ТЕНДЕНЦІЇ | ІТ-пріоритети 22 червня 2011 р.

CIO обирають хмарні обчислення, BI і мобільність

ІТ-директори називають хмарні обчислення, мобільні рішення й рішення для бізнес-аналізу даних (BI) у якості стратегічних технологій. Про це повідомляється у черговому дослідженні IBM.

IBM: CIO обирають хмарні обчислення, BI і мобільність Компанія IBM опитала більше 3 тис. ІТ-директорів зі всього світу й прийшла до висновку, що 60% організацій готові до впровадження протягом наступних п'яти років рішень на базі технології хмарних обчислень. Це вдвічі більше аналогічних показників 2009-го року.

Оскільки попит на постійно зростаючі обсяги інформації продовжує збільшуватися, компанії шукають шляхи легкого й прямого доступу до даних і додатків. Таку можливість забезпечує технологія хмарних обчислень, причому економічно ефективним і завжди доступним способом, говориться у звіті "The Essential CIO" корпорації.

Результати нинішнього дослідження свідчать про різкий ріст інтересу до хмарних обчислень, особливо в сфері ЗМІ й індустрії розваг (73%), в автомобільній промисловості (70%) і телекомунікаційної галузі (69%).

Що стосується розподілу цього показника по регіонах, то на даний момент 7 з 10-ти ІТ-директорів у США, Японії й Південній Кореї, і 68% респондентів у Китаї визначають "хмарні" ініціативи як першочергове завдання. Це значно вище, ніж у 2009-му році, коли інтерес до хмарних обчислень проявляли лише близько третини опитаних ІТ-директорів у цих країнах.

Дослідження IBM також показало, що 83% опитаних ІТ-директорів розглядають бізнес-аналітику й інші методи аналізу серед головних пріоритетів при пошуку ефективних способів управління зростаючими обсягами даних, які тепер є в їхньому розпорядженні.

Крім того, технології мобільних обчислень і мобільних рішень зараз сприймаються майже трьома чвертями (74%) опитаних ІТ-директорів як перетворюючих факторів, що змінюють правила гри в сферах їхнього бізнесу. За даними дослідження 2009-го року, ІТ-директорів з таким баченням було 68%.

Бізнес-аналіз й інші аналітичні методи викликають найбільший інтерес у хімічній і нафтовій промисловості, у галузі споживчих товарів і сфері охорони здоров'я, де 91%, 89% і 86% опитаних ІТ-директорів відповідно відзначили ці технології як важливу частину своїх перспективних планів.

Мобільним рішенням як пріоритетним напрямкам розвитку віддавали перевагу в туристичній індустрії (91% респондентів), у сфері ЗМІ й індустрії розваг (86%), а також в енергетичній галузі та сфері комунальних послуг (82%).

Управління ризиками назвали найважливішим завданням у фінансовій і банківській галузі, де більше 80% опитаних ІТ-директорів повідомили, що вони приділяють цій проблемі підвищену увагу.

Джанет Хоран (Jeanette Horan), віце-президент і головний директор з інформаційних технологій в IBM, говорить, що оскільки технології стають ключовим засобом досягнення конкурентної переваги й охоплюють всі аспекти діяльності підприємства, "роль ІТ-директора ніколи ще не була настільки значимою, як сьогодні".

ІТ-директор більше не сприймається як "головний ІТ-механік" — сьогодні визнається значимість цієї посади для отримання вигоди від використання технологій й одержання цінної для бізнесу інформації зі складних систем.

Злиденним питанням для ІТ-директорів є зменшення складності — більше 80% респондентів повідомили, що вони планують реалізувати проекти зі спрощення внутрішніх процесів. Скорочення витрат також залишається важливим завданням, оскільки ІТ-директори прагнуть робити більше з меншими витратами, підтримувати творчий підхід і впроваджувати інновації.

За матеріалами TADVISER.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
МікромайстерністьМікромайстерність
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)