БІЗНЕС-ОСВІТА | Дослідження 27 березня 2009 р.

Які бізнес-школи цінуються роботодавцями

Незважаючи на кризу, бажаючих вступити в бізнес-школи менше не стає. Але кількість компаній, готових зробити привабливу пропозицію власникові ступеня МВА, зменшилася. Тим не менш все ж таки є європейські бізнес-школи, які, як і раніше, цінуються роботодавцями. Які саме, з'ясували незалежні експерти й організатори QS World MBA Tour у ході 18-го щорічного дослідження «QS Global 200 Business Schools 2009: Вибір роботодавців».

Європейські бізнес-школи

У нинішньому дослідженні взяли участь 604 роботодавця з 42-х країн світу. 40% респондентів перебувають у Північній Америці, 30% — у Західній Європі, 17% — в Азії, 5% — у Латинській Америці, 8% — у Східній Європі та 1% — в Африці й на Близькому Сході. Всі вони віддали голоси тим європейським бізнес-школам, у яких воліють наймати випускників.

На думку експертів QS, сьогодні Європа готова кинути виклик американським школам, пропонуючи безліч якісних програм МВА. А на думку експертів із рекрутингових компаній, європейські школи випускають більше професіоналів, які вже мають солідний досвід роботи й можуть принести справжню користь компанії. «У той час як ринки в Європі об'єднуються, організації зацікавлені в негайних результатах, — говорить Грем Рід, керуючий директор групи рекрутингової компанії Antal International. — Для цього потрібні кандидати, які вже мають певні досягнення у своїй області. МВА цінується високо, але не в тому випадку, якщо людині більше нема чого запропонувати компанії».

Лідери рейтингу

Цього року лідерами рейтингу стали бізнес-школи INSEAD і London Business School, що викликають у роботодавців, які проводять рекрутинг у різних країнах, навіть більший інтерес, ніж їхні американські конкуренти. Дуже гідно цього року виглядають іспанські школи ESADE, IESE та IE Business School. Всі вони потрапили в групу лідерів рейтингу, що одержали більше 40 голосів від роботодавців. Разом із ними в групу потрапили також Oxford, IMD, HEC, SDA Bocconi, RSM і Cranfield.

Друга група рейтингу — бізнес-школи, що одержали більше 20-ти голосів роботодавців. У неї ввійшли Cambridge, Warwick, Manchester, ESSEC, ESCP-EAP, Athens University of Economics and Business (найбільший злет у 2008-му році), Imperial, Cass, і MIP Politecnico di Milano. Всі ці школи встановили міцні стосунки з європейськими рекрутерами, однак, на відміну від представників попередньої групи лідерів, користуються меншою популярністю в роботодавців з Азії й Північної Америки.

Третя група рейтингу охоплює європейські школи, що набрали від 11 до 20 голосів роботодавців. У неї ввійшли ALBA, EM Lyon, HEC Lausanne, St Gallen, Sciences Po, Edinburgh Business School, Copenhagen, Ashridge, Stockholm School of Economics, Vlerick Leuven Gent, Edhec, Amsterdam Business School, Lancaster, Mannheim, Warsaw, Henley, WHU, CEU і ESMT.

Країна навчання

Британська бізнес-освіта завжди високо цінувалося роботодавцями, і нинішнє дослідження знову підтвердило цей факт. Серед 200 провідних шкіл вирізняються саме британські: LBS, Oxford, Cranfield, Warwick, Cambridge, Manchester, Imperial, Cass, Edinburgh Business School, Henley, Ashridge, LSBF, Lancaster, Bradford, Bath, Aston, Strathclyde, Durham, Nottingham, Glasgow і University of Edinburgh.

Французькі школи теж не пасуть задніх. У рейтингу міцні позиції займають INSEAD, HEC Paris, ESCP-EAP, ESSEC, чиї справи зараз ідуть дуже добре. Також до 200 кращих увійшли французькі школи EM Lyon, Edhec, Grenoble, Audencia, Aerospace Toulouse. Цього року найкращі результати показала ESCP-EAP, яка ще два роки тому займала 39-е місце, а в нинішньому рейтингу дісталася до 15-го.

Німецькі й швейцарські бізнес-школи також стали більш привабливими для роботодавців. Швейцарська IMD завжди входить у десятку провідних європейських шкіл, а University of St Gallen повільно, але вірно просувалася в рейтингу, одержавши більше 10-ти голосів і наздогнавши HEC Lausanne. Німецькі школи впевнено рухаються вперед, але вони ще порівняно молоді й усе ще змушені доводити свою дієздатність. Проте, у рейтинг 200 найкращих європейських бізнес-шкіл цього року ввійшли німецькі ESMT, EBS, Mannheim, WHU, Leipzig і GISMA.

Джерело: MBA Strategy.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29-30 червня 2017
Київ, Нивки-Холл
Управлінський облік: стратегія управління компанією (Олена Павлова)
30 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
4-6 липня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Блестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работатьБлестящая идея. Что надо знать, уметь и говорить, чтобы заставить ваши идеи успешно работать
Самое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой командуСамое важное. Как разобраться в себе, стать лидером и повести за собой команду
Тайм-менеджментТайм-менеджмент
Жесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контрольЖесткий тайм-менеджмент. Возьмите свою жизнь под контроль
Правила выдающейся карьерыПравила выдающейся карьеры


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)