ТЕНДЕНЦІЇ | Характеристики топ-менеджерів 21 листопада 2016 р.

Навички міжособистісної взаємодії: чи це найважливіше для керівника?

Ніхто не заперечуватиме, що навички міжособистісної взаємодії — це дуже важливо для успіху керівника. Але подеколи компанії приділяють цьому типу вмінь надмірну увагу. Таким є один із висновків дослідження, яке здійснили представники Колумбійської бізнес-школи1.

Навички міжособистісної взаємодії: чи це найважливіше для керівника? Під час проведення дослідження автори вивчили базу даних з відомостями стосовно оцінювання понад 2 600 кандидатів на вищі управлінські посади як публічних, так і приватних фірм (від стартапів до компаній з річними доходами понад $1 млрд.).

Інформація щодо оцінювання, яка збиралась у період між 2000-м та 2013-м роками, ґрунтувалась на чотирьохгодинному інтерв’ю. В результаті складався 20-40-сторінковий опис поведінкового портрету кандидата (при цьому враховувались якості, котрі демонструвала людина, починаючи ще з дитячого віку). Крім демографічної інформації, кожний фінальний звіт містив 30 категорій особистісних та професійних характеристик. Ця база даних використовувалась інвесторами, членами рад директорів та керівниками HR-напряму для оцінювання кандидатів на найвищі управлінські посади (зокрема, на позиції CEO, фінансового директора та операційного директора).

Дослідники згрупували всі характеристики за чотирма наступними категоріями: «наявність управлінського таланту», «здатність ефективно досягати бізнес-цілей», «наявність харизми» та «розвиненість стратегічного та творчого мислення».

Кандидати, котрі відразу винаймались на позицію гендиректора, як правило, набирали у всіх чотирьох категоріях більшу кількість балів, ніж їхні колеги, котрі призначались на посади нижчих рівнів.

Також, як побачили автори, індивіди, котрі перевершили своїх колег за сукупною сумою балів та отримали призначення на посади інші, ніж позиція СЕО, через певний час із більшою ймовірністю ставали генеральними директорами. Цей висновок говорить про те, що деякі потрібні для управлінської роботи характеристики послідовно проявляються протягом усього професійного шляху людини і, відповідно, їх можна розпізнати ще на ранніх етапах її кар’єри.

І ще одне спостереження авторів: у ситуаціях, коли кандидати-чоловіки і жінки набирали приблизно однакову кількість балів, ймовірність призначення на посаду гендиректора бізнес-леді була на 28% нижчою. Отже, на найвищих щаблях корпоративної ієрархії гендерний розрив залишається все ще доволі значним.

Але, можливо, найцікавіший висновок дослідження стосується того, що індивіди, призначені на посаду гендиректора, набрали значно вищі, ніж інші кандидати, бали в категоріях, які стосуються навичок міжособистісної взаємодії (серед іншого, це бажання вислуховувати інших, готовність функціонувати в команді, сприйнятливість до критики) і значно нижчі — в категоріях, що вказують на ступень результативності виконання завдань (зокрема, це ефективність, ініціативність щодо виявлення потенційних проблем та здатність вчиняти запобіжні дії). Як стверджують автори, це може бути ознакою того, що компанії приділяють непропорційно велике значення суто особистісним характеристикам, при цьому недооцінюючи якості, що стосуються власне управлінської продуктивності, а саме здатності досягати бізнес-цілей, дисциплінуючи себе та скеровуючи відповідним чином підлеглих.

За матеріалами "Nice Guys Finish First", strategy+business.

Ілюстрація: Project Smart


    1 Джерело: Стівен Каплан (Steven Kaplan) та Мортен Соренсен (Morten Sorensen) «Are CEOs Different? Characteristics of Top Managers» («Чи CEO є іншими? Характеристики топ-менеджерів», Columbia Business School Research Paper No. 16-27, лютий 2016.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)