ТЕНДЕНЦІЇ | Технології 7 березня 2017 р.

Хмарні сервіси — джерело прихованої конкурентної переваги

Стикаючись зі все більшим тиском з боку суспільства, керівники компаній гарячково шукають нові інструменти, які б дозволили повноцінно інкорпорувати філософію сталого розвитку в засади функціонування своїх ланцюгів постачань. Хоча, як стверджують деякі фахівці, один такий інструмент вже є — це технологія хмарних обчислювань.

Хмарні сервіси — джерело прихованої конкурентної переваги Використання хмарних сервісів дає компаніям можливість суттєво скоротити витрати на IT-інфраструктуру і мережі зберігання даних, а також небувалу гнучкість у задоволенні своїх інформаційно-обчислювальних потреб. Але як використання цієї технології впливає на економічні та екологічні показники фірми? Це поки що мало вивчене питання стало предметам дослідження, яке провели фахівці коледжу бізнес-адміністрування Род-Айлендського університету Дара Шнайдерьянс (Dara Schniederjans) та Дуглас Хейлс (Douglas Hales)1. Автори провели опитування 247 CEO, менеджерів та IT-спеціалістів американських компаній, які виконують різні функції в рамках ланцюга постачань (серед іншого, це виробнича діяльність, дистрибуція та роздрібна торгівля). Оскільки вважається, що найбільшою перепоною для впровадження екологічних ініціатив є їхня доволі висока вартість, дослідників цікавило питання — чи можуть компанії компенсувати понесені витрати за рахунок коштів, зекономлених завдяки використанню хмарних сервісів. Згідно авторів, фірми, які віддали перевагу хмарній технології, демонстрували зростання обсягів продажу, підвищення операційних надходжень, збільшення доходності активів та інвестицій.

Щодо реалізації ідеї сталого розвитку, це також, на думку авторів, як правило, допомагало компаніям скоротити витрати. Вони витрачали менше коштів на розхідні матеріали, переробку відходів та зменшували споживання електроенергії. Крім усього, за словами дослідників, використання технології хмарних обчислень допомогло компаніям зменшити обсяги твердих відходів. Також вони застосовували менше токсичних і шкідливих речовин та взагалі суттєво скоротили споживання ресурсів. У підсумку цим фірмам стало легше виконувати відповідні регуляторні вимоги.

У цілому, автори стверджують, що хмарні технології дають фірмам, котрі прагнуть зробити «ривок» та вийти у віртуальний простір, приховану конкурентну перевагу. Дослідники пояснюють це тим, що хмарні технології дозволяє значно зменшити операційні витрати на всьому протязі ланцюга постачань, відмовитись від утримання громіздкої фізичної інфраструктуру та замінити застарілі способи взаємодії з партнерами на сучасні. Персонал кількох фірм-партнерів може будь-якої миті отримати доступ до потрібної інформації та вільно обмінюватись даними. У ході опитування дослідники побачили деякі підтвердження тіснішої взаємодії, яку налагодили між собою партнерські фірми завдяки хмарним обчисленням. Зокрема, респонденти говорили, що їм стало легше гармонізувати цілі зі стимулами для їхнього досягнення, а також, що вони ефективніше використовують ресурси зі спільного пула, практично безперебійно обмінюються інформацією та можуть спільно генерувати нові знання.

Як стверджують автори, вони довели емпірично, що використання хмарних сервісів дає бізнесу неявну конкурентну перевагу, а також змогу «ефективно збалансувати економічні й екологічні аспекти своєї діяльності».

За матеріалами "Serendipity in the Cloud", strategy+business.

Ілюстрація: Depositphotos.com




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
МікромайстерністьМікромайстерність
Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiалТворча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)