ТЕНДЕНЦІЇ | Ризик-менеджмент 11 березня 2024 р.

Ризик є скрізь: гіперпідриви вимагають постійного переосмислення

Дослідження «Accenture Risk Study: 2024 Edition» засвідчує, що ризики є скрізь, а деякі з них впливають один на одного, створюючи павутину загроз. Ситуація ускладнюється ще й тим, що компаніям доводиться мати справу з ризиками з інших секторів. У той же час, лідери з ризик-менеджменту допомагають своїм компаніям впевнено брати на себе більше ризиків, щоб забезпечити зростання та стійкість.

Ризик є скрізь: гіперпідриви вимагають постійного переосмислення

Ландшафт ризиків змінюється

Сьогодні мегапотрясіння продовжують виникати, а підриви та волатильність є постійними. Руйнівні погодні явища, геополітичні катаклізми та економічна невизначеність є новою нормою. Фахівці з управління ризиками перебувають під зростаючим тиском і пильною увагою, включаючи найдосвідченіших практиків.

Це добре відображено в дослідженні «Accenture Risk Study: 2024 Edition», де у середньому понад вісім із десяти фахівців зазначають, що складні, взаємопов’язані ризики з’являються все швидше. Серед основних ризиків, що зростають: операційні ризики (30%); фінансові ризики (30%); та ризики, пов’язані з проривними технологіями (29%), що на дев’ять відсоткових пунктів більше, ніж у 2021 році. Також із 2021 року зростає важливість регуляторного та комплаєнс-ризику — 27%, що на вісім відсоткових пунктів більше.

Дослідження також показує, що окремі ризики можуть швидко перетворитися на серйозні загрози, коли вони пов’язані між собою, створюючи павутину ризиків, які необхідно пом’якшувати та управляти ними. Наприклад, операційні ризики призводять до ескалації стратегічних, регуляторних і комплаєнс-ризиків, фінансових ризиків, ризиків втрати даних і порушення конфіденційності, а також ризиків, пов’язаних із підривними технологіями. Ситуація ускладнюється тим, що вони мігрують між секторами і стають серйозною проблемою для респондентів цього дослідження.

Щойно здається, що ми досягли піку ризику, з’являється нова загроза

Компаніям необхідно по-іншому думати про те, як пом’якшити ризики та керувати ними. Частково це означає модернізацію навичок і технологій ризик-функції. Але це також означає формування ризик-мислення в усій організації, щоб кожна функція і кожен співробітник мав інструменти та можливості для виявлення і пом’якшення загроз. У сучасному цифровому світі ризик — це справа кожного, тому що він є скрізь.

Ризик-лідери розчищають шлях вперед

Компаніям слід прискорити своє реагування на все більш поширене та складне середовище ризиків і вжити заходів для переосмислення управління ними. Орієнтиром має стати шлях, який проклали лідери, опитані в рамках дослідження Accenture. Вони мають більш зрілі можливості управління та краще реагують на нові ризики. Вони більш здатні визначати вплив окремих ризиків один на одного і набагато активніше розставляють пріоритети в діях щодо підготовки своєї функції управління ризиками до зростаючого рівня складності і прискореного темпу розвитку сучасного ризикового ландшафту.

Ці лідери демонструють цінність і переваги професійного ризик-менеджменту і можуть допомогти бізнесу розширити межі зростання та інновацій, беручи на себе більше ризиків, будучи впевненими в тому, що загрози виявлені, кількісно оцінені та пом’якшені максимально ефективно.

Автори дослідження дійшли висновку, що ризик існує всюди. Проте немає єдиної думки щодо нагальності реагування на них і розбудови необхідного потенціалу та лідерства, щоб функція управління ризиками була захищеною на майбутнє. Досвід показує, що недостатньо ефективний ризик-менеджмент наражає компанії на більший рівень загроз і вразливостей, підриваючи при цьому стійкість і зростання бізнесу. Компанії, які прагнуть переосмислити та переорієнтувати свій підхід до управління ризиками, можуть наслідувати лідерів у цій сфері чотирма способами:

  1. Інвестувати в нові та перспективні технології для кращого виявлення, кількісної оцінки та пом’якшення ризиків у масштабах всього підприємства.

  2. Створювати ризик-лідерів майбутнього, щоб розблокувати стійкість і зростання бізнесу.

  3. Максимізувати гнучкість функції ризик-менеджменту для швидкого реагування на нові загрози за допомогою більш надійних можливостей і гнучкої архітектури.

  4. Зробити ризик справою кожного.

Як ризик-лідери підсилюють бізнес

Ризик-лідери, порівняно з їхніми колегами з менш зрілими ризик-можливостями...

  • у 3,1 рази більше задоволені своїми зусиллями, спрямованими на те, щоб ризики ефективніше працювали з іншими функціями;

  • у 2,7 рази більше твердо переконані, що найважливішою метою фахівців із ризиків є оптимізація нових видів діяльності;

  • у 2,6 рази більше вважають, що вони підвищують стійкість бізнесу;

  • у 2,4 рази більше впроваджують технології для покращення процесу прийняття рішень, пов’язаних із функцією ризик-менеджменту;

  • у 2,2 рази більше покращують свою здатність виявляти та кількісно оцінювати ризики;

  • у 1,9 рази більше задоволені своїми зусиллями щодо зниження витрат на управління ризиками за допомогою аутсорсингу та автоматизації.

Ризик є скрізь, і дане дослідження підтверджує, що в різних галузях і географічних регіонах компанії стикаються із взаємопов’язаною мережею бізнес-загроз. Багато з них не готові до нових викликів. Недостатня увага до ризиків у масштабах всієї організації робить їх вразливими і перешкоджає їхньому переосмисленню. Шлях вперед зрозумілий: слідувати за ризик-лідерами і перетворювати гіперпідриви та ескалацію криз на можливості для розбудови стійкості та зростання бізнесу.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
S.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюйS.U.M.O. (Shut Up, Move on®). Замовкни та працюй

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)