ТЕНДЕНЦІЇ | Хмарні технології 17 липня 2023 р.

4 основні тренди розвитку хмарних технологій, на які варто звернути увагу керівникам

Як організації, що впроваджують нативну хмарну архітектуру, можуть уникнути помилок на шляху міграції? Про це на сторінках InformationWeek розповідає Еджас Мохаммед Ібрагім (Ejas Mohammed Ibrahim), керівник напрямку корпоративної архітектури Capgemini Americas.

Зростаюче поширення хмарних технологій, таких як блокчейн, периферійні обчислення та сервіси low-code/no-code, змусило багато організацій розробляти стратегію, як найкраще використати хмару для створення цінності для свого бізнесу та клієнтів.

Оскільки хмарні технології стали ключовими для віддаленої роботи, аварійного відновлення, контролю витрат і загальної гнучкості, не дивно, що світові витрати на хмарні сервіси, як очікується, досягнуть $1,3 трлн до 2025 року, що відображає щорічний темп зростання приблизно на 16,9%.

Хоча це зростання вражає, багато підприємств все ще вважають міграцію в хмару та управління нею складним завданням і не знають, із чого почати або, що важливіше, що виправити. Крім того, демонстрація та підтвердження потенціалу повернення інвестицій (ROI) для їхнього бізнесу має вирішальне значення для досягнення успіху.

Керівники, які сумніваються, чи підходить хмара для їхнього бізнесу, або ті, хто вже розробив плани міграції, мають переконатися, що їхні стратегії управління хмарними технологіями є ретельно продуманими.

Вони можуть досягти цього, звернувши увагу на наступні чотири основні галузеві тренди.

4 основні тренди розвитку хмарних технологій, на які варто звернути увагу керівникам

FinOps

Багато великих підприємств витрачають мільйони доларів на публічні хмарні сервіси, але відчувають, що не отримують жодної віддачі від них.

Хоча хмарна FinOps є відносно новою дисципліною, вона зосереджена на управлінні фінансовими аспектами хмарних обчислень і має на меті оптимізувати витрати та підвищити рентабельність інвестицій у хмарні сервіси за допомогою набору найкращих практик та інструментів. Сучасний стан FinOps стрімко розвивається, і багато організацій застосовують цей важливий підхід, щоб отримати кращу видимість і контроль над своїми витратами на хмарні сервіси.

Цей тренд зумовлений все більшим впровадженням хмарних сервісів і необхідністю для бізнесу працювати ефективно та економно. FinOps допомагає організаціям виявляти та усувати марнотратні витрати, покращувати передбачуваність бюджету та оптимізувати використання хмарних сервісів для підвищення рентабельності інвестицій.

Управління має вирішальне значення для FinOps, оскільки дозволяє компаніям узгоджувати свої хмарні інвестиції зі стратегічними цілями та управляти фінансовими ризиками, пов’язаними з хмарними сервісами. Оскільки багато організацій інвестують мільйони в хмарні технології, цілком очевидно, що необхідно витрачати час і зусилля на розуміння і контроль своїх витрат.

Трансформація центрів обробки даних

Розглядаючи міграцію в хмару, багато організацій стикаються зі складними рішеннями щодо своїх існуючих центрів обробки даних (дата-центрів). У міру того, як керівники починають більш серйозно розглядати витрати на хмарні технології та свою поточну інфраструктуру, трансформація дата-центрів стає ключовим питанням для підприємств, адже це одноразові безповоротні витрати. Керівники часто задаються питанням, чи варто їм оновлювати існуючі центри обробки даних або повністю мігрувати.

Найбільші гіперскейлери* усвідомлюють цю проблему, і багато з них почали надавати організаціям стимули для перенесення існуючих робочих навантажень на свої платформи. Необхідність трансформації дата-центрів зумовлена кількома факторами, включаючи прагнення до більшої гнучкості та масштабованості, економії витрат і можливості використання передових хмарних технологій, таких як штучний інтелект і машинне навчання.

Міграція дата-центрів до публічної хмари є важливою, оскільки вона дозволяє організаціям досягти більшої гнучкості та ефективності в своїх ІТ-операціях, а також знизити витрати і потенційно підвищити рівень безпеки. Переходячи на публічні хмарні платформи, підприємства можуть зменшити свою залежність від застарілих систем і отримати вигоду від можливості масштабування своєї інфраструктури в міру необхідності. Крім того, існує кілька публічних хмарних сервісів, які можуть зменшити організаційне навантаження на управління існуючою ІТ-інфраструктурою, вивільнивши ресурси для інновацій та зростання.

Безпека хмарних обчислень

Враховуючи руйнівний характер порушень кібербезпеки, підприємства починають включати нові заходи безпеки в кожен хмарний проєкт, а не додавати їх до нього в останню чергу. Оскільки стан публічних хмарних даних постійно змінюється, гіперскейлери постійно вдосконалюють свої пропозиції щодо безпеки, щоб задовольнити постійно зростаючі потреби своїх клієнтів.

Зростаюча поширеність кіберзагроз у поєднанні зі збільшенням обсягів даних, що зберігаються в хмарі, перетворили кібербезпеку на важливий "перший крок" для підприємств у різних галузях. Керівники повинні переконатися, що в кожну хмарну ініціативу включені та впроваджені надійні методи безпеки для захисту конфіденційних даних.

Аби гарантувати, що їхні організаційні дані дійсно захищені, підприємства мають впровадити такі стратегії безпеки, як контроль доступу, багатофакторна автентифікація, шифрування та сегментація мережі. Керівники також повинні розробити комплексний план реагування на інциденти, щоб швидко реагувати на будь-які порушення безпеки або проблеми, які можуть виникнути.

Через потенційну можливість витоку особистої інформації та підриву репутації організації, безпека даних у публічних хмарах має вирішальне значення для збереження довіри клієнтів і забезпечення довгострокового успіху бізнесу, який покладається на хмарні обчислення.

DevOps і платформна інженерія

Оскільки все більше організацій починають впроваджувати хмарні архітектури та технології, DevOps і платформна інженерія в публічній хмарі переживають стрімке зростання та інновації. Провідні галузеві гіперскейлери пропонують цілий ряд інструментів і послуг для їх підтримки, таких як конвеєри безперервної інтеграції (CI) і безперервної розробки (CD), автоматизація та інфраструктура як код. Ці інструменти дозволяють підприємствам підвищити швидкість і ефективність процесів розробки програмного забезпечення, одночасно підвищуючи надійність і масштабованість своїх додатків.

Оскільки складність сучасних хмарних додатків продовжує зростати, важливість DevOps та платформної інженерії стає ще більш критичною. Впроваджуючи найкращі практики в цих сферах, організації можуть зменшити ризик простоїв, покращити свою здатність реагувати на мінливі ринкові умови і, зрештою, досягти більшого успіху в бізнесі — надаючи цінність своїм клієнтам швидше та ефективніше, ніж будь-коли раніше.

Хмарні рішення докорінно змінюють те, як підприємства «керують ІТ». За наявності правильних стратегій хмарні технології стають інструментом, а не перешкодою для майбутніх успіхів.

Лідери на цьому шляху не повинні йти поодинці. Використання стратегічного партнерства та опора на колег, які мають досвід хмарної міграції, може допомогти швидко виправити або навіть обійти будь-які помилки на шляху до хмарних технологій.

Ілюстрація: dqindia.com


    * Гіперскейлери (від англ. hyperscale — гіпермасштабування) — це велика мережа дата-центрів по всьому світу, які прагнуть до більшого покриття і використовуються з метою проведення масштабних обчислень.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!Не турбувати. Як сфокусуватися в інформаційному шумі!
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)