БІЗНЕС-ОСВІТА | МВА 14 липня 2006 р.

Пристосування МВА до реального світу

Різниця між тим, що викладають у навчальних закладах і що відбувається у реальному світі може спричинити велику шкоду бізнесу. Один досвідчений керівник (який попросив залишитися анонімним) розповів історію про студента МВА, який зумів отримати лідерську позицію в технологічному проекті компанії, що входила у рейтинг Fortune 500. "Жоден із випускників МВА не може мати необхідного досвіду для ведення проектів управління інформаційними технологіями такого рівня, — стверджує він. — Майже кожен фокусує свою увагу на збільшенні прибутків компанії, але ніхто не проводить перевірки, чи дійсно вдалим буде впровадження та інтеграція ІТ-систем. Очевидно, вони або не прослухали відповідного курсу МВА, або ж програма МВА взагалі не має таких курсів. В результаті компанія втратила ні багато, ні мало $40 млн."

Bill DeLone, декан однієї із американських бізнес-шкіл, неодноразово чув подібні історії. Він говорить, що безсумнівною є потреба пристосування програм МВА до реальних вимог бізнес-світу. Існує завдання поєднати теорію та практику і досягнути того, щоб випускники мали змогу втілити свої знання у реальних завданнях бізнесу.

Бізнес-школи повинні працювати над покращенням своїх курсів для того, щоб вони були корисними для бізнес-світу не лише на папері. Деякі бізнес-школи вже заснували спеціальні консультаційні кабінети, які відповідають за розвиток навичок студентів у сфері інформаційних технологій. Вони використовують безпосередні зв'язки зі справжніми клієнтами, основними регіональними працедавцями, для того, щоб розробити дієві програми навчання. "Ми мусимо бути переконані, що люди, які отримують освіту МВА сьогодні можуть відповідати вимогам управління інформаційними технологіями".

Керівникам компаній подобається співпрацювати із такими консультаційними центрами при школах, оскільки тут вони мають змогу найняти на роботу найкращі кадри. "Студенти, яких я найняв після прослуховування цієї програми, — говорить Leif Ulstrup, що працює у компанії Deloitte & Touche, — показали себе дуже успішними в роботі над зменшенням прірви між технологічною та іншими сферами".

Попри те, що методи навчання постійно змінюються, незмінною залишається потреба технологічної освіти. "МВА — це загальна освіта, тому її слід комбінувати із технологічними напрямками", — стверджує Marc Meyer, професор менеджменту в Northeastern University у Бостоні. Він веде High Technology MBA Program — спеціалізовану програму, яка надає бізнес-навички технологічним управлінцям.

Ярослав Федорак, за матеріалами CIO Insight.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27-28 квітня 2021
Київ+ONLINE
Управління проєктами
29-30 квітня 2021
Онлайн-курс
Управління відділом продажу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесіМистецтво змінювання сердець, умів, дій: шлях зачарування в бізнесі
Нетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікаціїНетворкінг для інтровертів. Поради для комфортної та ефективної комунікації
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівbigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)