ТЕНДЕНЦІЇ | Дослідження 8 жовтня 2009 р.

Управління ризиками в скрутні часи

Управління ризиками в скрутні часи Компанією Accenture проведено дослідження Global Risk Management Study 2009, яке базувалося на опитуванні 260 фінансових директорів та директорів з управління ризиками, а також інших топ-менеджерів, які відповідно до своїх посадових інструкцій мають справу з управлінням ризиками. Дослідження виявило, що компанії 40% респондентів підвищили або планують підвищити інвестиції у сферу управління ризиками протягом найближчих шести місяців. Приблизно третина респондентів (31%) відзначили, що їхні компанії розмірковують про можливість підвищення інвестицій в управління ризиками.

Дослідження Accenture також виявило нестачу інтеграційних процесів, а також поточного управління ризиками та результативністю. І хоча половина респондентів наголосила, що функція управління ризиками у їхніх компаніях глибоко інтегрована у стратегічне планування (48%) чи у прийняття інвестиційних та дивестиційних рішень (45%). Всього 27% заявили, що функція управління ризиками інтегрована в процес встановлення цілей чи управління результативністю.

"Таким чином, менеджери можуть суттєво підвищити результативність та позицію на ринку своїх компаній, прив'язавши управління ризиками та результативністю до процесу прийняття рішень", — стверджує Ден Лондон (Dan London), керівний директор практики управління фінансами та результативністю в Accenture.

"Вміння бути ефективними залежить від здатності інтегрувати практики управління ризиками у всі без винятку процеси компанії", — наголошує він.

Респонденти опитування визначили найрозповсюдженіші проблеми, пов'язані з управлінням ризиками, серед яких:

  • неефективна інтеграція процесів управління ризиками в процес прийняття рішень (таку відповідь дали 85% респондентів);
  • відсутність зв'язку між стратегією компанії та процесом управління ризиками (85%);
  • неефективна культура управління ризиками (82%);
  • неадекватність або відсутність необхідних фінансових та бізнес-даних, із допомогою яких можна було б оцінити ризики (80%);
  • відсутність інтеграції між різними видами ризиків (78%);
  • відсутність чіткого розподілу відповідальності між корпоративними та бізнес-одиницями (78%).

Дослідження також показало, які переваги отримують компанії, яким вдається успішно справлятися з завданням управління ризиками. Наприклад, якщо приблизно три чверті (72%) респондентів відзначили, що функція управління ризиками позитивно впливає на їхню здатність справлятися з регуляціями, то майже дві третини (61%) також наголосили, що вона має вплив на здатність компанії залишатися прибутковою. 58% також відзначили, що успішне управління ризиками має позитивний вплив на управління ліквідністю та грошовим потоком.

"Сучасна економічна криза — це величезний стрес для функції управління ризиками у будь-якій компанії. Але уроки, які вона дає, можуть бути використані для відновлення впевненості та створення сильнішої, краще інтегрованої і кращої платформи для підвищення результативності у будь-яких економічних умовах", — наголошує Ден Лондон.

» Див. повний звіт — Report on the Accenture 2009 Global Risk Management Study (PDF, 1,56 MB)

За матеріалами "Managing Risk for High Performance in Extraordinary Times", Accenture.
Підготував: Ярослав Федорак, MCUa.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Торгівці правдою. Бізнес на новинах та битва за фактиТоргівці правдою. Бізнес на новинах та битва за факти
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Можливо все!Можливо все!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)