БІЗНЕС-ОСВІТА | МВА 1 вересня 2006 р.

Назад до школи...

Додатковий диплом може стати Вашим квитком до більш високооплачуваної посади, швидшого кар'єрного зростання чи взагалі — іншої професії. Але чи виправдовують себе грошові витрати та численні перешкоди, з якими Вам обов'язково доведеться зіткнутися на шляху до здобуття додаткової освіти? — запитує автор статті Erin Burt (Kiplinger's Personal Finance).

Незалежно від того, чи Ви досі навчаєтеся, чи нещодавно закінчили університет, чи вже давно працюєте, Новий рік — найкращий час для оцінки пройденого шляху та прийняття рішення — чи потрібна Вам бізнес-освіта. Чи задоволені Ви поточним станом речей? А можливо, Вашою метою є просування по бізнес-драбині?

Після оцінки своїх кар'єрних сподівань перед Вами може виникнути перспектива вступу до бізнес-школи. Але майте на увазі, перспективою такого рішення може стати як кар'єрне зростання та підвищення прибутків, так і порожня трата часу та суцільне розчарування. Все залежить лише від мети, яку Ви ставите перед собою, йдучи на програму МВА. Не всі випускники бізнес-шкіл мають змогу здобути омріяну роботу чи бажаний рівень компенсації. Тому слід дуже уважно оцінити свою мотивацію. Чи дійсно Вам потрібна додаткова освіта і МВА ступінь, популярність якого в Україні лише починає зростати?

Перше питання, яке слід собі задати: "Чи йдете Ви у бізнес-школу, щоб досягнути конкретної мети, чи просто для того, щоб уникнути здійснення інших справ?" Як виявляється, відповісти на це запитання дуже просто. Якщо Ви потребуєте диплому МВА через те, що без нього неможливе Ваше подальше просування по кар'єрній драбині чи Ви просто прагнете змінити поле діяльності — значить Ви близькі до успіху, оскільки використовуєте правильні мотиваційні принципи. Якщо ж причиною обрання додаткової освіти є прагнення виграти час, оскільки Ви ще не вирішили чим зайнятися, або ж Ви просто чекаєте, поки розвинеться (покращиться) ринок — значить краще взагалі відмовитися від освіти, оскільки така мотивація є неправильною.

Окрім того, для здобуття рівня МВА зовсім не зайвим буде досвід роботи. Особливо, якщо Ваша попередня спеціальність далека від бізнесу. Деякі бізнес-школи навіть не розглядатимуть Вашу кандидатуру, якщо Ви не маєте відповідного досвіду роботи.

У будь-якому разі, приймаючи рішення повернутися до навчання, будьте обережними — цей вибір обов'язково вплине на Ваше подальше життя. Тільки від Вас залежить, наскільки успішним він виявиться.

Ярослав Федорак, за матеріалами Yahoo! Finance.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!Не тупи. Працюй над собою, прокачуй свою крутість і отримай життя, про яке мрієш!
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!Не мона. Зміниш звички — зміниш життя!

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)