БІЗНЕС-ОСВІТА | E-learning 28 грудня 2015 р.

Цифрове навчання: основні тренди 2016-го року

Протягом цього року частка e-learning у загальному обсязі корпоративного навчання суттєво зросла. Тому неважко спрогнозувати: 2016-го дедалі більше організацій використовуватимуть електронні форми навчання.

Цифрове навчання: основні тренди 2016-го року
Ілюстрація: Shutterstock
Що ж варто врахувати компаніям, плануючи свої навчальні стратегії на 2016-й рік? Ось основні тренди, на які радять звернути увагу фахівці.

1. Аутсорсинг стає дедалі популярнішим

Відповідно до звіту компанії Docebo «Цифрове навчання: ринкові тренди та прогнози (2014-2016 роки)» (E-Learning Market Trends & Forecast 2014-2016), лише 58% своїх освітніх бюджетів компанії витрачають на внутрішні програми, а 58% — на ініціативи, які реалізуються силами сторонніх спеціалізованих фірм.

Із цього можна зробити висновок, що все більше організацій усвідомлюють: самонавчання — це дуже добре, але від нього мало користі. Аби належним чином підготувати персонал, недостатньо провести кілька внутрішніх семінарів та тренінгів. Потрібно залучити «вузьких» фахівців, які володіють знаннями у сфері нейронаук, психології та медіа.

2. Навчання відбувається протягом цілої доби

Зараз навчання відбувається не лише на роботі та в аудиторії, а практично 24 години на добу. Наприклад, перед тим як обдзвонювати споживачів, працівник, якій перебуває поза межами офісу, може зайти в електронну корпоративну бібліотеку за консультацією або, відпочиваючи ввечері вдома, подивитись відео, котре допоможе підготуватись до важливої зустрічі з клієнтом.

Щоб не програти своїм прозорливішим конкурентам, компанії мусять забезпечити персоналові можливість навчатися будь-коли та будь-де, а для цього потрібно подбати про розробку відповідних мобільних додатків та навчальних модулів.

3. Змінюється ставлення до навчання

Також у звіті Docebo звертається увага на зміну ставлення до корпоративного навчання, у першу чергу, з боку працедавців. Так, абсолютна більшість керівників (96%) погодились із тим, що успішні освітні ініціативи позитивно впливають на продуктивність кадрів; 78% — враховують освітній фактор при визначенні можливостей кар’єрного та професійного зростання свого персоналу; а 87% респондентів уважають за доцільне враховувати чинник безперервності навчання працівників при формуванні їхніх компенсаційних пакетів.

У найбільш виграшній позиції щодо цифрового навчання перебувають великі компанії. У них витрати на навчання одного працівника є нижчими, ніж у середніх фірмах, а охоплення персоналу програмами категорії e-learning є максимальним. Отже, меншим гравцям варто переймати їхні підходи з тим, щоб підвищити окупність своїх інвестицій у навчальні ініціативи. Це є дуже актуально, бо, як зазначили 70% респондентів, найбільшою перепоною для реалізації програм електронного навчання є часові та бюджетні обмеження.

За матеріалами "3 Ways E-Learning Is Changing in 2016", Chief Learning Officer.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21 листопада 2018
Київ
XI Форум HR-Директорів
22-23 листопада 2018
Київ
Комплексне управління логістикою
28 листопада 2018
Київ
Фінанси для керівників та нефінансових менеджерів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Второй шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мираВторой шанс. Для ваших денег, вашей жизни и нашего мира
Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг васНе работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас
Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)Три признака унылой работы. История со смыслом для менеджеров (и их подчиненных)
Практика малых дел. Каждый человек может что-то изменитьПрактика малых дел. Каждый человек может что-то изменить
Доведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектовДоведи идею до ума. 100 творческих упражнений для мозгового штурма, проработки и реализации проектов


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)