостерігався в 2017 році. Обсяги угод на ранніх стадіях також виросли з середнього показника $5 млн у 2017 році до $9,2 млн до середини 2018 року.

«Великі угоди, що укладалися на всіх стадіях, слугували драйвером для інвестицій у фінансові технології у першій половині 2018 року», — сказав Ян Полларі (Ian Pollari), один з керівників KPMG Fintech. «Але настільки ж визначним є і спектр інвестицій. Ми спостерігаємо зростання інтересу до різноманітних підгалузей у сфері фінтех, включаючи дані, штучний інтелект (ШI) та регтех — ці горизонтальні можливості стають популярними у межах всього спектру фінансових послуг».

«Зараз не лише збільшується обсяг інвестицій у нові технології, такі як ШI, та підгалузі, такі як регтех, але ми також бачимо, які зусилля докладаються до поєднання можливостей фінтех і вбудовування їх у більш масштабні програми цифрових перетворень», — додав Антон Рудденклу (Anton Ruddenklau), один з керівників KPMG Fintech.

Венчурні інвестори залишаються зацікавленими у фінансуванні фінтех-стартапів у широкому діапазоні підгалузей фінтех, але активність у сфері злиття та поглинання (M&A) також зростає, оскільки все більше зрілих компаній фінтех шукають можливості виходу з інвестиційних проектів. Нинішня активність у сфері M&A нагадує найбільш активні періоди для M&A, які можна було спостерігати до цього часу.

Головні досягнення першого півріччя 2018 року

  • Світові інвестиції у галузі фінтех (приватний капітал (PE), венчурний капітал (VC) та M&A) збільшились майже удвічі — з $22 млрд у другій половині 2017 року до нового максимуму у $57,9 млрд у першому півріччі 2018 року, і їх основою стали дев’ять мега-угод на суму $1 млрд і більше.

  • Топ-4 європейські угоди склали $22,4 млрд в інвестиціях, у тому числі придбання компанії WorldPay за $12,9 млрд компанією Vantiv, що знаходиться у Великій Британії.

  • У першому півріччі 2018 року інвестиції в компанії фінтех в Азії сягнули $16,8 млрд у рамках 162 угод, що демонструє збільшення порівняно з другою половиною 2017 року, коли кількість угод склала 119.

  • Обсяг венчурного капіталу у сфері фінтех залишився відносно стабільним з початку 2015 року — відбулося незначне зростання до 653 угод у першому півріччі 2018 року.

  • Середній розмір угод в галузі фінтех із залученням VC, укладених на пізніх стадіях, стрімко збільшився — з $14 млн у 2017 році до $25 млн у першій половині 2018 року.

Американські компанії у галузі фінтех демонструють значне зростання венчурного фінансування, яке перевищило $5 млрд у першому півріччі 2018 року

У першій половині 2018 року американські фінтех-компанії залучили інвестиції на суму $14,2 млрд, у тому числі венчурні інвестиції на суму понад $5 млрд. Обсяг угод із залученням венчурного капіталу продовжив зростати, сягнувши 328 угод у першому півріччі 2018 року проти 276 угод у другому півріччі 2017 року, переважно за рахунок відродження інвестицій з боку «бізнес-ангелів», «посівних» інвестицій та угод венчурного фінансування, що укладалися на ранніх стадіях. Інвестори швидко вкладали кошти у стартапи у нових підгалузях фінтех, які щойно з’явились, включаючи регтех та інвестиційний банкінг, продовжуючи тим часом інвестувати у зрілі компанії на пізніх стадіях, такі як Robinhood, чия угода на суму $363 млн була однією з найбільших угод VC за перше півріччя 2018 року.

Топ-4 угоди в Європі склали $22 млрд

Сукупний обсяг інвестицій у фінтех-компанії в Європі сягнув $26 млрд у рамках 198 угод у першій половині 2018 року за рахунок великих угод за участю компаній WorldPay, Nets, iZettle та програмного забезпечення IRIS, частка яких у загальній сумі європейських угод складає $22,4 млрд. Однак, незважаючи на те, що вартість угод досягла в Європі нового піку, обсяг угод зменшився з 268 у другому півріччі 2017 року до 198 у першому півріччі 2018 року.

Незважаючи на можливі занепокоєння з приводу Brexit, Велика Британія є лідером у вкладанні коштів у галузь фінтех в Європі, інвестувавши $16,1 млрд і здійснивши п’ять з Топ-10 угод у цьому регіоні. Також добре показала себе зростаюча екосистема фінтех у країнах Скандинавії, де серед Топ-10 угод у першому півріччі 2018 року можна назвати такі, як викуп контрольного пакету акцій компаній Nets (Данія), iZettle (Швеція) та Nordax Group (Швеція).

Інвестиції на азійському ринку досягли $16,8 млрд завдяки угоді Ant Financial

Після досягнення рівня інвестицій у $2 млрд у другому півріччі 2017 року загальна сума фінансування у галузі фінтех на азійському ринку суттєво збільшилася до $16,8 млрд у рамках 162 угод у першому півріччі 2018 року за рахунок значного обсягу венчурного фінансування Серії C на суму $14 млрд за участю Ant Financial. Якщо не брати до уваги цю мега-угоду, в Азії були здійснені й інші значні інвестиції в галузі фінтех, включаючи щоквартальне збільшення обсягів інвестицій в Індії, Австралії та Сінгапурі.

Згідно зі світовою тенденцією, медіанний розмір венчурних інвестицій у галузі фінтех, здійснених на пізніх стадіях, в Азії значно зріс у першій половині року — з $25 млн до $37,7 млн — що є найвищим показником серед усіх регіонів. Блокчейн та ШІ, а також регуляторні та страхові технології, залишалися ключовими пріоритетними напрямами для фінтех інвесторів в Азії.

Cитуація в Україні

«На відміну від світових тенденцій, українська фінтех індустрія залишається не достатньо розвиненою через слабкість фінансового сектора, з одного боку, та брак інвестицій в країну, з іншого. Проте навіть за таких умов фінтех ринок в Україні розвивається вельми динамічно. На початку 2018 року в Україні — понад 80 фінтех-компаній, близько 60% з яких були утворені протягом трьох останніх років. Основними напрямками діяльності таких компаній є платежі і грошові перекази. Беручи до уваги потенціал України, еволюцію мобільних операторів і нових технологій, можна розраховувати на більш динамічний розвиток фінтех-сектору в Україні. Умовами для цього є інвестиції, впровадження чітких правил роботи та дерегулювання існуючого законодавства цієї сфери, а також стабільний розвиток фінансового ринку в цілому», — говорить Андрій Усенко, менеджер відділу інвестицій та ринків капіталу KPMG в Україні.

Підгалузі платежів та регтех показали себе з найкращого боку

Як одна з найбільш зрілих підгалузей фінтех, підгалузь платежів продемонструвала у першому півріччі 2018 року низку великих угод, включаючи успішне проведення IPO компаніями EVO Payments та GreenSky, придбання компанії iZettle компанією PayPal за $2,2 млрд та придбання компанії WorldPay компанією Vantiv у Великобританії. Сектор регтех також показав хороший старт у першій половині 2018 року, де інвестиції досягли $1,37 млрд, перевищивши сукупний показник 2017 року.

Блокчейн виходить за рамки експерименту

Блокчейн у першій половині 2018 року залишався одним з об’єктів підвищеної уваги з боку інвесторів, при цьому інвестиції, як правило, були орієнтовані на більш досвідчені компанії та консорціуми, які бажали отримати додаткові раунди інвестицій, а не на нових учасників ринку. У першому півріччі 2018 року відбулися великі раунди інвестицій в компанії блокчейн, у тому числі раунди інвестицій на суму $100 млн+ у компанії R3 і Circle Internet Finance у США та на суму $77 млн у компанію Ledger у Франції.

Інвестиції у галузі фінтех мають позитивні перспективи

Завдяки значним обсягам капіталу, що очікують на застосування, зростаючому різноманіттю центрів фінтех у світі та неухильному збільшенню компаній, які прагнуть максимально ефективно використовувати фінансові технології для стимулювання інновацій, інвестиції в галузі фінтех, згідно з прогнозами, упевнено увійдуть у друге півріччя 2018 року.

За матеріалами прес-релізу KPMG.


    Про KPMG Fintech

    Галузь фінансових послуг трансформується з появою інноваційних нових продуктів, каналів та бізнес-моделей. Ця хвиля змін обумовлена еволюцією очікувань клієнтів, переходом на цифрові технології, а також постійним регуляторним тиском та необхідністю скорочувати витрати. Ми прагнемо надавати нашим клієнтам допомогу в успішному проходженні через ці перетворення, послаблюючи загрози та використовуючи можливості в інтересах їх бізнесу. KPMG Global Fintech об’єднує фахівців у більш ніж 45 центрах фінтех у світі, які тісно співпрацюють з фінансовими установами та компаніями фінтех, щоб допомогти їм розуміти сигнали змін, ідентифікувати можливості зростання та розробляти і виконувати стратегічні плани.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)