КОНСАЛТИНГ | Можливості 12 червня 2008 р.

Хто знає течії...

Цього разу Алан Вейс (Alan Weiss), доктор філософських наук, автор двадцяти п'яти книг, серед яких і бестселер "Консалтинг на мільйон доларів" (Million Dollar Consulting), переможець десятків письменницьких та консалтингових винагород, порівнює роботу консультанта із польотом чайки. Вміння використати повітряні течії — ось основний принцип майстерності птахів. Такою ж навичкою повинні володіти і консультанти.

Алан Вейс (Alan Weiss) Я сиджу у вежі готелю Castle Hill у Ньюпорті в Род-Айленді, — пише Алан Вейс. Світає. Моя кімната знаходиться на вершині вежі і тому переді-мною відкривається чудовий 270° вид на затоку. Відразу за моїм вікном літають десятки чайок. Я спостерігаю за ними, а вони — за мною. Найдивовижніше спостерігати за тим, як вони "лягають" на повітряні течії і "зависають" на місці без жодного змаху крилами.

Політ

Якщо довго спостерігати за чайками, можна помітити, що вони допомагають собі крилами лише тоді, коли надворі абсолютно спокійна погода, або ж дме легенький вітерець. Натомість, потрапивши у сильну повітряну течію, ці птахи майже ніколи не змахують крилами. З цього можна зробити висновок, що для польоту чайки використовують енергію вітру і допомагають собі крилами лише тоді, коли надворі стоїть майже безвітряна погода.

Іншими словами, якщо чайка "ляже" на повітряний потік, тоді вона зможе витрачати набагато менше енергії і при цьому літати набагато ефективніше.

Працюючи наставником, я помітив, що консультанти рідко переймаються пошуком сприятливих течій та потоків. Вони готові працювати майже до повного виснаження, "шалено працюючи крилами", але навіть це не допомагає їм досягнути бажаної "швидкості".

Наприклад, багато хороших консультантів повністю поглинуті бажанням невпинно удосконалювати свою методологію, проводити якомога більше проектів одночасно, тим самим перетворюючи свою працю на ширвжиток, намагатись запропонувати клієнтові ще більше своїх послуг, використовуючи погодинну оплату часу.

Але знаєте, курчата не вміють літати. Форма тіла їм не дозволяє. У них немає аеродинаміки, їхні крила — занадто малі. А ще — курчата не можуть змінитися!

Еволюція

На щастя — люди можуть змінюватися! Саме тому мене так дивують консультанти, які, намагаючись вижити у жорсткому конкурентному середовищі, стверджують, що у них "немає часу".

"Течії" професії консультанта передбачають створення так званої "ринкової гравітації", яка притягуватиме клієнтів до вас, а також мінімізує інтенсивність вашої роботи, дасть змогу обирати лише перспективних клієнтів, брати гроші за цінність, яку ви пропонуєте, а не за час, який ви витрачаєте, використовувати технології, які суттєво розширюватимуть ваш глобальний вплив тощо.

Мені поталанило працювати з тисячами незалежних консультантів, які ставилися серйозно не лише до своєї роботи, але й до спадку, який залишають по собі. Вони постійно навчалися та підсилювали вплив одне одного. Вони пропонували справжню цінність своєму клієнтові і працювали виключно на партнерських засадах. Ось хто зумів відшукати і "лягти" на течію.

Можливості та ризики

Я не бачу жодного сенсу в тому, щоб працювати як віл, і при цьому не користуватися чудовими можливостями, які відкриває перед вами консалтинг. Навряд чи варто працювати 50 (чи хоч би й 40) годин на тиждень, якщо ваш клієнт ставиться до вас як до найманого працівника, а не як до партнера.

Мені здається, що це насамперед фактор відваги та самооцінки. Навряд чи хтось поважатиме консультанта, який божевільно "махає крилами", намагаючись "летіти проти потоку".

За матеріалами "Knowing the Currents", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 жовтня 2018
Київ
KMBS IDEA DAYS: Нескінченні співбесіди чи бренд роботодавця?
25-26 жовтня 2018
Київ
Оцінка персоналу від А до Я
26 жовтня 2018
Київ
Ощадливе виробництво

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Экономист под прикрытиемЭкономист под прикрытием
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Уверенность в себе. Умение контролировать свою жизньУверенность в себе. Умение контролировать свою жизнь
Под давлением. Как добиваться результатов в условиях жестких дедлайнов и неопределенностиПод давлением. Как добиваться результатов в условиях жестких дедлайнов и неопределенности
Как убедить, что ты правКак убедить, что ты прав

Відгуки

Смерек Віталій, smrekvitalik
Начебто я і погоджуюсь із паном Аланом Вейсом. Але все це відноситься не до справжніх гуру, а до консультантів середнього польоту. Якщо ви є таким, тоді Вам дійсно варто вловити окремий мегатренд і "підсісти" на нього. Ця течія (мегатренд) винесе Вас до успіху. Але справжні гуру так не роблять. Бо справжній гуру не шукає успіху та грошей. Справжній гуру реалізовує своє призначення. Справжній гуру йде мученицьким шляхом. Бо справжня мудрість повинна бути вистраждана. Гуру дуже часто повинен говорити те, що людям не подобається. Він часто повинен битися об залізобетонну стіну, причому знаючи, що її він ніколи не "проламає". І взагалі цю стіну проламають можливо через сотні років, або взагалі ніхто її не подолає. Але він це мусить робити. Тому, ці слова пана Вейса будуть актуальні для консультантів, а не для справжнього гуру. Справжній гуру - це мученик і фаталіст.
2008-06-12 11:26:57
Відповістисистема корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)