БІЗНЕС-ОСВІТА | Дослідження 26 липня 2011 р.

Що змушує турбуватися студентів МВА

Чого студенти MBA очікують від майбутнього? Щоб дати відповідь на це запитання, дослідницька компанія проаналізувала відповіді студентів із 762 університетів та бізнес-шкіл у 24 країнах Європи. Всього участь в дослідженні взяло більше 96 400 студентів.

Найбільш несподіваним стало те, наскільки фінансова криза вплинула на зниження впевненості у завтрашньому дні: виявляється, сьогодні 55,8% студентів європейських бізнес-шкіл стурбовані перспективами своїх майбутніх кар'єр. Найоптимістичніші студенти прогнозують, що їм доведеться розіслати в середньому 34 резюме, щоб відшукати першу роботу і що цей процес може зайняти до п'яти місяців.

Очікування щорічних зарплат на рівні 19 961 євро також достатньо низькі. Але вони спричинені в першу чергу низьким рівнем початкових зарплат у Східній Європі, студенти якої також брали участь в опитуванні. Студенти із країн Східної Європи очікують, що їхня початкова зарплата складатиме в середньому 9 963 євро на рік. Студенти Данії, Норвегії та Швейцарії дещо оптимістичніші. Вони вважають, що зможуть отримувати більше, ніж 50 000 євро. Їхні колеги з Німеччини розраховують на 40 000 євро, а студенти із Австрії, Фінляндії, Франції та Швеції готові почати свою кар'єру із зарплатні у 30 000 євро.

Щоб досягнути своїх цілей 43,8% опитаних готові змінити місце проживання, а 20,6% готові переїхати в іншу країну в межах Європи.

Опитування також враховувало фактори, які студенти вважають важливими при виборі професії (роботодавця). Студенти виставляли оцінки цим факторам за шкалою від -2 (зовсім неважливо) до +2 (дуже важливо). Найвищу загальну оцінку (1,6) отримали такі критерії, як можливість персонального розвитку та кар'єрного розвитку. Також важливим фактором (1,4) виявилася наявність хороших навчальних програм. Наступними в переліку були соціальні фактори, такі як: дружня команда, визнання персоналу тощо.

Щоб отримати хороший старт, більшість студентів готові багато працювати, особливо на початку свого кар'єрного шляху. Середньостатистичний початківець готовий працювати 44,3 годин на тиждень. Виключенням виявилися фіни, які планують працювати не більше 41 години. Шведи, в свою чергу, виявилися найбільш працьовитими. Вони готові віддавати роботі 51,2 години щотижня.

За матеріалами "The Trendence Graduate Barometer: business students rather worried", MBA Channel.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
4-6 серпня 2021
Київ
Керівник HR-служби. Побудова системи управління персоналом
5-6 серпня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)