БІЗНЕС-ОСВІТА | Спеціалізовані програми МВА 27 жовтня 2005 р.

Спеціалізовані програми МВА зараз в моді

Автор: Nunzio Quacquarelli
Переклад: Анна Качкалда, SCG

2 листопада 2005 р. у Києві відбудеться найбільша міжнародна виставка бізнес-освіти WORLD MBA TOUR

Все більше і більше університетів пропонують програми MBA. Відповідно, для бажаючих навчатися на цих програмах стає все важче і важче визначитися з бізнес-школою, яка найкраще задовольнить їх потреби. Багато бізнес-шкіл відходять від "загального" формату, що діяв протягом останніх 30-ти років. Але процес відходу є досить суперечливим. За словами професора школи менеджменту ESSEC Alain Lempereur, це дозволяє менш відомим школам ставити під сумнів загальноприйнятий факт, що школи, які займають місця у макро-рейтингах, є найкращими в усьому.

Тенденція займати нішу на один рік, чи запускати спеціалізовані програми MBA користується попитом на ринку. Зараз у Вас є широкий вибір спеціалізацій MBA (від бухгалтерського обліку та фінансів до менеджменту спорту). Декан школи менеджменту в університеті Nottingham Scott Goddard каже: "Наші спеціалізовані програми МВА з фінансів, так само, як зі страхування та управління ризиками є популярними серед аплікантів. Усі групи переповнені". Цього року більше 1000 кандидатів відвідують спеціалізовані програми MBA у Великобританії і більш ніж 2000 у Європі, порівняно з лише приблизно 200 відвідувачами з усієї Європи 8 років назад.

Все ж таки поява даної ніші програм МВА не обійшлася без суперечок. Багато бізнес-шкіл продовжують відхиляти ідею існування спеціалізованих програм МВА. Професор Ian Turner, колишній директор програм МВА у Школі менеджменту Henley вважає, що слова в самому терміні "спеціалізована програма МВА" є протилежними за значенням. "Метою навчання для ступеню MBA не є отримати спеціалізовану підготовку по певному предмету. MBA розробили як загальну ступінь з менеджменту. Її функція полягає в тому, щоб "довершити Вас" як особистість та розвинути Ваші лідерські навички, тим самим підготовлюючи Вас до виконання обов'язків вищого керівництва."

Американські школи, зокрема, пропонують наступний формат навчання на програмі МВА: перший рік включає загальний курс навчання, а на другому вже пропонують спеціалізацію у конкретному обраному полі діяльності. "Лише кілька шкіл мають необхідні ресурси для того, щоб бути кращими за інших у викладанні спеціалізованих дисциплін", говорить Patrick Harker, декан Wharton School.

Під час міжнародного дослідження TopMBA.com було опитано рекрутингові служби більш ніж 500 компаній з усього світу, щоб вияснити, які школи випускають кращих випускників спеціалізованих МВА. Результати підтвердили, що "Ліга плюща" (об'єднання привілейованих університетів і коледжів Північного Заходу США) та top Европейські школи підтримують лідируючі позиції у більшості сфер, хоча деякі менші школи також прориваються зі своїми спеціалізованими програмами.

У таблицях наведено перелік 10 Європейських та 10 Американських МВА програм, які вважаються кращими, на думку рекрутингових служб, та пропонують спеціалізацію у сферах маркетингу, фінансів та корпоративного управління.

Маркетинг став майже наукою під прискіпливим наглядом статистів, працюючих у top бізнес-школах. Такі складні аналітичні техніки, як консолідований та кластерний аналіз, дозволяють сегментацію споживачів на більш точному рівні. Розвиток Інтернету та співставлення баз даних, що містять детальну інформацію про клієнтів, лише допомогли підкреслити цінність та складність маркетингових інструментів для досягнення конкурентних переваг.

Таблиця 1. Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства
у сфері маркетингу

Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства у сфері маркетингу

Фінанси є настільки комплексною галуззю, що багато шкіл мають великі відділи, присвячені даній дисципліні. У більшості світових інвестиційних банках працюють, в основному, випускники MBA зі шкіл з потужною репутацією у фінансовій сфері. Однак, лише нещодавно було розроблено спеціалізовані програми, присвячені фінансам як професійній галузі.

Таблиця 2. Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства
у сфері фінансів

Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства у сфері фінансів

Деякі нішеві програми MBA не відстають від моди. Останніми роками був справжній шквал нових програм MBA, спеціалізованих на корпоративній соціальній відповідальності. Нові програми було запущено у бізнес-школі університету Nottingham та Женевському університеті. Це, однак, загальновизнані школи у даній сфері. Tuck запустили кілька конференцій на дану тему та на тему корпоративного управління, яка є обов'язковим основним курсом, а також нтегрується з багатьма іншими дисциплінами школи.

Таблиця 3. Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства
у сфері корпоративного управління

Бізнес-школи, яким надають перевагу рекрутингові агентства у сфері корпоративного управління

Незважаючи на школи "вищого рівня", які домінують у наведених таблицях, тут з'являються і деякі нішеві програми MBA. За результатами дослідження TopMBA.com, добре функціонують спеціалізовані програми МВА з інформаційного менеджменту у Theseus (Rotterdam) та SDA Bocconi. Однорічна міжнародна програма МВА з підприємництва в Instituto de Empresa визнана найкращою у Європі. Також популярною програмою MBA є спортивний менеджмент.

Зручність — це велика перевага для спеціалізованої програми MBA. Заняття протягом неповного робочого дня або дистанційні навчальні програми, які дозволяють людям не відриватися від робочого процесу, є дуже успішними. Rachel Tufft, директор з маркетингу та прийому на навчання у Манчестерській бізнес-школі, спостерігає швидкий розвиток своїх дистанційних програм MBA. За її словами, на спеціалізовані програми з бухгалтерського обліку та інжинірингу в даній школі попит набагато перевищив очікування. "У цих програмах є реальна потреба серед працюючих професіоналів, що постійно зайняті, та які бажають збагатити свою бізнес-освіту і знають сферу, в якій бажають спеціалізуватися".

Таким чином, реальність полягає в тому, що багато менш кваліфікованих людей просто хочуть досягнути прогресу у межах існуючої сфери, а спеціалізована програма MBA може надати їм статус MBA та допомогти у кар'єрному зростанні.

За додатковою інформацією завітайте на www.topmba.com.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів
22-23 листопада 2018
Київ
Комплексне управління логістикою
28 листопада 2018
Київ
Фінанси для керівників та нефінансових менеджерів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вообрази. Как работает креативностьВообрази. Как работает креативность
Ицхак Адизес. Лучшее. Пища для размышленийИцхак Адизес. Лучшее. Пища для размышлений
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Истинный профессионализмИстинный профессионализм
Ваша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результатыВаша группа поддержки. Программа личного развития, дающая поразительные результаты

Відгуки

Мар'ян, Gorm19992@mail.ru
я дуже хочу навчатися в Американські школі.Як що можна навачатися в Америці то зкажіть як.
І я дуже зацікавлений як відбувається навчаня в Американські школі.

I very want to study in American to school.As that it is possible навачатися in America зкажіть as.
And I am very interested as there is навчаня in American to school.
2006-02-11 11:46:44
Відповістисистема корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)