БІЗНЕС-ОСВІТА | Навчання для підприємця 18 квітня 2018 р.

Час вчитися: як зрозуміти, що вам пора до бізнес-школи

Джерело: K.Fund Media

Про створення власного бізнесу замислюється практично кожен. Але у багатьох немає достатнього досвіду для успішного старту. У цьому можуть допомогти бізнес-школи. Вони підготують майбутніх підприємців до реальних випробувань, з якими доведеться зіткнутися. І допоможуть уникнути фатальних помилок. Президент бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова розповіла про те, коли краще починати навчання і як зрозуміти, що МВА — це саме те, що вам потрібно.

Час вчитися: як зрозуміти, що вам пора до бізнес-школи

Бізнес-школа vs самоосвіта

На відміну від самоосвіти бізнес-школа дає системний погляд на бізнес. Крім того, підприємець отримує конкретні інструменти вирішення задач. У нього з’являється можливість звернутися до досвіду інших: адже часто питання, з якими він стикається, не унікальні.

Ще одна важлива перевага бізнес-школи — це спільнота активних людей, які бажають змінювати та змінюватися. Це компанія однодумців, які готові підтримати один одного не тільки в підприємницькій діяльності, але і в житті. Дослідження це підтверджують.

Наприклад, в США психологи відстежили взаємозв’язок розвитку кар’єри кількох американських генералів, які підтримували спілкування ще з часів спільного навчання у військовій академії. Не працюючи разом, вони ділилися рекомендаціями, допомагали один одному. В результаті у всіх кар’єра склалася найкращим чином.

Важливо відзначити, що бізнес — це не просто знання та їх реалізація, а й комбінація з компетенцій, умінь, навичок і партнерських зв’язків. Це практично неможливо отримати за допомогою самоосвіти.

Які ділові якості розвивати

Схильність до підприємництва може проявитися вже в дитинстві та розвиватися з роками. Однак не затребувані якості, риси та вміння залишаються «у зародку». І для їх прояву в більш зрілому віці потрібно докласти зусиль.

У бізнесі потрібно бути готовим зробити перший крок, взяти на себе ризики

Є люди, у яких існує вроджена бізнес-інтуїція, підприємницька жилка. Але однієї її наявності недостатньо, щоб реалізувати себе в бізнесі. Адже підприємництво — це ще і готовність до ризику.

Багато в чому успішність підприємця визначається його готовністю до дій, як у притчі про лотерейний білет, який потрібно прибати. У бізнесі все точно так само: потрібно бути готовим зробити перший крок, взяти на себе ризики. Безумовно, ці якості можна і потрібно в собі розвивати.

Коли йти в бізнес-школу

Вчитися потрібно завжди, особливо зараз, коли все навколо стрімко змінюється. Необхідно бути «в потоці». Інше питання, що на кожному етапі розвитку бізнесу існують свої завдання та особливості. Коли ви тільки відкриваєте свою справу, бізнес знаходиться на стадії go-go, у вас ще немає чіткого поділу посадових інструкцій. Коли вся «сім’я» засновників вирощує бізнес як дитину, потрібно вчитися, як правильно виростити та виховати свою «бізнес-дитину».

Вчитися потрібно і на більш зрілому етапі, коли вже є наймані співробітники, поділ функцій менеджера та власника, коли виникає завдання контролю певних фінансових, управлінських та інших показників.

Далі, з розвитком бізнесу, перед підприємцем можуть виникати складніші питання. Як розвивати велику компанію, як виходити на нові ринки, зокрема в інших країнах, як розходитися з партнерами, виходити з бізнесу, продавати його. Бізнес-освіта допомагає знаходити правильні рішення на кожному з етапів.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
13 грудня 2018
Київ
Оплата за результатом KPI — МОТИВАЦІЯ 4.0
14-15 грудня 2018
Київ
ELForum 2018. III конференція з дистанційного навчання
19-20 грудня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Харизма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатлениеХаризма. Искусство производить сильное и незабываемое впечатление
Без жалости к себе. Раздвинь границы своих возможностейБез жалости к себе. Раздвинь границы своих возможностей
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Цельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целейЦельная жизнь. Ключевые навыки для достижения ваших целей
Ваше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциалВаше предназначение. Практическое руководство для тех, кто хочет реализовать свой потенциал


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)