ТЕНДЕНЦІЇ | ERP 18 лютого 2010 р.

ERP: вартість володіння падає, строк впровадження скорочується

Відповідно до результатів дослідження консалтингової компанії Panorama Consulting Group, сукупна вартість володіння корпоративним програмним забезпеченням (ПЗ) у минулому році скоротилася до 6,2 млн. доларів, порівняно з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. Строк впровадження ERP-систем також скоротився до 18,4 місяців у порівнянні з показником 2008-го року (19,8 місяців). Крім того, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році таких ERP-впроваджень було 59%, пише TADVISER.

За даними Panorama Consulting Group, які включають порівняльні дані з показниками 2008-го року, компанії усвідомили свої помилки у впровадженні ERP-систем, і вживають невеликі, але важливі заходи щодо виправлення сформованої ситуації. У дослідженні взяли участь 1600 організацій, які здійснювали впровадження ERP-систем протягом останніх чотирьох років.

1. Сукупна вартість володіння корпоративним ПЗ скоротилася в середньому до 6,2 млн. доларів у порівнянні з 8,5 млн. доларів у 2008-му році. У середньому початкові витрати на розгортання ERP-систем з урахуванням розмірів компаній склали 6,9% від річного доходу в порівнянні з 9,0% у 2008-му році.

На думку експертів консалтингової компанії, таке зменшення більш ніж на 20% можна пояснити скороченнями ІТ-бюджетів і зниженням активності впровадження ERP-систем у відповідь на нестабільні глобальні економічні умови. У результаті скорочення витрат на ІТ-проекти компанії менш задоволені своїми інвестиціями в ERP-системи, ніж у минулі роки.

2. Строки реалізації ERP-проектів. Впровадження ERP-систем в організаціях триває 18,4 місяці, що трохи менше, ніж у 2008-му році (19,8 місяців).

Фахівці Panorama Consulting Group пояснюють скорочення строків ERP-проектів економічним спадом, в умовах якого компанії змушені більш жорстко управляти строками впровадження ERP-систем. Крім того, ряд компаній обмежив свої ініціативи по впровадженню корпоративного програмного забезпечення.

3. Витрати на впровадження ERP-систем. Відповідно до дослідження, 54% ERP-проектів виконуються з перевищенням бюджету, тоді як у 2008-му році 59% впроваджень ERP-систем вийшли за рамки бюджету.

Експерти такий результат пояснюють тим, що багато організацій, що брали участь у дослідженні, на етапі планування не змогли виділити всі потенційні витрати проекту, у той же час плануючи витрати, не характерні для проектів впровадження ПЗ, такі як управління проектами, управління організаційними змінами, оновлення встаткування тощо.

Крім того, відповідно до дослідження, більшість впроваджень ERP-систем не збільшують цінність бізнесу, і компанії неефективно управляють організаційними змінами при впровадженні ERP.

Останнє зауваження стосується вибору між «традиційним» програмним забезпеченням і рішеннями, що надаються за моделлю SaaS (Software-as-a-Service). У середньому впровадження систем, що надаються за моделлю SaaS, здійснюється в коротший термін — 11,6 місяців, тоді як впровадження «традиційного» ПЗ займає 18,4 місяців. Крім того, вартість розгортання SaaS-рішень нижче — 6,2% від річного доходу — проти 6,9% для «традиційного» ПЗ. Задоволеність клієнтів від розгортання рішень за моделлю SaaS становить 52,6%, тоді як задоволеність компаній від «традиційних» ERP-систем становить 50%.

Однак ERP-системи, що надаються за моделлю SaaS, не позбавлені недоліків. Відповідно до дослідження, у впровадження SaaS-рішень набагато менше шансів досягти очікуваних переваг для бізнесу — 23,5% проти 42,9% для «традиційного» ПЗ. Крім того, більш імовірно, що впровадження рішень за моделлю SaaS перевищать бюджет — 70,6% проти 59% для «традиційних» ERP-систем.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)